У  К  Р  А  Ї  Н  А

РІВНЕНСЬКА  РАЙОННА  РАДА

РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Шосте скликання

(сьома сесія)

Р  І  Ш  Е  Н  Н  Я

від 27    липня   2011 року                                                   №235

Про внесення змін і доповнень до Регламенту районної ради шостого скликання

Керуючись пунктом 5 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законом України  «Про доступ до публічної інформації», за погодженням з постійними комісіями районної ради, районна рада

в и р і ш и л а :

1. Внести зміни і доповнення до статей 1.3; 1.5; 1.6; 1.9; 2.15; 2.16; 2.22; 2.25; 2.27; 2.28; 2.30; 4.19; 4.22, 4.24  Регламенту районної ради шостого скликання, затвердженого рішенням районної ради від 22 листопада 2010 року №5 (додаються).

2. Довести дане рішення до відома та врахування в роботі районної державної адміністрації, територіальних органів виконавчої влади.

3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію районної ради з правових питань місцевого самоврядування, депутатської діяльності та етики (Шуль В.С.)

Голова ради                                                                      М.І.Свінтозельський

Додаток

до рішення Рівненської районної ради

від 27 липня 2011 року № 235

 

Зміни і доповнення до Регламенту районної ради

Статті Регламенту

Зміни та доповнення

Стаття 1.3. Діяльність районної ради базується на принципах:

-          законності;

-          гласності;

-          колегіальності;

поєднання місцевих і державних інтересів, а також інтересів територіальних громад різних рівнів.

Стаття 1.3. Діяльність районної ради базується на принципах:

-          законності;

-          гласності;

-          прозорості та відкритості;

-          колегіальності;

поєднання місцевих і державних інтересів, а також інтересів територіальних громад різних рівнів.

Стаття 1.5. Засідання районної ради, її президії, постійних та тимчасових комісій є відкритими і гласними, за винятками, встановленими цим Регламентом, іншими законодавчими актами.

Стаття 1.5. Засідання районної ради, її президії, постійних та тимчасових комісій є відкритими і гласними, за винятками, встановленими цим Регламентом, іншими законодавчими актами. Відкритість засідань районної ради забезпечується шляхом запрошення на них представників засобів масової інформації.

Прозорість та відкритість районної ради забезпечується шляхом систематичного та оперативного оприлюднення інформації в міськрайонному тижневику «Слово і час» та районним радіомовленням, на інформаційному веб-сайті районної ради в мережі Інтернет «Рівненська районна рада» за адресою: www.rivnerayrada.rv.ua .

Стаття 1.6. На засіданнях районної ради можуть бути присутніми громадяни за попереднім записом у виконавчому апараті ради, який проводиться не пізніш, ніж за добу до засідання.

Стаття 1.6. На засіданнях районної ради, її органів, можуть бути присутніми громадяни – фізичні, юридичні особи, представники обєднань  громадян без статусу юридичної особи за попереднім записом у виконавчому апараті ради, який проводиться не пізніш, ніж за добу до засідання.

Стаття 1.9. Особи, присутні на засіданні районної ради, повинні утримуватися від публічних проявів свого ставлення до того, що відбувається на засіданні і не порушувати порядку. У разі порушення цими особами порядку за розпорядженням головуючого на засіданні вони можуть  бути випроваджені з приміщення, де проходить засідання.

Стаття 1.9. Особи, присутні на засіданні районної ради, її органів, повинні утримуватися від публічних проявів свого ставлення до того, що відбувається на засіданні і не порушувати порядку. У разі порушення цими особами порядку за розпорядженням головуючого на засіданні вони можуть  бути випроваджені з приміщення, де проходить засідання.

Стаття 2.15. Проект порядку денного сесії районної ради узгоджується з  президією районної ради і повідомляється депутатам не пізніше, як за 10 днів до відкриття чергової сесії, а у виняткових випадках, передбачених ст. 2.12.даного Регламенту – у день проведення  сесії

Стаття 2.15. Проект порядку денного сесії районної ради оприлюднюється  на веб-сайті районної ради в мережі Інтернет, узгоджується з  президією районної ради і повідомляється депутатам не пізніше, як за 10 днів до відкриття чергової сесії, а у виняткових випадках, передбачених ст. 2.12.даного Регламенту – не пізніше як за день до проведення  сесії.

Стаття 2.16.

1.    Пропозиції до проекту порядку денного сесії вносяться не   пізніше як за 20 днів до відкриття чергової сесії – головою районної ради, його заступником, постійними комісіями, депутатами, депутатськими фракціями, групами, головою районної державної адміністрації, а у виняткових випадках, передбачених ст.2.12 даного Регламенту – не пізніше як за день до сесії. Пропозиції щодо прийняття рішень, які відповідно до закону є регуляторними актами, вносяться з урахуванням вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

2. Проекти рішень з питань, що внесені до проекту порядку денного сесії подаються в районну раду не пізніше як за 15 днів до відкриття сесії, а розглядаються та погоджуються з профільними постійними комісіями не пізніше як за 7 днів до сесії. В разі порушення цього терміну питання виключається з проекту порядку денного сесії.

Стаття 2.16.

1.    Пропозиції до проекту порядку денного сесії вносяться не пізніше як за 25 днів до відкриття чергової сесії – головою районної ради, його заступником, постійними комісіями, депутатами, депутатськими фракціями, групами, головою районної державної адміністрації, а у виняткових випадках, передбачених ст.2.12 даного Регламенту – не пізніше як за день до сесії. Пропозиції щодо прийняття рішень, які відповідно до закону є регуляторними актами, вносяться з урахуванням вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

2.Розроблені відповідними розпорядниками та оприлюднені ними проекти рішень з питань, що внесені до проекту порядку денного сесії подаються в районну раду не пізніше як за 15 днів до відкриття сесії, а розглядаються та погоджуються з профільними постійними комісіями не пізніше як за 7 днів до сесії. В разі порушення цього терміну питання виключається з проекту порядку денного сесії та переносяться на розгляд наступної сесії районної ради.

Стаття 2.22.

1.Проекти рішень готуються відповідно до Регламенту районної ради, державних стандартів на організаційно-розпорядчу документацію, інших законодавчих та нормативно-правових актів, та згідно з цим Порядком.

2.Проекти рішень ради повинні відповідати вимогам чинного законодавства, бути кваліфіковано підготовлені і містити об'єктивну оцінку стану справ на підставі перевірених і документально підтверджених фактів.

В проектах рішень щодо виконання рішень районної ради, законодавчих та нормативно-правових актів зазначається стан їх виконання, вказуються причини із зазначенням посадових осіб, з вини яких незадовільно або не повною мірою виконуються законодавчі акти, рішення ради тощо.

За потребою визначаються конкретні заходи, спрямовані на усунення виявлених недоліків, із зазначенням термінів їх виконання, виконавців, фінансового забезпечення (при необхідності), а також осіб, які здійснюватимуть контроль за виконанням рішень.

 

3.Обсяг проекту тексту рішення, як правило, не повинен перевищувати 5 сторінок (без урахування його складових: програм, положень, статутів, додатків тощо).

У разі необхідності разом з проектом рішення готуються додаткові інформаційні матеріали: довідки, пояснювальні записки, статистичні дані, що підписуються ініціаторами звернення (залежно від того, хто готує проект рішення).

Кількість сторінок додатків та інших матеріалів не обмежується.

Назва рішення повинна граматично узгоджуватися та містити короткий виклад змісту документа, має бути максимально короткою і ємною, точно передавати зміст тексту рішення.

Назва рішення повинна формуватися за допомогою віддієслівного іменника і відповідати на питання: «про що?».

Якщо у рішенні йдеться про кілька питань, назва його може бути узагальненою.

4.Проект складається з двох частин: у першій (констатуючій) вказується обґрунтування або підстава для складання документа, а у другій (постановчій) – перелік заходів із зазначенням термінів виконання, конкретний план дій, завдання, доручення, пропозиції.

Постановча частина викладається у вигляді пунктів, що мають єдину нумерацію арабськими цифрами.

У разі потреби окремі пункти можуть поділятися на підпункти другого і третього порядків, що нумеруються відповідно: 2.1., 2.2.1., а також передбачати дію, термін виконання і відповідальних за виконання.

Констатуюча частина рішень, як правило, повинна бути значно меншою, ніж постановча.

5.У випадках, коли рішення готуються на виконання нормативно-правових документів, вони повинні мати посилання на їх дату, номер і найменування.

6.Виконавцями рішень можуть визначатися райдержадміністрація, органи місцевого самоврядування, а також підприємства, установи, організації.

Завдання адресуються не керівникам, а установам, підприємствам, організаціям, управлінням, органам місцевого самоврядування.

Посадова особа вказується як виконавець тоді, коли виконання запропонованої дії покладається особисто на неї.

7.У текстах рішень вживаються повні назви державних органів, установ, організацій, підприємств, повні географічні назви та загальноприйняті абревіатури.

Посади мають повну або загальноскорочену назву. Прізвища у тексті пишуться разом з ініціалами.

8.Останнім пунктом рішення визначається контроль за його виконанням з урахуванням змісту.

9. Рішення підписуються головою ради.

Форма підпису:

Голова ради                                                (Ініціали, прізвище)

У випадках, передбачених Регламентом районної ради, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», коли сесію веде заступник голови районної ради або один із депутатів районної ради, рішення підписуються головуючим на сесії.

10.    У разі порушення вимог щодо підготовки проектів рішень голова районної ради, постійні комісії або президія районної ради повертають проект рішення на доопрацювання.

 

Статтю 2.22. викласти в наступній редакції:

1.Проекти рішень готуються відповідно до Регламенту районної ради, державних стандартів на організаційно-розпорядчу документацію, інших законодавчих та нормативно-правових актів.

2.Проекти рішень ради повинні відповідати вимогам чинного законодавства, бути кваліфіковано підготовлені і містити об'єктивну оцінку стану справ на підставі перевірених і документально підтверджених фактів.

В проектах рішень щодо виконання рішень районної ради, законодавчих та нормативно-правових актів зазначається стан їх виконання, вказуються причини із зазначенням посадових осіб, з вини яких незадовільно або не повною мірою виконуються законодавчі акти, рішення ради тощо.

За потребою визначаються конкретні заходи, спрямовані на усунення виявлених недоліків, із зазначенням термінів їх виконання, виконавців, фінансового забезпечення (при необхідності), а також осіб, які здійснюватимуть контроль за виконанням рішень.

3. Проекти рішень районної ради оприлюднюються їх розробниками у порядку, визначеному Законом України «Про доступ до публічної інформації», не пізніше як за 20 робочих днів до дати розгляду відповідного проекту рішення на пленарному засіданні районної ради, або подаються у виконавчий апарат районної ради в електронному вигляді не пізніше 25 робочих днів до дати розгляду відповідного проекту рішення на пленарному засіданні районної ради для оприлюднення їх на офіційному сайті районної ради www.rivnerayrada.rv.ua

4.Обсяг проекту тексту рішення, як правило, не повинен перевищувати 5 сторінок (без урахування його складових: програм, положень, статутів, додатків тощо).

У разі необхідності разом з проектом рішення готуються додаткові інформаційні матеріали: довідки, пояснювальні записки, статистичні дані, що підписуються ініціаторами звернення (залежно від того, хто готує проект рішення).

Кількість сторінок додатків та інших матеріалів не обмежується.

Назва рішення повинна граматично узгоджуватися та містити короткий виклад змісту документа, має бути максимально короткою і ємною, точно передавати зміст тексту рішення.

Назва рішення повинна формуватися за допомогою віддієслівного іменника і відповідати на питання: «про що?».

Якщо у рішенні йдеться про кілька питань, назва його може бути узагальненою.

5.Проект складається з двох частин: у першій (констатуючій) вказується обґрунтування або підстава для складання документа, а у другій (постановчій) – перелік заходів із зазначенням термінів виконання, конкретний план дій, завдання, доручення, пропозиції.

Постановча частина викладається у вигляді пунктів, що мають єдину нумерацію арабськими цифрами.

У разі потреби окремі пункти можуть поділятися на підпункти другого і третього порядків, що нумеруються відповідно: 2.1., 2.2.1., а також передбачати дію, термін виконання і відповідальних за виконання.

Констатуюча частина рішень, як правило, повинна бути значно меншою, ніж постановча.

6.У випадках, коли рішення готуються на виконання нормативно-правових документів, вони повинні мати посилання на їх дату, номер і найменування.

7.Виконавцями рішень можуть визначатися райдержадміністрація, органи місцевого самоврядування, а також підприємства, установи, організації.

Завдання адресуються не керівникам, а установам, підприємствам, організаціям, управлінням, органам місцевого самоврядування.

Посадова особа вказується як виконавець тоді, коли виконання запропонованої дії покладається особисто на неї.

8. У текстах рішень вживаються повні назви державних органів, установ, організацій, підприємств, повні географічні назви та загальноприйняті абревіатури.

Посади мають повну або загальноскорочену назву. Прізвища у тексті пишуться разом з ініціалами.

9.Останнім пунктом рішення визначається контроль за його виконанням з урахуванням змісту.

10. Рішення підписуються головою ради.

Форма підпису:

Голова ради                                                  (Ініціали, прізвище)

У випадках, передбачених Регламентом районної ради, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», коли сесію веде заступник голови районної ради або один із депутатів районної ради, рішення підписуються головуючим на сесії.

11.  Нижче підпису голови ради в проекті рішення зазначається, ким підготовлений проект рішення, найменування посади, особистий підпис, ініціали і прізвище.

Наприклад:

Проект підготовлений відділом освіти райдержадміністрації.

Начальник відділу       (підпис)          (Ініціали, прізвище)

Оприлюднено на веб-сайті ___________________________

(назва сайту)

___ ___________ 20____ року.

У разі порушення вимог щодо підготовки проектів рішень голова районної ради, постійні комісії та/або президія районної ради повертають проект рішення на доопрацювання.

У разі недотримання строків, визначених частиною 3 цієї статті, оприлюднення проектів рішень, їх розгляд переноситься на наступну сесію районної ради.

Стаття 2.25

1.   Згідно з частиною 1 статті 2.16 Регламенту районної ради пропозиції до орієнтовного порядку денного сесії з обґрунтуванням необхідності включення питань до порядку денного з комплектом відповідних документів подаються до районної ради не пізніше як за 20 днів до відкриття сесії з супровідним листом за підписом ініціаторів внесення пропозицій.

Проекти рішень передаються до районної ради не пізніше ніж за 15 днів до сесії.

Одночасно здається проект рішення на електронному носії інформації. Відповідальність за зміст проекту рішення, в тому числі і на електронному носії, несе безпосередній виконавець (хто готував проект рішення).

Стаття 2.25

1.  Згідно з частиною 1 статті 2.16 Регламенту районної ради пропозиції до орієнтовного порядку денного сесії з обґрунтуванням необхідності включення питань до порядку денного з комплектом відповідних документів подаються до районної ради не пізніше як за 25 днів до відкриття сесії з супровідним листом за підписом ініціаторів внесення пропозицій.

Розроблені відповідними розпорядниками та оприлюднені ними на веб-сайті в мережі Інтернет і погоджені у встановленому порядку проекти рішень передаються до районної ради не пізніше ніж за 15 днів до сесії.  Одночасно здається проект рішення на електронному носії інформації. Інформація записується в текстовому редакторі Word з вибором шрифту Arial (розмір шрифту – 10) і формату запису RTF. Відповідальність за зміст проекту рішення, в тому числі і на електронному носії, несе безпосередній розпорядник (хто готував проект рішення).

Стаття 2.27.

7. Проекти рішень районної ради щодо звітів райдержадміністрації надсилаються або роздаються депутатам не пізніше дня проведення засідання постійних комісій ради, на яких попередньо розглядаються питання , що вносяться на розгляд сесії районної ради.

Стаття 2.27.

7. Оприлюднені проекти рішень районної ради щодо звітів райдержадміністрації роздаються депутатам не пізніше дня проведення засідання постійних комісій ради, на яких попередньо розглядаються питання, що вносяться на розгляд сесії районної ради.

Стаття 2.28.

5. Відповідні проекти рішень районної ради обов’язково попередньо розглядаються на засіданнях профільних постійних комісій ради, які приймають висновки або рекомендації щодо доцільності внесення таких проектів рішень на розгляд ради.

Стаття 2.28.

5. Оприлюднені відповідні проекти рішень районної ради  розглядаються на засіданнях постійних комісій ради, які приймають висновки або рекомендації щодо внесення таких проектів рішень на розгляд ради.

Стаття 2.30.

1. Рішення після його підписання  реєструється головним спеціалістом відділу з питань контролю та діловодства районної ради в журналі реєстрації рішень районної ради.

 

 

6. Копії рішень на запит установ, організацій та приватних осіб видаються з дозволу керівництва районної ради.

Стаття 2.30.

1. Рішення після його підписання  реєструється головним спеціалістом відділу з питань контролю та діловодства районної ради в журналі реєстрації рішень районної ради та не пізніше п’яти  робочих днів оприлюднюються на веб-сайті районної ради в мережі Інтернет.

6. Копії рішень на інформаційний запит фізичних, юридичних осіб, об’єднань громадян без статусу юридичної особи видаються  виконавчим апаратом районної  ради.

Стаття 4.19.

8. Голова районної ради:

- скликає сесії районної ради, повідомляє депутатам і доводить до відома населення інформацію про час і місце проведення сесії ради, питання, які передбачається внести на розгляд ради, веде засідання ради;

- забезпечує підготовку сесій районної ради, питань, що вносяться на її розгляд, доведення рішень ради до виконавців, організує контроль за їх виконанням;

Стаття 4.19.

8. Голова районної ради:

- скликає сесії районної ради, повідомляє депутатам і доводить до відома населення інформацію про час і місце проведення сесії ради, питання, які передбачається внести на розгляд ради, веде засідання ради;

- забезпечує підготовку сесій районної ради, питань, що вносяться на її розгляд, доведення рішень ради до виконавців, їх оприлюднення, організує контроль за їх виконанням;

Стаття 4.22.

Виконавчий апарат районної ради:

- здійснює організаційне, правове, інформаційне, аналітичне, матеріально-технічне забезпечення діяльності ради, її органів, депутатів;

- сприяє здійсненню районною радою взаємодії і зв'язків з територіальними громадами, місцевими органами виконавчої влади, органами та посадовими особами місцевого самоврядування;

- забезпечує виконання заходів з відстеження результативності регуляторних актів, прийнятих районною радою, якщо рішенням районної ради повноваження щодо забезпечення  виконання заходів з відстеження результативності цих регуляторних актів не делеговано райдержадміністрації;

- готує звіт про відстеження результативності регуляторного акта, прийнятого районною радою.

 

 

Стаття 4.22.

Виконавчий апарат районної ради:

- здійснює організаційне, правове, інформаційне, аналітичне, матеріально-технічне забезпечення діяльності ради, її органів, депутатів;

- сприяє здійсненню районною радою взаємодії і зв'язків з територіальними громадами, місцевими органами виконавчої влади, органами та посадовими особами місцевого самоврядування;

- забезпечує виконання заходів з відстеження результативності регуляторних актів, прийнятих районною радою, якщо рішенням районної ради повноваження щодо забезпечення  виконання заходів з відстеження результативності цих регуляторних актів не делеговано райдержадміністрації;

- готує звіт про відстеження результативності регуляторного акта, прийнятого районною радою;

- сприяє працівникам  засобів масової інформації у здійсненні ними професійної діяльності, заздалегідь повідомляє їх про час проведення засідань районної ради та її органів;

- надає інформаційні матеріали, необхідні для ознайомлення  громадськості з роботою районної ради;

- у визначені законодавством строки, оприлюднює та надає інформацію про діяльність районної ради та її органів, прийняті районною радою рішення, інші акти індивідуальної дії (крім внутрішньоорганізаційних).

 

Стаття 4.24

11. За результатами вивчення і розгляду питань постійні комісії  готують висновки і рекомендації. Висновки і рекомендації постійної комісії  приймаються більшістю голосів від загального складу комісії і підписуються головою комісії, а в разі його відсутності – заступником голови або секретарем комісії. Протоколи засідань комісії підписуються головою і секретарем комісії.

Стаття 4.24

11. За результатами вивчення і розгляду питань постійні комісії  готують висновки і рекомендації. Висновки і рекомендації постійної комісії  приймаються більшістю голосів від загального складу комісії і підписуються головою комісії, а в разі його відсутності – заступником голови або секретарем комісії. Протоколи засідань комісії підписуються головою і секретарем комісії.

Внесені постійними комісіями зміни та доповнення до проектів рішень районної ради , після їх прийняття, оприлюднюються на сайті районної ради в мережі Інтернет.

Заступник голови ради                                                                  О.М.Савчук