Синдром Дауна, який є вродженою генетичною аномалією, розповсюджений в усьому світі і це не залежить від раси, місця проживання, способу життя або соціального становища батьків.

 

День проведення Міжнародного Дня людини із синдромом Дауна обраний не випадково, це двадцять перший день третього місяця, пов’язаний з 3 копіями 21-ої хромосоми. Вперше цей День став щорічно відзначатися з 2006 року і був заснований на VI міжнародному симпозіумі по синдрому Дауна, проведеному в Пальма де Майорка, за ініціативою правлінь Європейської та Всесвітньої асоціацій Даун-синдром.

Як свідчать статистичні дані, ймовірність народження дитини з синдромом Дауна становить 1:600-800 всіх новонароджених і не залежить від раси, місця проживання, способу життя або соціального становища батьків.

Батьки дітей з синдромом Дауна змушені щодня боротися за гідне існування і майбутнє своїх дітей, долаючи величезний опір і нерозуміння з боку суспільства.

Міжнародний день людини з синдромом Дауна ставить перед собою мету привернути увагу суспільства до проблем людей з обмеженими здібностями, адже вони трохи відрізняються від звичайних людей в плані інтелекту і багато хто з них страждають від вроджених вад серця, але своєю добротою, щирістю і безпосередністю компенсують все те, в чому вони відрізняються від звичайних людей, а часто і перевершують їх.

Останнім часом, завдяки титанічним зусиллям батьків дітей з синдромом Дауна, відкриттям інклюзивно-ресурсних центрів, ці дітки все більше залучаються до соціального життя.

 

Тому ми повинні підтримати людей, на чию долю випали такі непрості випробування, допомогти їм призвичаюватися до оточуючого світу. Кожен, напевно, може зробити якийсь вклад для покращення їхнього життя. Найперше, нам слід ламати стереотипи й подивитися на людей з синдромом Дауна іншими очима.