Для спільного вирішення проблем територіальних громад, знаходження компромісів, налагодження конструктивних взаємозв’язків між органами місцевого самоврядування та органами виконавчої влади.

Координаційно-консультативна рада з питань місцевого самоврядування при голові Рівненської районної ради, яка створена рішенням сесії від 24 березня 2021 року №207, провела своє перше засідання під керівництвом голови районної ради Василя Тимощука.

Захід відбувся за участі заступника голови районної ради Олега Карпяка, керуючого справами районної ради Ігоря Жовтанюка, голови Рівненської районної державної адміністрації Олександра Коваля, заступників голови райдержадміністрації, депутатів районної ради   міських, селищних та сільських голів.

На початку засідання, голова районної ради акцентував увагу на важливості створення Координаційно-консультативної ради для спільного вирішення проблем територіальних громад, знаходження компромісів, налагодження конструктивних взаємозв’язків між органами місцевого самоврядування та органами виконавчої влади.

На порядок денний були винесені питання, які актуальні для розвитку територіальних громад. Жваву дискусію і зацікавленість визвало питання про шляхи наповнення бюджетів територіальних громад Рівненського району. Оксана Овдійчук – начальник Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області розповіла про наповнення місцевих бюджетів від використання земельних ресурсів. Одним з ефективних шляхів наповнення бюджетів територіальних громад, є земельний податок, що справляється з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також постійних землекористувачів та орендна плата за земельні ділянки державної  та комунальної власності,  яку орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою. Депутат районної ради Віктор Коваль порушив надзвичайно важливе питання виділення  земельних ділянок учасникам АТО. Участь в обговоренні прийняв голова райдержадміністрації Олександр Коваль, який запропонував ряд пропозицій щодо збільшення надходжень від землі до бюджетів громад.

Заступник начальника управління електронних сервісів Головного управління ДПС в Рівненській області Валерій Рокунець довів до відома інші шляхи наповнення бюджетів. Він наголосив, що одним із основних джерел надходжень є податок на доходи фізичних осіб. Загалом, до повноважень органів місцевого самоврядування належить прийняття рішення про встановлення місцевих податків та зборів, зміну розміру їх ставок, об’єктів оподаткування, порядку справляння та надання пільг. Повноваження місцевої влади є доволі широкими, стосовно місцевих податків і зборів, але, виключно в межах норм Податкового кодексу України.

      Про попередження правопорушень в бюджетній сфері, в органах місцевого самоврядування проінформував присутніх Олександр Войтюк – керівник Здолбунівської окружної прокуратури. Він акцентував увагу на законності використання бюджетних коштів, їх цільове призначення.

     Начальник відділу страхових виплат та матеріального забезпечення Рівненського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Рівненській області Лілія Давидюк розповіла про окремі питання призначення матеріального забезпечення за кошти Фонду соціального страхування.

   Зацікавив членів Координаційно-консультативної ради Василь Жуковський – доктор педагогічних наук, професор Острозької Академії питанням про викладання предметів духовно - морального виховання в закладах освіти Рівненщини.

Олег Карпяк - заступник голови Рівненської районної ради виніс на обговорення питання про районний конкурс проектів розвитку територіальних громад.

Підводячи підсумки засідання, Василь Тимощук висловив сподівання, що засідання Координаційно-консультативної ради будуть проводитися регулярно за активної участі голів територіальних громад і порядок денний засідань буде формуватися за їх пропозиціями.