У К Р А Ї Н А

РІВНЕНСЬКА РАЙОННА РАДА

РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Сьоме скликання

(позачергова шоста сесія)

Р І Ш Е Н Н Я

від 15 липня 2016 року                                       № 180

Про встановлення мораторію (заборони)

на введення з 01 липня 2016 року в дію

підвищених цін і тарифів для населення

на житлово-комунальні послуги

Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про ціни і ціноутворення», Закону України «Про житлово-комунальні послуги», Закону України «Про теплопостачання», з метою забезпечення соціального захисту населення, дотримання Конституції України, основних принципів державного регулювання цін і тарифів на житлово-комунальні послуги для населення, недопущення загострення суспільної напруги серед населення, за погодженням з постійними комісіями районної ради, районна рада

в и р і ш и л а :

  1. Встановити мораторій (заборону) до 01 жовтня 2016 року на введення в дію підвищених цін і тарифів для населення на житлово-комунальні по­слуги, а саме: електричну енергію, природний газ, теплову енергію, по­слуги з централізованого водопостачання та водовідведення, послуги з гарячого водопостачання і водовідведення для населення.
  2. Заборонити нарахування по розрахунках з 01 липня 2016 року та стягнення з населення  пені за несвоєчасне внесення плати за житлово-комунальні послуги, зазначені в пункті 1 цього рішення.
  3. Офіційно оприлюднити рішення в міськрайонній газеті «Слово і час» та на офіційному веб-сайті районної ради.
  4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію районної ради з питань економічного розвитку, інвестиційної політики, комунальної власності, будівництва та розвитку інфраструктури.

Голова ради                                                                           В.П.Стельмах


ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до проекту рішення Рівненської районної ради «Про встановлення мораторію (заборони) на введення з 01 липня 2016 року в дію підвищених цін і тарифів для населення»

 

 

Обґрунтування необхідності прийняття рішення.

Прийняття даного рішення зумовлено необхідністю недопущення галопуючого падіння рівня життя населення України, що відбувається на тлі скорочення рівня витрат на оплату праці та росту рівня безробіття, з одного боку та постійно зростаючого рівня інфляції, росту споживчих цін, падіння курсу національної з другого боку та заплановане з 1 липня 2016 року підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги та спожиті у побуті природний газ і електроенергію.

Заплановане з 1 липня 2016 року збільшення розміру цін і тарифів на житлово - комунальні послуги, електрику та газ без одночасного вирішення питань забезпечення повної зайнятості населення та перегляду рівня мінімальної заробітної плати та інших соціальних стандартів, їх індексації, призведе до непомірного фінансового перенавантаження на кожного мешканця  та істотного зниження їх рівня життя, підвищить соціальну напругу у суспільстві, а також сприятиме утворенню значної заборгованості населення перед організаціями, що надають житлово-комунальні послуги та здійснюють тепло- та енергозабезпечення (в тому числі значно підвищить кількість неплатників внаслідок відсутності коштів у населення).

Крім того, на сьогоднішній день не вирішено питання, щодо легітимності НКРЕКП установлювати тарифи, оскільки з відповідним зверненням до Конституційного суду звернувся Верховний суд України 30.05.2016.

Також, на сьогоднішній день, в судових органах перебувають позови про скасування постанови НКРЕКП від 09 червня 2016 року № 1102, згідно якої були встановлені нові тарифи на теплову енергію для потреб населення ліцензіатам, встановлення тарифів на послуги з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води для потреб населення, що надаються населенню суб’єктами господарювання, які є виконавцями цих послуг, встановлення тарифів на послугу з централізованого постачання гарячої води для управителів багатоквартирних будинків ліцензіатам.

Зокрема, такий позов було подано народним депутатом від фракції “Батьківщина” Тимошенко Ю.В, Попереднє судове засідання у даній справі призначено на 25 липня 2016 року.

Необхідно також наголосити, що в засобах масової інформації з’явилася інформація що російська компанія ПАТ "Газпром" знизив ціну на природний газ для України у третьому кварталі 2016 р. до $167,57 за тисячу кубометрів. Згідно експертних висновків аналітиків, нова ціна на природний газ дозволить здешевити його для населення на 277,00 грн., до 6946,00 грн за 1000,00 куб.м.

Таким чином, в разі введення в дію з 01.07.2016 підвищених тарифів на житлово-комунальні послуги, робота зазначених експлуатаційних організацій може бути неефективною, крім того, в силу погіршення свого фінансового становища населення все частіше буде виникати ситуація, щодо повної або часткової несплати за житлово-комунальні послуги. Це в свою чергу призведе до погіршення якості послуг, які надають останні та як наслідок призведе до зменшення довіри населення до вказаних установ.