Голова районної ради Василь Тимощук взяв участь в онлайн-нараді Української асоціації районних та обласних рад ( УАРОР ) з актуальних питань діяльності районних рад, яка відбулася 6 квітня цього року.

           На заході було обговорено цілий ряд проблем, які виникли в результаті децентралізації в діяльності районних рад України. Серед них особливо гостро акцентувалася увага на недосконалості законодавства щодо прийому-передачі комунальних закладів та установ у власність громад, в звязку з ліквідацією районів, відсутність гарантованих джерел доходів районних рад, взаємодія з органами виконавчої влади та громадами, необхідності внесення змін в Закон України «Про місцеве самоврядування» в частині повноважень районних рад, тощо.

          Загалом, у цей непростий перехідний період, проблем дуже багато і їх вирішення лежить у законодавчій площині. Це зазначили практично всі учасники наради.

         За результатами обговорення проблем була вироблена дорожня карта:

- широка роз’яснювальна, консультаційна робота з Офісом Президента, Верховною Радою України через Асоціацію щодо необхідності субрегіонального рівня місцевого самоврядування. В зв’язку з цим, голова Рівненської районної ради Василь Тимощук запропонував ініціювати громадські слухання у Верховній Раді України щодо проблем районних рад, адже вони в тій чи іншій мірі характерні для України загалом. Дана пропозиція була підтримана всіма учасниками наради;

-       широке обговорення ролі районних рад в системі місцевого самоврядування і після цього внесення змін до Закону України «Про місцеве самоврядування»;

-       фінансування районних рад.

Також в ході онлайн-наради відбувся обмін думками між польськими та українськими колегами, представниками районного та повітового рівнів місцевого самоврядування щодо функції, ролі та необхідності субрегіонального рівня місцевого самоврядування.

Насамкінець було прийнято рішення регулярно проводити такі наради з метою обміну досвідом, напрацювання спільних рішень та розв’язання проблем, що виникають в процесі діяльності рад.