Сьогодні в приміщенні районної ради співробітники Рівненської організації Товариства Червоного Хреста України в м. Рівне Анатолій Каштан та Ігор Мантицький провели майстер-клас з надання домедичної допомоги для працівників державних установ.
Основне завдання при наданні невідкладної медичної допомоги полягає в тому, щоб шляхом проведення необхідних найпростіших медичних заходів врятувати життя потерпілому, зменшити його страждання і попередити розвитку можливих ускладнень.
Працівники дізналися як правильно оцінювати стан потерпілого і визначати, яку допомогу він потребує, як забезпечувати вільну прохідність верхніх дихальних шляхів потерпілого, виконувати штучне дихання і зовнішній (непрямий) масаж серця, тимчасово зупиняти кровотечу шляхом накладання джгута, тугої пов’язки, пальцевого притискання судини, накладати пов’язку при різних ушкодженнях (пораненні, опіку, обмороженні, вивиху); тощо.
Адже ситуації, що вимагають надання екстреної медичної допомоги виникають, як правило, несподівано. В основному це відбувається в умовах дефіциту часу і під час відсутності людей зі спеціальним медичною освітою. У цих випадках важливо не піддаватися паніці, діяти швидко й рішуче, тому що в такі моменти дорога кожна секунда для врятування життя людини.