Налагодження партнерських стосунків та співпраці між Рівненським районом та Ольштинським повітом Вармінсько-Мазурського воєводства республіки Польща обговорили на онлайн-зустрічі керівництва району, депутатів  районної ради з керівництвом Ольштинського повіту, яка відбулася 23 лютого цього року.

Рівненський район представляли голова районної ради Василь Тимощук, голова районної державної адміністрації Олександр Коваль, заступники голови райдержадміністрації та члени робочої групи з питань міжнародної співпраці.

В першу чергу керівництво району щиро подякували польським колегам за допомогу і підтримку українців в тяжкий час війни. Після чого ознайомили з структурою району та обговорили пріоритети, можливості, напрямки та інші моменти майбутньої співпраці. За пропозицією голови ради буде налагоджуватися співпраця і між гмінами  Ольштинського повіту та громадами району.

В свою чергу, керівництво  Ольштинського повіту висловили зацікавленість з приводу партнерської співпраці між регіонами.

Слід сказати, що Ольштинський повіт  — один із найбільших 19 земських повітів Вармінсько-Мазурського воєводства Республіки Польщі, до складу якого входить 12 гмін.

Рівненська область ще у 2003 році підписала з Вармінсько-Мазурським воєводством Республіки Польщі Договір про міжрегіональне співробітництво. За цей час було здійснено чимало спільних проєктів щодо співпраці та обміну досвідом за різними напрямами. З перших днів повномасштабної війни Вармінсько-Мазурське воєводство активно допомагає Рівненщині. Тому укладення угоди на рівні район-повіт є логічним продовженням такої співпраці.

За результатами зустрічі досягнуто домовленості про підготовку Угоди про партнерську співпрацю між Ольштинським повітом Вармінсько-Мазурського воєводства Республіки Польща та Рівненським районом Рівненської області в Україні, яку планується ратифікувати радами повіту та району у березні місяці після здійснення відповідних процедур згідно національних законодавств наших країн.

Висловлюємо вдячність нашій колезі, депутату районної ради від Острожчини Людмилі Козак за здійснення перекладу під час зустрічі.