В заходах взяли участь голова Рівненської районної ради Василь Тимощук, заступник голови районної ради Олег Карпяк та депутати районної ради

Щороку на третій день Великодня в урочищі Гурби вшановують Героїв бою під Гурбами — масштабної битви українських повстанців із військами НКВС. Бій під Гурбами був найтривалішим та найбільшим за весь час існування УПА. Відбувся він наприкінці квітня 1944 року на межі сучасних Рівненської та Тернопільської областей. Основний ареал бойових дій охопив територію між селом Антонівці та урочищем Гурби. В смертельному бою зійшлися 5 тисяч бійців УПА та понад 30 тисяч бійців каральних загонів НКВС, прикордонників, охорони тилу, на боці яких була також авіація, танки, бронепотяг, артилерія. Найзапекліші бої відбулися 21-25 квітня. Проявивши небачений героїзм, знищивши понад 800 більшовиків, загони повстанців прорвали вороже кільце та вийшли з оточення.
Цього року, заходи, які відбулися 4 травня розпочалися як завжди з Божественної літургії та заупокійної літії, які в храмі Свято-Воскресенського чоловічого монастиря урочища Гурби очолив священноархимандрит монастиря, архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон.
Вшанували пам’ять полеглих героїв та поклали квіти до Пантеону Слави Героїв Гурбенського бою голова Рівненської районної ради Василь Тимощук, заступник голови районної ради Олег Карпяк та депутати районної ради.
Гурби – це біль, це втрати, але не поразка. Це – звитяга Українського духу і зброї. Це – удар проти рабства народу. Гурби – це приклад для живих. Ми маємо завжди пам’ятати про Героїв, які ціною власного життя захищали та захищають нашу Батьківщину, Маємо на прикладі реальних людей – вояків УПА, – вчитися любові до своєї землі і свого народу, маємо щирою молитвою та добрими справами згадувати події 77-річної давнини.