У К Р А Ї Н А

РІВНЕНСЬКА  РАЙОННА  РАДА

РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Шосте скликання

(сьома сесія)

Р І Ш Е Н Н Я

 

від 27 липня   2011 року                                                                            №231

 

 

Про хід виконання та внесення змін до районної програми “Ветеран” на 2010-2013 роки,  затвердженої рішенням районної  ради від 14  травня 2010 року № 1062 із змінами та доповненнями

Керуючись Бюджетним кодексом України,  статтею 43 Закону України  “Про місцеве самоврядування в Україні”, враховуючи рекомендації Рівненської обласної  ради, рішення № 149 від 4 березня 2011 року та з метою покращення роботи ветеранських організацій району, за погодженням з постійними комісіями районної ради, районна рада

В И Р І Ш И Л А:

1. Інформацію  про хід виконання районної програми “Ветеран” на 2010-2013 роки за 2010 рік, затвердженої рішенням районної ради від 14  травня 2010 року № 1062 із змінами та доповненнями, взяти до відома  (додається).

2.Затвердити Порядок виділення та використання коштів, передбачених в

районному бюджеті для надання фінансової підтримки громадським організаціям ветеранів  (додаток 1).

3.Внести відповідні зміни та доповнення до пунктів 2 та 4 районної програми “Ветеран” на 2010-2013 роки (далі – Програма),  (додаток 2).

4. Доповнити Програму пунктом 27 такого змісту:

“Проводити передплату міськрайонного тижневика “Слово і час” для   пільгової категорії громадян  (додаток 3).

Управління праці та соціального

захисту           населення

райдержадміністрації, районна

ветеранська організація , фінансове

управління райдержадміністрації

5. Районній державній адміністрації:

-  забезпечити виконання внесених змін до заходів Програми;

- щорічно інформувати районну раду про хід виконання Програми за підсумками року.

6. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію районної ради з гуманітарних питань, у справах сім’ї та молоді, соціального захисту населення (Паридуда  М. П.).

Голова ради                                                                          М. І. Свінтозельський

Додаток 1

до рішення Рівненської районної ради

від 27 липня  2011 року №231

ПОРЯДОК

виділення та використання коштів,

передбачених в районному бюджеті для надання

фінансової підтримки ветеранським організаціям району

1.Порядок використання коштів, передбачених ветеранським організаціям (далі-Порядок) розроблений на виконання Закону України № 2456-VI “Бюджетний кодекс України”, районної програми “Ветеран”, яка схвалена розпорядженням голови райдержадміністрації від 9 березня 2010 року № 145 “Про районну програму “Ветеран” на 2010 – 2013 роки” та затверджена рішенням районної ради  від 14  травня 2010 року № 1062 із змінами та доповненнями, постанови КМУ від 28.02.2002 року №228 “Про затвердження Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ” для забезпечення ефективної роботи ветеранських організацій.

2.Порядок визначає і регулює механізм використання коштів районного бюджету за кодом функціональної класифікації видатків 090412 “Інші видатки на соціальний захист населення” та кодом економічної класифікації видатків 1310 “Субсидії і поточні трансферти підприємствам (установам, організаціям)” (далі – бюджетні кошти).

3.Головним розпорядником коштів районного бюджету, що надаються згідно з цим порядком є управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації, а одержувачами бюджетних коштів – ветеранські організації, що мають статус районних (далі – ветеранські організації).

4.Для отримання бюджетних коштів ветеранська організація подає  управлінню праці та соціального захисту населення райдержадміністрації:

  • копію статуту (положення) ветеранської організації, завірену нотаріально;
  • копію довідки про внесення до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ);
  • звіт про використання бюджетних коштів за попередній рік (у разі отримання їх ветеранською організацією), з відповідними підтверджуючими документами, засвідчений підписом керівника ветеранської організації та  скріплений її печаткою;
  • інформацію про напрями використання бюджетних коштів, засвідчену підписом керівника ветеранської організації та скріплена її печаткою, разом з обґрунтуванням необхідності їх використання та обсягу потреби в бюджетних коштах.

5.Для розподілу коштів, передбачених в районному бюджеті для фінансової підтримки статутної діяльності ветеранських організацій, що подали заявки у відповідному бюджетному році, утворюється робоча група, склад якої затверджує голова районної державної адміністрації.

До складу робочої групи входять заступники голови райдержадміністрації, до компетенції яких належить питання фінансування та діяльності ветеранських організацій, керівники управління праці та соціального захисту населення, сектору  з питань внутрішньої політики зв’язків з громадськими організаціями та засобами масової інформації апарату райдержадміністрації, фінансового управління, голова постійної комісії районної ради з гуманітарних питань, у справах сім’ї та молоді, соціального захисту населення.

Рішення робочої групи, оформлене протоколом, є обов’язковим для головного розпорядника коштів.

6.На розгляд робочої групи  управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації  подає документи, визначені згідно з п.4 цього Порядку, а сектор з питань внутрішньої політики зв’язків з громадськими організаціями та засобами масової інформації апарату райдержадміністрації – інформацію про діяльність ветеранських організацій, які звернулись з приводу надання фінансової підтримки їх діяльності.

7.Обсяг бюджетних коштів, що виділяються ветеранській організації, визначається з урахуванням пріоритетів діяльності у сфері соціального захисту ветеранів, першочерговості та соціальної спрямованості програм (заходів), що виконуються ветеранською організацією, кількості її членів, кількості місцевих осередків (селищних, сільських), детальних розрахунків та обгрунтувань за кожним напрямом використання бюджетних коштів, поданих ветеранською організацією.

8.Розподіл коштів районного бюджету між ветеранськими організаціями здійснюється на підставі рішення робочої групи, за участю представників усіх ветеранських організацій, що подали заяву на отримання фінансової підтримки у відповідному бюджетному році.

9.Бюджетні кошти використовуються ветеранською організацією на:

9.1.Проведення  зборів, конференцій, пленумів, з’їздів, тренінгів, курсів, стажування, навчальних семінарів, засідань за круглим столом, спеціалізованих фестивалів, виставок, концертів, спортивних змагань, передплату періодичних видань для ветеранів війни та праці, вечорів відпочинку, конкурсів за участю творчих колективів громадських організацій ветеранів на території України ( крім оплати фуршетів та бенкетів), забезпечення участі представників ветеранських організацій в  міжнародних заходах;

9.2.Сприяння розвиткові художньої самодіяльності та фізичної культури серед ветеранів;

9.3.Видання згідно з укладеними договорами вітчизняними суб’єктами господарської діяльності книжок, довідників, брошур, інформаційних листівок, газет і журналів з питань соціального захисту ветеранів, доходи від реалізації яких використовуються лише для цілей, визначених цим пунктом;

9.4.Оплату створення, користування та обслуговування веб-сайту ветеранської організації, довідково-інформаційних програм і програм бухгалтерського обліку, забезпечення доступу до електронної пошти; оренди приміщень; комунальних послуг у межах середніх норм споживання; послуг поштового зв’язку та електрозв’язку; поточного ремонту орендованих приміщень та інвентаря, придбання канцелярського приладдя.

9.5.Заробітну плату та матеріальне заохочення працівників ветеранської організації, що працюють на постійній основі.

Використання коштів на інші цілі забороняється.

10.Складання і подання бухгалтерської і фінансової звітності про використання бюджетних коштів, а також контроль за їх цільовим витрачанням здійснюється в установленому законодавством порядку.

11. Порядок вступає в дію з 01 січня 2012 року.

Заступник голови ради                                                                         О. М. Савчук

Додаток 2

до рішення Рівненської районної ради

від 27 липня  2011 року №231

Зміни та доповнення до  районної Програми "Ветеран"

№ пункту програми

Пункт програми
Внесені зміни та доповнення

2.

Здійснювати фінансову підтримку статутної діяльності районної ветеранської організації.

Фінансове управління

райдержадміністрації

2010-2013 роки

Здійснювати фінансову підтримку статутної діяльності районних ветеранських організацій відповідно до Порядку виділення та використання коштів (додаток № 1), передбачених в районному бюджеті для надання фінансової підтримки громадським організаціям ветеранів.

Управління праці та соціального захисту

населення

райдержадміністрації, фінансове управління  райдержадміністрації

2010-2013 роки

4.

Продовжити співпрацю з ветеранськими організаціями району та передбачити можливість надання їм фінансової допомоги для проведення заходів з відзначення в районі річниць Днів Перемоги у Великій Вітчизняній війні, Міжнародного дня інвалідів і Міжнародного дня  громадян похилого віку та ветеранів, Дня Чорнобильської трагедії, Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та Дня створення Української Повстанської Армії.

Управління праці та соціального захисту       населення

райдержадміністрації,фінансове управління

райдержадміністрації,

сектор  з питань

внутрішньої політики  та

зв’язків    з    громадськими

організаціями та засобами масової інформації  апарату         райдержадміністрації, виконкоми сільських та селищних  рад

2010- 2013 роки

Продовжити співпрацю з ветеранськими організаціями району та передбачити можливість надання їм фінансової допомоги для проведення заходів з відзначення в районі річниць Днів Перемоги у Великій Вітчизняній війні, Міжнародного дня інвалідів і Міжнародного дня  громадян похилого віку та ветеранів, Дня Чорнобильської трагедії, Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та створення Української Повстанської Армії в День Покрови Пресвятої Богородиці.

Управління   праці    та                соціального  захисту населення райдержадміністрації, сектор      з         питань внутрішньої   політики та зв’язків з громадськими

організаціями та  засобами           масової        інформації  апарату

райдержадміністрації,

фінансове    управління

райдержадміністрації, виконкоми сільських   та  селищних  рад

2010-2013 роки

 

Заступник голови ради                                                                         О. М. Савчук

Додаток 3

до рішення Рівненської районної ради

від 27 липня  2011 року №231

Перелік

пільгової категорії громадян, яким пропонується проводити підписку міськрайонного тижневика “Слово і час”

№ п/п

Статус пільговика

Кількість

1.

Учасник бойових дій

424

2.

Інвалід війни І групи

35

3.

Інвалід війни ІІ групи

120

4.

Інвалід війни ІІІ групи

47

5.

Член сім’ї загиблого(померлого) ветерана війни

484

 

ВСЬОГО

1110

Заступник голови ради                                                                       О. М. Савчук

Звіт

про хід виконання рішення Рівненської районної ради від 14.05.2010 №1062 “Про районну програму “Ветеран” на 2010-2013 роки”

Реалізація заходів районної програми “Ветеран” на 2010-2013 роки  схваленої розпорядженням голови райдержадміністрації від 09 березня        2010 року № 145 та затвердженої рішенням районної ради від 14 травня       2010 року № 1062, забезпечує поліпшення соціального захисту ветеранів війни та праці, політв’язнів та репресованих, вояків УПА, поглиблення співробітництва з ветеранськими організаціями району, належного вшанування учасників бойових дій на території інших держав, покращення якості надання медико-соціальної допомоги одиноким малозабезпеченим громадянам похилого віку та іншим соціально-незахищеним верствам населення району.

На даний час у  районі проживають 4668 ветеранів війни та осіб на яких поширюється чинність Закону України „ Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, з них: інвалідів війни - 206 осіб, учасників бойових дій - 424 особи, учасників війни - 3442 особи, 489 осіб на яких поширюється чинність вищезазначеного закону.

У 2010 році опрацьовано списки ветеранів війни, поданих управлінням Пенсійного фонду  України в Рівненському районі, відомствами силових структур та надіслано на 4397 осіб до центру по нарахуванню і здійсненню соціальних виплат головного управління праці та соціального захисту населення Рівненської облдержадміністрації, яким виплачено допомогу  на загальну суму 848980 гривень.

Відповідно до рішень правління районного фонду «Милосердя», одноразову грошову допомогу в 2010 році  виділено для 156 ветеранів війни на загальну суму 39250 гривень, з початку поточного року 91 ветерану, на загальну суму 22950 грн. Надано одноразову матеріальну допомогу інвалідам та непрацюючим малозабезпеченим особам з державного бюджету в минулому році для 22 ветеранів війни на загальну суму 2104 гривні, з початку 2011 така допомога не виплачувалась. Гуманітарну допомогу протягом минулого року отримали 63 ветерани війни, засоби реабілітації – 9 ветеранів, з початку       2011 року гуманітарну допомогу 62, засоби реабілітації 6 ветеранів війни. Працівниками територіального центру для 12 ветеранів району надано продуктові пакети.

З нагоди святкування  річниці з Дня Перемоги у Великій Вітчизняній війні,  сільськими та селищними радами району ветеранам війни, вдовам у минулому році надано матеріальну допомогу на загальну суму 15308 гривень в поточному році  вручено матеріальну допомогу, цінні подарунки та продуктові пакети на загальну суму 12620 гривень.

Відповідно до районної програми на підтримку ефективної роботи ветеранських організацій в районному бюджеті на 2010  використано            48,3 тис. гривень, виконання заходів програми профінансовано на загальну суму         78,2 тис. гривень. В бюджеті 2011 року передбачені кошти в сумі      54 тис. гривень, які на даний час профінансовано на суму 27,1 тис. гривень.

Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2007 року     № 680  “Про збільшення норм грошових витрат на обслуговування ветеранів війни в лікувально-профілактичних закладах” з 01 січня 2008 року встановлені норми грошових витрат на обслуговування ветеранів війни в таких розмірах:

  • на харчування – 35 грн. на одного хворого в день;
  • на медикаменти – 40 грн. на одного хворого в день;

Витрати в лікувальних закладах району  на одного ветерана  складають:

  • на харчування – 14.40 грн. на одного хворого в день;
  • на медикаменти – 14.27 грн. на одного хворого в день;

Для лікування ветеранів війни в стаціонарних відділеннях медичних закладів району обладнано 12 палат покращеного планування на 22 ліжкомісця, в яких проведено ремонт на  загальну суму 36680 гривень.

У стаціонарному відділенні районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) створена окрема палата для ветеранів ВВ війни, яка обладнана  функціональними ліжками.

Протягом 2010 року виділено та  профінансовано:

  • на безкоштовне протезування зубів – 24001,84 грн.;
  • на лікування та медикаменти – 61170,67 грн.

З початку 2011 року профінансовано:

  • на безкоштовне протезування зубів – 3602,31 грн.;
  • на лікування та медикаменти – 42627,64 грн.

Стаціонарно проліковано 1318 ветеранів війни, ветеранів ОУН-УПА, політв’язнів і репресованих, з них:

- інвалідів війни – 139 осіб;

- учасників бойових дій  98 осіб;

- учасників війни – 943 особи;

- осіб на яких поширюється  чинність Закону України „ Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”,  –116 ;

- ветеранів ОУН-УПА, політв’язнів та репресованих – 22 особи.

Обстежено  і амбулаторно проліковано:

- інвалідів війни - 179 осіб;

- учасників бойових дій - 359 осіб;

- учасників війни – 2724 особи;

- осіб на яких поширюється чинність  вищевказаного закону – 231;

- ветеранів ОУН-УПА, політв’язнів та репресованих – 105 осіб.

23 ветерани війни забезпечено протезно-ортопедичними виробами, технічними засобами реабілітації 7 ветеранів війни,  слуховими апаратами 29, з них: 5  інвалідів війни та  24 учасники війни.

На території району функціонує 12 аптечних закладів, що надають знижки на придбання лікарських засобів вітчизняного виробництва для ветеранів ВВв.

Для догляду за важко і  хронічно хворими громадянами, в тому числі ветеранами війни,  відділом охорони здоров’я райдержадміністрації в 2010 році на покращення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я профінансовано 140139,55 гривень.

Управлінням праці та соціального захисту населення в 2010 році забезпечено путівками на санаторно-курортне лікування 109 ветеранів війни, для 7 інвалідів війни  виплачено компенсацію за невикористану санаторно-курортну путівку на загальну суму 1925 грн., у 2011 році забезпечено путівками 29 ветеранів війни, для 5 інвалідів війни  виплачено компенсацію за невикористану санаторно-курортну путівку на загальну суму 1500 грн..

Станом на 01.01.2011 року потребували встановлення телефону 202 ветерани війни, що проживають у районі. В 2010 році не встановлено жодного, протягом поточного року забезпечено телефонним зв’язком 1 інваліда та 3 учасників Великої Вітчизняної війни.

За усними та письмовими зверненнями ветеранів, клопотаннями ветеранських організацій та по мірі фінансових можливостей, житлово-комунальними підприємствами  у першочерговому порядку здійснюється технічне обслуговування сантехнічного і газового обладнання, виконується поточний ремонт житлових будинків та квартир.

Кошторисом у 2010 році на проведення поточних ремонтів житлових будинків і квартир, де проживають ветерани війни, особи на яких поширюється дія Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, та жертви нацистських переслідувань передбачалось 50000 гривень, з яких освоєно 30618.10 гривень на проведення поточних ремонтів житлових будинків інваліда війни 2 групи, жителя с. Рисвянка Радовенчика Кирила Гавриловича, інваліда війни 1 групи, жителя смт. Клевань Спінальського Олександра Вячеславовича та інваліда війни 2 групи, жителя смт. Клевань Заярнюка Петра Архиповича. В 2011 році передбачені кошти в сумі 18000 гривень.

Проводилась робота з обладнання громадських та житлових приміщень пандусами, зокрема при прийнятті об’єктів в експлуатацію, а саме: салону ритуальних послуг з дільницею по обробітку каменю в с. Житин, будівництва приміщень до існуючого кафе-бару „Софія” та підсобних приміщень в с. В.Омеляна по вул. Дубнівська, 4А, реконструкції незавершеного будівництва магазину та підсобного приміщення в смт. Клевань по вул. Залізнична, 2А, передбачено виконання нормативних документів та законодавчих актів з метою забезпечення безперешкодного доступу осіб з обмеженими фізичними можливостями.

Налагоджено роботу для забезпечення позачергового обслуговування  ветеранів, інвалідів війни, колишніх малолітніх в’язнів концентраційних таборів працівниками сільських та селищних рад, підприємств житлово-комунального господарства з оплати усіх видів житлово-комунальних послуг та видачі довідок.

У районному територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) створена транспортна служба для перевезення ветеранів війни, інвалідів, які не здатні самостійно пересуватись до  управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації, районної лікарні, поліклініки, ортопедичного центру, обласного госпіталю для інвалідів ВВв, реабілітаційного центру, обласного онкодиспансеру. Протягом 2010 року безкоштовними послугами даної служби скористались 25 ветеранів війни, в поточному році 48.

Постійно проводиться роз’яснювальна робота з перевізниками щодо дотримання законодавства при перевезенні пільгової категорії населення, в тому числі і ветеранів війни, в 2010 році  здійснено 31 перевірку перевізників для дотримання вимог чинного законодавства, щодо пільгового перевезення пасажирів та визначення коефіцієнта відшкодування за перевезення пільгової категорії населення, з початку 2011року таких перевірок проведено  35.

Виконавчими комітетами сільських та селищних рад району  проведено інвентаризацію усіх пам’ятників, меморіалів, обелісків, окремих військових захоронень, інших пам’ятних споруд і місць, пов’язаних з історією Великої Вітчизняної війни та приведено їх в належний вигляд.

У навчальних закладах району пройшли декади “Милосердя”, виставки мистецьких робіт „Ніхто не забутий, ніщо не забуте”, „Війна очима дітей”, „Подвиг народу безсмертний”, „Воїни-інтернаціоналісти”, акція “Переступи поріг з добром” та місячники військово-патріотичного виховання. Створені Книги Пам’яті, які поповнюються спогадами ветеранів.

В зразковому краєзнавчому музеї Малошпаківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів виділено розділи: „Рівненщина в роки Другої світової війни”, „Україна в роки Другої світової війни”, „Ветерани Великої Вітчизняної війни”.

Продовжується пошукова робота „Ми будемо довго пам’ятати і вам забути не дамо...” в зразковому шкільному музеї села Городоцької загальноосвітньої школи І-ІІІ ст.,  пошукова робота присвячена пам’яті О. Яковченка, загиблого під час війни в Афганістані  в зразковому музеї історії ”Просвіт” Оржівського навчально-виховного комплексу „Школа - колегіум”.

Відділом у справах молоді та спорту райдержадміністрації, виконкомами сільських та селищних рад постійно  надається організаційно-методична допомога громадським молодіжним та учнівським організаціям у проведенні дослідницької роботи з архівними матеріалами, зборі спогадів ветеранів Другої світової війни, їх узагальненні та публікації.

З метою матеріальної підтримки провідних творчих працівників культури і мистецтв продовжено роботу по виплаті стипендії голови облдержадміністрації, голови обласної ради. У 2010 році така стипендія виплачена колишньому начальнику відділу культури Рівненського району, пенсіонеру культури і мистецтва Черемшині Ростиславу Ананійовичу.

У міськрайонному тижневику „Слово і час” систематично розміщуються  матеріали та фото, які розповідають про ветеранів Великої Вітчизняної війни та позитивні відгуки про роботу і заходи, що проводяться в районі для їх вшанування і турботу про них, в рубриці „ Вічна слава тим, хто виборював перемогу!”

Міськрайонним радіомовленням „Радіо-Шанс” протягом 2010 року транслювався тематичний цикл радіопередач  „2010-й – Рік ветеранів”.

Управлінням Пенсійного фонду України в Рівненському районі в ЗМІ було опубліковано 4 статті, щодо змін у пенсійному забезпеченні, проведено            50 виїзних днів інформування громадян за місцем проживання  в тому числі відвідування інвалідів війни, які знаходились на лікуванні в обласному госпіталі інвалідів війни, в районному територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) та прийнято участь у пленумі районної ради ветеранів.

В засобах масової інформації опубліковано 15 статтей з різних питань, що стосуються соціального захисту населення в т. ч. і ветеранів війни та через редакцію міськрайонного радіомовлення „Радіо-шанс” озвучено 6 виступів із                                                                                                    зазначених питань.

На територіях всіх сільських та селищних рад району з нагоди річниці Перемоги в Великій Вітчизняній війні проведені урочисті мітинги, покладання квітів до могил та пам’ятників воїнам односельцям, святкові концерти, відвідування ветеранів та інвалідів Великої Вітчизняної війни по місцю проживання. В комунальному закладі „Рівненський обласний госпіталь інвалідів війни” Рівненської обласної ради проведено  концерти творчих колективів Клеванської дитячої музичної школи.

Начальник управління                                                                              О. Павлусь