РІВНЕНСЬКА РАЙОННА РАДА
РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Восьме скликання
(двадцять дев’ята сесія)
Р І Ш Е Н Н Я
27 червня 2025 року №574
Про внесення змін до рішення Рівненської
районної ради від 09 грудня 2020 року
№ 6 «Про Регламент районної ради
восьмого скликання»
Враховуючи Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо забезпечення прозорості місцевого самоврядування» від 22 лютого 2024 року № 3590-IX, враховуючи Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо народовладдя на рівні місцевого самоврядування», керуючись статтею 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», за погодженням з постійними комісіями районної ради, районна рада
в и р і ш и л а:
1. Внести наступні зміни до Регламенту Рівненської районної ради восьмого скликання, затвердженого рішенням Рівненської районної ради від 09 грудня 2020 року № 6, зі змінами від 24 лютого 2020 року № 399:
1.1. назву глави X. Розділу 3 викласти у такій редакції:
«Глава X. Протокол, стенограма та відеофіксація пленарного засідання районної ради»
1.2. доповнити главу X. Розділу 3 статтею 3.56 такого змісту: «3.56. Відеофіксація пленарного засідання районної ради
1. Пленарне засідання районної ради транслюється в мережі «Інтернет» у режимі реального часу, крім випадків розгляду питань, що містять інформацію з обмеженим доступом відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації».
2. Пленарне засідання районної ради підлягає відеофіксації з подальшим зберіганням відеозапису пленарного засідання не менше п’яти років. Відеозапис пленарного засідання районної ради оприлюднюється в частині, що транслюється відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», невідкладно після закінчення пленарного засідання районної ради, але не пізніше наступного дня після проведення пленарного засідання ради, на офіційному вебсайті районної ради чи в інший спосіб із забезпеченням відкритого доступу до відеозапису»;
1.3. частину 10 статті 4.24. Розділу 4 викласти у такій редакції:
«10. Засідання постійної комісії скликається в міру необхідності і є повноважним, якщо в ньому бере участь більше половини депутатів від загального складу комісії. Засідання постійної комісії транслюється в мережі «Інтернет» у режимі реального часу та підлягає відеофіксації з подальшим зберіганням та оприлюдненням відеозапису засідання на умовах і в порядку, визначених статтею 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні.».
1.4. частину 11 статті 4.24. Розділу 4 викласти у такій редакції:
«11. За результатами вивчення і розгляду питань постійні комісії готують висновки і рекомендації. Висновки і рекомендації постійної комісії приймаються відкритим поіменним голосуванням більшістю голосів від загального складу комісії і підписуються головою комісії, а в разі його відсутності – заступником голови або секретарем комісії. Протоколи засідань комісії, в яких зазначаються результати поіменного голосування, підписуються головою і секретарем комісії. У разі відсутності голови комісії чи секретаря комісії протоколи засідань підписуються особою, яка здійснює функції голови комісії, секретаря комісії на цьому засіданні.
Проєкти порядку денного засідань постійної комісії ради, висновки, рішення і рекомендації постійної комісії, протоколи її засідань є відкритими та оприлюднюються і надаються на запит відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації».
Рекомендації, рішення, висновки постійних комісії районної ради, протоколи їх засідань оприлюднюються на офіційному вебсайті районної ради не пізніше як через 5 робочих днів з дати їх прийняття із зазначенням дати оприлюднення документа і дати оновлення інформації.».
2. Положення цього рішення в частині обов’язкової трансляції пленарного засідання сесії районної ради в мережі Інтернет набирають чинності через 30 днів з дня припинення чи скасування воєнного стану в Україні, введеного Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року №64/2022, затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 2102-IX.
3. Доповнити Регламент новим розділом такого змісту:
«РОЗДІЛ 5. Місцева ініціатива та громадське оцінювання діяльності органів та посадових осіб Рівненської районної ради
Стаття 5.1. Право членів територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненського району на місцеву ініціативу
Місцева ініціатива − це форма участі територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненського району у вирішенні питань місцевого значення, що належать до повноважень Рівненської районної ради.
Місцева ініціатива реалізується шляхом ініціювання громадянами України, які задекларували або зареєстрували місце проживання на території Рівненського району або фактичне місце проживання/перебування на території Рівненського району яких підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб, які є дієздатними та відповідно до статті 70 Конституції України мають право голосу на виборах і референдумах (далі − жителі територіальних громад), крім військовослужбовців строкової служби, фізичних осіб, які за вироком суду перебувають у місцях позбавлення волі, розгляду в Рівненській районній раді будь-якого питання, віднесеного до її повноважень.
Стаття 5.2. Порядок внесення місцевої ініціативи на розгляд районної ради
Ініціатором внесення місцевої ініціативи на розгляд районної ради є ініціативна група у кількості не менше 50 осіб, які є представниками не менш, ніж 1/3 територіальних громад Рівненського району.
Місцева ініціатива оформлюється у вигляді проєкту рішення Рівненської районної ради.
Процедура внесення місцевої ініціативи на розгляд Рівненської районної ради розпочинається з подання до виконавчого апарату районної ради ініціативною групою повідомлення про початок збору підписів на підтримку місцевої ініціативи.
У повідомлені про внесення місцевої ініціативи обов’язково зазначаються:
1) назва проєкту рішення ради;
2) прізвище, власне ім’я (усі власні імена) та по батькові (за наявності), число, місяць і рік народження, місце задекларованого або зареєстрованого проживання (фактичного проживання/перебування, що підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи), серія (за наявності) та номер документа (документів), що посвідчує (посвідчують) особу, підтверджує (підтверджують) громадянство України та місце проживання (перебування) особи, що засвідчуються підписом таких членів ініціативної групи;
3) прізвище, ім'я, по батькові (за наявності), адресу реєстрації місця проживання та контактні дані (телефон, адреса електронної пошти) члена ініціативної групи, відповідального за організацію роботи ініціативної групи.
До повідомлення також додаються:
1. повний текст проєкту рішення районної ради;
2. копії паспортів або ID-карток усіх членів ініціативної групи та документи, які підтверджують задеклароване або зареєстроване місце проживання на території Рівненської області (фактичне проживання/перебування на території Рівненського району внутрішньо переміщеної особи);
3. згода усіх членів ініціативної групи на обробку персональних даних.
Якщо проєкт рішення районної ради, що подається в порядку місцевої ініціативи, є регуляторним актом, то його внесення на розгляд районної ради відбувається з урахуванням Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».
Якщо проєкт рішення районної ради, що подається в порядку місцевої ініціативи, передбачає виділення коштів з районного бюджету, то до нього додається бюджетне або інше фінансове обґрунтування.
Стаття 5.3. Реєстрація місцевої ініціативи
Повідомлення про початок збору підписів на підтримку місцевої ініціативи реєструється у виконавчому апараті районної ради.
Виконавчий апарат районної ради протягом десяти робочих днів із дня подання такого повідомлення здійснює перевірку поданих документів на відповідність вимогам, передбачених ст. 6.2. цього Регламенту, та на належність питання, що вноситься в порядку місцевої ініціативи, до повноважень районної ради.
У разі дотримання вимог не пізніше наступного робочого дня після завершення перевірки документів на офіційному вебсайті Рівненської районної ради у розділі «Місцеві ініціативи» розміщується повідомлення про початок збору підписів на підтримку місцевої ініціативи та відповідний проєкт рішення районної ради.
У такому повідомленні зазначаються:
- повний текст проєкту рішення, що був поданий ініціативною групою до районної ради у порядку місцевої ініціативи;
- прізвища, власні імена (усі власні імена) та по батькові (за наявності) усіх членів ініціативної групи;
- дата початку та закінчення збору підписів.
Дата розміщення на офіційному вебсайті Рівненської районної ради такого повідомлення є датою початку збору підписів на підтримку місцевої ініціативи.
У разі, якщо за результатами перевірки було виявлено невідповідність поданих документів вимогам, передбачених ст. 6.2 цього Регламенту, або неналежність питання, що вноситься в порядку місцевої ініціативи, до повноважень районної ради, керівництво районної ради інформує про це члена ініціативної групи, відповідального за організацію роботи цієї ініціативної групи.
Стаття 5.4. Збір підписів на підтримку місцевої ініціативи
Підписи на підтримку місцевої ініціативи збираються протягом 45 днів, починаючи з дати розміщення на офіційному вебсайті Рівненської районної ради повідомлення про початок збору підписів.
У випадку, якщо місцева ініціатива була подана до виконавчого апарату районної ради з порушенням зазначеного строку або якщо вона була підписана меншою кількістю жителів відповідних територіальних громад, ніж передбачена цим Регламентом, то така місцева ініціатива розглядається відповідно до чинного законодавства як колективне звернення громадян.
Підписи повинні бути зібрані у різних територіальних громадах, але не менш, ніж в 1/3 від загальної кількості територіальних громад Рівненського району.
Для внесення місцевої ініціативи ініціативній групі необхідно зібрати не менш ніж по 100 підписів жителів кожної територіальної громади, де проводиться такий збір підписів.
Ініціативна група збирає підписи жителів територіальних громад на підписних листах.
На одному підписному листі збираються підписи жителів лише однієї територіальної громади.
Кожен підписний лист обов'язково містить дату початку та закінчення збору підписів, порядковий номер підписного листа, зазначення назви територіальної громади, де збираються підписи, назва проєкту рішення районної ради, прізвища, імена та по батькові члена (членів) ініціативної групи, що збирають підписи жителів відповідної територіальної громади.
В одному підписному листі враховуються підписи жителів лише тієї територіальної громади, що зазначена на відповідному підписному листі.
Підписний лист повинен мати графи, в яких зазначаються наступні відомості щодо осіб, які його підписують:
- порядковий номер у підписному листі;
- прізвища, власні імена (усі власні імена) та по батькові (за наявності);
- число, місяць і рік народження;
- місце задекларованого або зареєстрованого проживання (фактичного проживання/перебування, що підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи);
- контактний номер телефону або вказівку на його відсутність;
- серії (за наявності) та номера документа (документів), що посвідчує (посвідчують) особу, підтверджує (підтверджують) громадянство України та місце проживання (перебування) особи;
- особистий підпис підписанта;
- дата підписання підписного листа у форматі число, місяць, рік.
Збирання підписів на підтримку місцевої ініціативи здійснюється виключно членами ініціативної групи.
Ініціативна група зобов'язана:
- ознайомити кожного жителя територіальної громади, якому пропонується підписати підписний лист, з текстом проєкту рішення Рівненської районної ради, що вноситься в порядку місцевої ініціативи;
- повідомити кожному жителю територіальної громади, якому пропонується підписати підписний лист, про те, що його підпис на підтримку цієї місцевої ініціативи може бути поставлено лише один раз на одному підписному листі;
- повідомити кожного жителя територіальної громади, якому пропонується підписати підписний лист, про те, що своїм підписом він надає згоду на збір та оброку своїх персональних даних.
Житель територіальної громади, який підтримує проєкт рішення, що вноситься в порядку місцевої ініціативи, ставить на підписному листі свій підпис і дату підписання. Така особа власноручно заповнює усі графи у підписному листі.
У разі виявлення декількох підписів однієї і тієї ж особи дійсним вважається лише один підпис.
Кожний підписний лист повинен бути засвідчений підписом члена (членів) ініціативної групи, який (які) здійснював (здійснювали) збір підписів жителів відповідної територіальної громади із зазначенням прізвища, імені та по батькові, а також проставлення підпису і дати його засвідчення.
Ініціативна група, яка збирала підписи у відповідній територіальній громаді, проставляє цифрами і прописом кількість зібраних у цьому підписному листі підписів її жителів.
Стаття 5.5. Реєстрація місцевої ініціативи
Після закінчення збору підписів, але не пізніше трьох робочих днів із дня завершення строку, визначеного статтею 5.4. цього Регламенту, ініціативна група подає до виконавчого апарату районної ради пакет документів, який має містити:
- заяву про внесення на розгляд районної ради проєкту рішення Рівненської районної ради, внесеного в порядку місцевої ініціативи, підписану членом ініціативної групи, відповідальним за організацію роботи цієї ініціативної групи;
- проєкт рішення Рівненської районної ради та пояснювальну записку до нього в паперовому та електронному вигляді з дотриманням вимог до оформлення, передбачених цим Регламентом;
- інформаційно-аналітичні матеріали з питань, що порушуються шляхом місцевої ініціативи, та інші документи у разі необхідності;
- підписні листи, що відповідають вимогам ст. 5.4 Регламенту.
Виконавчим апаратом районної ради протягом десяти робочих днів із дня реєстрації місцевої ініціативи здійснюється перевірка поданих документів на відповідність їх вимогам, встановлених цим Регламенту.
При проведенні перевірки документів недійсними є підписи (підписні листи):
- які містять неповну інформацію, передбачену ст. 5.4 Регламенту;
- проставлені однією особою два або більше разів;
- проставлені особою без урахування вимог ст. 5.4 цього Регламенту.
У разі, якщо за результатами перевірки було виявлено невідповідність поданих документів вимогам статті 5.5 цього Регламенту, керівництво районної ради інформує про це члена ініціативної групи, відповідального за організацію роботи цієї ініціативної групи.
Після проведення перевірки проєкт рішення районної ради, поданий у порядку місцевої ініціативи, вноситься у порядку, визначеним Регламентом, на розгляд наступної чергової сесії ради з обов’язковим запрошенням представників ініціативної групи з питання місцевої ініціативи з правом на виступ.
Інформація про результати розгляду районною радою місцевої ініціативи в установленому порядку розміщується на офіційному вебсайті районної ради у розділі «Місцеві ініціативи» та надсилається члену ініціативної групи, відповідальному за організацію роботи ініціативної групи.
Стаття 5.6. Громадське оцінювання діяльності органів та посадових осіб Рівненської районної ради
У громадському оцінюванні діяльності органів та посадових осіб Рівненської районної ради (далі – громадське оцінювання) мають право брати участь жителі територіальних громад району.
Аналіз діяльності органів та посадових осіб місцевого самоврядування проводить ініціатор громадського оцінювання, який здійснює діяльність на території Рівненського району.
Ініціатором громадського оцінювання може бути:
1) громадське об’єднання;
2) професійна спілка (об’єднання професійних спілок);
3) творча спілка;
4) організація роботодавців (об’єднання організацій роботодавців);
5) благодійна організація;
6) орган самоорганізації населення.
Громадське оцінювання проводиться ініціаторами громадського оцінювання у не менше, ніж 1/3 загальної кількості територіальних громад Рівненського району шляхом проведення загальних зборів жителів відповідної територіальної громади, які проводяться в порядку, встановленому чинним законодавством.
Розпорядження голови районної ради про сприяння проведенню громадського оцінювання або про відмову у його проведенні видається відповідно до чинного законодавства України.
Громадське оцінювання проводиться протягом 45 календарних днів, починаючи з дня видання розпорядження головою районної ради про сприяння проведенню громадського оцінювання.
Громадське оцінювання здійснюється за принципами:
- незалежності ініціаторів громадського оцінювання від інших громадських об'єднань, політичних партій, органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб;
- справедливості, об'єктивності та неупередженості проведення громадського оцінювання;
- повноти та всебічності вивчення предмета громадського оцінювання;
- недопустимості зловживання правом здійснення громадського оцінювання;
- обґрунтованості та доведеності результатів громадського оцінювання;
- відкритості, прозорості та публічності процесу проведення громадського оцінювання.
Ініціатор громадського оцінювання за 10 календарних днів письмово повідомляє про дату, час та місце проведення громадського оцінювання районну раду та посадову особу, щодо якої проводиться громадське оцінювання, з метою можливості взяти участь у загальних зборах жителів відповідної територіальної громади, на яких проводиться таке оцінювання.
Не пізніше ніж за три дні до початку громадського оцінювання на офіційному вебсайті районної ради оприлюднюється оголошення про проведення загальних зборів жителів відповідної територіальної громади із зазначенням відомостей про органи та посадових осіб, стосовно яких проводиться оцінювання.
Повноважність загальних зборів жителів територіальних громад та оформлення результатів проведення загальних зборів регулюються чинним законодавством України.
Висновки та пропозиції, підготовлені за результатами проведених зборів жителів відповідних територіальних громад, подаються ініціаторами громадського оцінювання разом з протоколами таких зборів до районної ради.
Висновки та пропозиції, підготовлені за результатами громадського оцінювання, виносяться у встановленому цим Регламентом порядку на розгляд наступної чергової сесії районної ради.
Інформація про результати розгляду громадського оцінювання оприлюднюється на офіційному вебсайті районної ради.».
4. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію районної ради з правових питань, Регламенту, законності та антикорупційної політики.
Голова ради Василь ТИМОЩУК

