УКРАЇНА

РІВНЕНСЬКА   РАЙОННА  РАДА

РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Сьоме скликання

(друге пленарне засідання, друга сесія)

 

Р І Ш Е Н Н Я

від  25  грудня  20 15 року                                                  № 21

Про хід виконання рішення районної

ради від 15 березня 2013 року № 986

«Про районну програму розвитку

міжнародного співробітництва та

міжрегіональної співпраці

на 2013 – 2015 роки»

Керуючись статтею 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», за погодженням з постійними комісіями районної ради, районна рада

в и р і ш и л а :

1.  Інформацію про хід виконання рішення районної ради від 15 березня 2013 року № 986 «Про районну програму розвитку міжнародного співробітництва та міжрегіональної співпраці на 2013 – 2015 роки» взяти до відома (додається).

2. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію районної ради з питань економічного розвитку, інвестиційної політики, комунальної власності, будівництва та розвитку інфраструктури та заступника голови районної державної адміністрації відповідно до розподілу функціональних повноважень.

Голова ради                                                                                       В.П.Стельмах

 

ІНФОРМАЦІЯ

про хід виконання рішення районної ради від 15 березня 2013 року                № 986 «Про районну програму розвитку міжнародного співробітництва         та міжрегіональної співпраці на 2013 – 2015 роки»

З метою встановлення та поглиблення економічних, інвестиційних, соціальних, освітніх, екологічних, культурних, туристичних та інших відносин з регіонами іноземних країн; підвищення поінформованості міжнародного співтовариства про Рівненський район, його економічні та інвестиційні можливості, культурні та історичні традиції, а також формування позитивного міжнародного іміджу Рівненської області в цілому та Рівненського району зокрема розроблена «Районна програма розвитку міжнародного співробітництва та міжрегіональної співпраці на 2013 - 2015 роки».

У Рівненському районі у рамках проекту міжнародної технічної допомоги «Створення системи альтернативних форм дошкільної освіти у сільських громадах» (що отримав дофінансування в рамках Програми транскордонної співпраці: Польща-Білорусь-Україна 2007-2013) відкрито шість груп короткотривалого перебування для дошкільнят на базі Оржівського НВК «школа-колегіум», загальноосвітньої школи І ступеня с. Малий Житин, загальноосвітніх шкіл І-ІІ ступенів с. Сухівці та с. Козлин, загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів с. Іскра та с. Кустин.

Відділ освіти райдержадміністрації сприяє проведенню семінарів, інформаційних заходів щодо порядку здійснення зовнішніх зносин, інтеграційних процесів в Україні та інших питань, пов’язаних з міжнародним співробітництвом.

У публічно-шкільних бібліотеках організовано літературні виставки «Україна – Європейський Союз – перспективи поглиблення партнерства» та ілюстративні виставки про архітектуру і мистецтво народів країн Євросоюзу: «Культура Європи – духовне надбання людства», «Місцеве самоврядування: досвід країн західної Європи», «Україна на шляху до Європи»; створено та поновлюються інформаційні стенди «Європейська інтеграція України».

Відділом культури та туризму спільно з відділом фізичної культури і спорту райдержадміністрації розроблено туристичні маршрути (велосипедний, піший, автомобільний) за напрямками м. Рівне - с. Городок – смт Оржів –         с. Грабів – с. Білівські Хутори – смт Клевань1 – м. Рівне, які віддруковано у путівнику «Туристичні маршрути. Подорожуємо Рівненським краєм».

У рамках співпраці між Рівненською областю та Вармінсько-Мазурським воєводством Республіки Польща делегація від Рівненської області (у складі якої був представник району) взяла участь у XVІ Самоврядному екологічному форумі. У ході візиту було вивчено досвід територіальних громад Польщі, зокрема Вармінсько-Мазурського воєводства, в контексті реформування адміністративної системи та прийнято участь у XVІ Самоврядному екологічному форумі.

24 липня поточного року в «Тунелі кохання» (смт Клевань) відбулась зустріч представників японського творчого колективу кінематографістів, які у 2014 році зняли романтичну драму «Клевань, тунель кохання». В зустрічі прийняли участь голова Рівненської районної державної адміністрації В.Стельмах, керуюча справами Рівненської районної ради О.Фурманець, Клеванський селищний голова Д.Жовтянський, начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації І.Солодуха та народне аматорське вокальне тріо «Живиця» районного Будинку культури.

Разом з тим, зразковий аматорський фольклорний ансамбль «Намисто» будинку культури с. Городок (керівник - Т. Васечко, заслужений працівник культури України) з 06 по 20 лютого поточного року приймав участь у міжнародних заходах культурного обміну між Україною та Францією в Республіці Франція.

Зразковий дитячий аматорський духовий оркестр «Олександрія»     (керівник - В. Вакулін, заслужений працівник культури України) прийняв участь у ХІХ Міжнародному фестивалі дитячих оркестрів в м.Лобез та в заходах обміну польсько-українською молоддю в навчально-відпочинковому осередку «Чадворек», що проходив з 26 червня по 12 липня поточного року у Прісетніце біля Бржозова (Польща).

Крім того, спортивні команди та окремі спортсмени Рівненського району, репрезентуючи район на всеукраїнській та міжнародній аренах, приймають участь у змаганнях з різних видів спорту. У районі проводяться спортивні змагання всеукраїнського та міжнародного рівня, у яких приймають участь спортсмени з інших країн.

Так, двоє спортсменів району: Вадим Бурчак та Богдан Бабенко у складі збірної команди України в травні 2015 року приймали участь у чемпіонаті Європи з спортивного та бойового самбо серед чоловіків та жінок, що відбувався у м. Загреб (Хорватія). За підсумками чемпіонату спортсмени вибороли бронзові нагороди.

Разом з тим, у чемпіонаті Світу серед чоловіків та жінок ветеранів (майстрів) зі спортивного та бойового самбо, що відбувся у м. Ашдод (Ізраїль) у складі збірної команди України прийняли участь тренери районних дитячо-юнацьких спортивних шкіл: Микола Коба (у своїй віковій категорії посів перше місце) та Жилал Ходжиєв (посів третє місце).

Інформаційний супровід заходів з питань європейської інтеграції та міжнародної співпраці і висвітлення міжнародних інтеграційних процесів організовано в районних засобах масової інформації.

Інформація про природно-рекреаційний, туристичний та історико-культурний потенціал Рівненського району оприлюднюється на сайтах управління культури і туризму облдержадміністрації (www.tourism.rv.ua) та Рівненської центральної районної бібліотеки (www.ribne.libr.rv.ua).

 

Начальник управління

економічного розвитку і торгівлі

райдержадміністрації                                                                Н.Загоровський