Василь Тимощук: "Складно сьогодні недооцінити роль духовно-морального виховання. Адже його ази, засвоєні з дитинства, лежать в основі всіх подальших вчинків людини, формують обличчя його особистості і визначають систему цінностей, впливають на всі сторони взаємодії людини зі світом".

Вчора, 05 травня 2021 року, в онлайн-режимі відбувся ІІ Всеукраїнський форум «Освіта, базована на цінностях», учасниками якого були провідні науковці, педагоги-практики, представники релігійних організацій, керівники навчальних закладів, батьки, представники влади та місцевого самоврядування, які спілкувалися та обмінювалися досвідом з питань духовно-морального виховання дітей та молоді.

Виступаючі відзначили, що дане питання є актуальне на даний час, так як ми живемо в період серйозних викликів, які загрожують національній безпеці, незалежності, майбутньому нашої держави. Причиною такої ситуації є нехтування фундаментальними законами природи, суспільного життя і суспільної діяльності.

Для розв’язання протиріч і складнощів сьогодення потрібні нетрадиційні, дієві, фундаментальні рішення.

Ефективним рішенням вбачається рішуче повернення до духовно-моральних цінностей, які продемонстрували ефективність у вітчизняному і міжнародному досвіді.

Місцем змін має стати освіта. Декларована реформа вітчизняної освіти приносить незначні епізодичні зміни, в ній не вистачає духовно-світоглядного компонента, наскрізної національно-духовної ідеї.

Розв’язання завдань і протиріч має здійснити колективний вітчизняний розум – науковці, представники релігійної спільноти, педагоги, батьки, представники державних інституцій, громадських організацій, усі зацікавлені у розвитку українського суспільства на засадах традиційних духовних і моральних цінностей.

 В роботі форуму взяв участь голова Рівненської районної ради, відмінник освіти України Василь Тимощук, який поділився з учасниками своїми думками щодо ролі місцевого самоврядування в духовно-моральному вихованні дітей та молоді.

В своєму виступі він зазначив, що складно сьогодні недооцінити роль духовно-морального виховання. Адже його ази, засвоєні з дитинства, лежать в основі всіх подальших вчинків людини, формують обличчя його особистості і визначають систему цінностей, впливають на всі сторони взаємодії людини зі світом.

Тому, усвідомлюючи всю важливість і водночас складність цього процесу, органи місцевого самоврядування готові бути активними учасниками цієї вкрай важливої справи в межах свої повноважень та компетенцій.