Сьогодні, 26 квітня, в урочищі Гурби Рівненського району відбулися заходи, приурочені до 78-ї річниці найбільшого в історії УПА бою з НКВС.

 Бій під Гурбами був найтривалішим та найбільшим за весь час існування УПА. Відбувся він наприкінці квітня 1944 року на межі сучасних Рівненської та Тернопільської областей. Основний ареал бойових дій охопив територію між селом Антонівці та урочищем Гурби. В смертельному бою зійшлися 5 тисяч бійців УПА та понад 30 тисяч бійців каральних загонів НКВС, прикордонників, охорони тилу, на боці яких була також авіація, танки, бронепотяг, артилерія. Найзапекліші бої відбулися 21-25 квітня. Проявивши небачений героїзм, знищивши понад 800 більшовиків, загони повстанців прорвали вороже кільце та вийшли з оточення.

 До меморіальних заходів долучився голова Рівненської районної ради Василь Тимощук, який вшанував пам’ять полеглих героїв та поклав квіти до Пантеону Слави Героїв Гурбенського бою.

Цього року, в час, коли в Україні знову виборюють свободу, знову проливається кров українських Героїв, як ніколи, відчувається героїзм і незламність воїнів УПА, які мужньо боролися за свою землю. Гурби– це біль, це втрати, але не поразка. Це – звитяга Українського духу і зброї. Це – удар проти рабства народу. Гурби – це приклад для живих. Ми маємо завжди пам’ятати про Героїв, які ціною власного життя захищали та захищають нашу Батьківщину.