У К Р А Ї Н А

РІВНЕНСЬКА РАЙОННА РАДА

РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Сьоме скликання

(позачергова шоста сесія)

Р І Ш Е Н Н Я

від 15 липня 2016 року                                       № 179

Про звернення депутатів

Рівненської районної ради

до Верховної Ради України та

Кабінету Міністрів України

Відповідно до статті 21 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», керуючись статтями 43 і 49 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи відсутність відповіді на рішення районної ради № 1742 від 30 квітня 2015 року «Про звернення депутатів Рівненської районної ради до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Генеральної прокуратури України, депутатів Рівненської обласної ради та районних рад Рівненської області щодо перегляду тарифів на житлово-комунальні послуги для населення та забезпечення виконання Закону України «Про теплопостачання», за погодженням з постійними комісіями районної ради, районна рада

в и р і ш и л а :

1.   Схвалити текст звернення Рівненської районної ради до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо врегулювання проблеми з підвищення тарифів (додається).

2.   Дане звернення направити до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України.

3.  Контроль за виконанням рішення покласти на постійні комісії районної ради з питань бюджету, фінансів та податків та з правових питань, регламенту, законності та антикорупційної політики.

Голова ради                                                                                     В.П.Стельмах

 

 

Звернення Рівненської районної ради

до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України

У країні спостерігається напружена соціально-економічна ситуація на фоні стрімкого зубожіння населення. Стрімка інфляція, скорочення робочих місць, аварійний стан житлово-комунальної сфери, неефективна політика уряду негативно впливають на якість життя громадян.

Збільшення розміру тарифів на житлово-комунальні послуги, газ, електрику призведе до різкого зниження рівня життя кожного громадянина. В свою чергу відсутність коштів у населення призведе до соціальної напруги.

Як представники місцевого самоврядування ми не можемо стояти осторонь актуальних проблем, які хвилюють людей.

Звертаючись до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України, вимагаємо:

  1. Впровадження мораторію на підвищення з 1 липня 2016 року тарифів на житлово-комунальні послуги до покращення соціально-економічної ситуації в країні і встановлення прозорого механізму ціноутворення.
  2. Заборони нараховувати з 1 липня 2016 та стягувати з населення пеню за несвоєчасну сплату за комунальні послуги.
  3. Заборони постачальникам тепла, газу, електроенергії, виставляти споживачам авансові рахунки за не надані послуги.
  4. Ухвалення Постанови ВР №2597 “Про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з перевірки обґрунтованості підвищення тарифів житлово- комунального господарства”.
  5. Від Кабінету Міністрів України та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг:

1)     розкриття та оприлюднення методики розрахунків й обґрунтування підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги (опалення, постачання гарячої води, електроенергія, водопостачання та водовідведення) для мешканців громади Рівненського району Рівненської області.

2)     негайного перерахунку ціни на газ для населення шляхом зміни формули розрахунку ціни (від прив’язки до європейських ринків до економічно обґрунтованої ціни на основі реальної собівартості видобутку) з метою подальшого зменшення комунальних тарифів.

3)     відновлення пільгової норми споживання газу для населення та збільшення її до 2400 куб. м на опалювальний сезон.

Закликаємо Верховну Раду України та Кабінет Міністрів України прислухатися до проблем людей на місцях і негайно врегулювати проблему із підвищенням тарифів!

СХВАЛЕНО

Рішення Рівненської районної ради

від 15 липня 2016 року № 179