УКРАЇНА

РІВНЕНСЬКА   РАЙОННА  РАДА

РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Сьоме скликання

(друге пленарне засідання, друга сесія)

 

Р І Ш Е Н Н Я

від  25 грудня 2015 року                                                  № 24

 

Про хід виконання рішення районної

ради від 22 грудня 2010 року № 13

«Про районну програму пріоритетних

напрямів розвитку промисловості

на 2011 - 2015 роки»

Керуючись статтею 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», за погодженням з постійними комісіями районної ради, районна рада

в и р і ш и л а :

1.       Інформацію про хід виконання рішення районної ради від 22 грудня          2010 року № 13 «Про районну програму пріоритетних напрямів розвитку промисловості на 2011 - 2015 роки» взяти до відома (додається).

2.   Районній державній адміністрації після закінчення терміну дії Програми розробити та подати на затвердження районній раді нову Програму на наступний період.

3.   Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію районної ради з питань економічного розвитку, інвестиційної політики, комунальної власності, будівництва та розвитку інфраструктури та заступника голови районної державної адміністрації відповідно до розподілу функціональних повноважень.

Голова ради                                                                                     В.П.Стельмах

ІНФОРМАЦІЯ

про хід виконання рішення районної ради від 22 грудня 2010 року   № 13 «Про районну програму пріоритетних напрямів розвитку промисловості на 2011 - 2015 роки»

 

Основними завданнями районної Програми пріоритетних напрямів розвитку промисловості на 2011 - 2015 роки є забезпечення темпів зростання обсягів випуску продукції в усіх галузях промисловості, модернізація існуючих та введення в експлуатацію нових виробничих потужностей, створення нових підприємств, впровадження інновацій з метою підвищення конкурентоспроможності продукції на внутрішньому та зовнішньому ринках.

У районі здійснює господарську діяльність 40 промислових підприємств (основне коло) та близько 365 малих підприємств.

За статистичними даними обсяг реалізованої продукції промисловими підприємствами району за січень - вересень 2015 року зріс, порівняно з відповідним періодом минулого року, на 54,4 відсотка і склав 1 964,4 млн. грн. Частка району в загальнообласному показнику складає 11,1 відсотка. Обсяг реалізованої промислової продукції (товарів, послуг) на одну особу населення району становить 21 768,6 грн.

За оперативними даними, збільшення обсягів реалізації продукції                      за січень - вересень поточного року забезпечили наступні підприємства:                  ТзОВ «Морган Феніче», ПрАТ «Консюмерс-Скло-Зоря», ТзОВ «ОДЕК» Україна, ТзОВ «Квасилівський ливарно-механічний завод», МП ТзОВ «Олісма»,              ПАТ «Завод надміцних залізобетонних конструкцій», ТзОВ «Городоцький завод «Будматеріали», ТзОВ «Колор С.І.М.», ДП «Клеванське лісове господарство», ДП «Комунсервіс-Зоря», Рівненське ТзОВ ВТП «Агропереробка»,                       ТзОВ ВТК «Еколайн», ТзОВ «Захід-Алко-Груп», ТзОВ «Маяк-3» та інші.

За січень – жовтень 2015 року, за оперативними даними, промисловими підприємствами району збільшено обсяг виробництва: елементів конструкцій збірних для будівництва з цементу, бетону; цегли керамічної вогнетривкої будівельної; причепів та напівпричепів сільськогосподарських; литва; вентилів, кранів, клапанів та подібних виробів; фарб, лаків, сикативів готових та плівкоутворювачів; меблів конторських (офісних) та частин до них; інших столярних виробів; молочних продуктів.

Разом з тим, допущено зменшення обсягу виробництва фанери клеєної, меблів для сидіння, ємностей зі скла, деревних гранул.

Основними причинами спаду виробництва та реалізації продукції на підприємствах є нестача обігових коштів, несвоєчасне повернення ПДВ, зростання цін на сировину та матеріали для виготовлення продукції, низька платоспроможність населення, високе податкове навантаження, необхідність переорієнтації та пошуку нових ринків збуту.

Продовжується реалізація низки інвестиційних проектів.

Зокрема, на незадіяних виробничих площах ПАТ «Рівнесільмаш» у смт Квасилів у травні 2012 року створено ТзОВ «Морган Феніче» - підприємство із стовідсотковим іноземним капіталом. Підприємство розпочало реалізацію масштабного інвестиційного проекту з виробництва м’яких меблів загальною вартістю 10,5 млн. євро. У січні 2014 року підприємством завершено ІІ етап проекту - реконструкцію корпусу № 2 заводу «Рівнесільмаш» під фабрику м’яких меблів вартістю 4,7 млн. грн. (створено 196 робочих місць).        У даний час на підприємстві працює близько 700 осіб. У стадії завершення проектування третього етапу проекту вартістю 70 млн. грн. Основним результатом поетапної реалізації проекту є створення близько 1000 робочих місць та суттєве збільшення доходів місцевих бюджетів.

МП ТзОВ «Олісма» у 2014 році введено в дію лінію лущення шпону. Вартість реалізації проекту складає 2 млн. грн. Створено 80 робочих місць. Крім того, на підприємстві планується освоєння нового виду діяльності - виготовлення гнутоклеєних виробів із шпону. Вартість реалізації проекту складає 4 млн. грн. Передбачається створення 100 робочих місць. У результаті цього підприємство планує у 2015 році збільшити виробництво гнутоклеєних виробів із шпону до 8,4 тис. куб. м. та збільшення обсягу реалізованої продукції на 50 млн. грн., порівняно з 2014 роком.

На ПАТ «Клеванський лісозавод «Промінь» у 2013 році було введено в дію лінію з виробництва пілетів для опалення. Вартість реалізації проекту складає 4 млн. грн.

ТзОВ «ОДЕК» Україна у 2014 році придбано лінію ребросклеювання шпону для внутрішніх шарів фанери CTVCJ-HS-4’x8’, фірми “Won Wood Corporation”, Тайвань. Вартість проекту складає 2,6 млн. грн. Також придбано лінію набору пакетів та верстат для починки шпону (вартістю 222 тис. грн. та 350 тис. грн. відповідно). Створено 5 нових робочих місць. Разом з тим, підприємством реалізовується проект з розширення виробництва фанери за рахунок добудови цеху та придбання нового обладнання. Передбачається створення 190 робочих місць. Зокрема, у 2015 році ТзОВ «ОДЕК» Україна  закуплено лінію пресування фанери та верстат для шліфування фанери загальною вартістю 3471,3 тис. грн. та дизельний вилковий автонавантажувач. Також, підприємством планується закупка японського обладнання та заміна котельні.

Загальний обсяг прямих іноземних інвестицій (акціонерного капіталу), залучених в економіку Рівненського району, на 01 липня 2015 року становив                  63,0 млн. дол. США і складав 705,2 дол. США на одну особу населення.

Інвестиції надійшли з 16 країн світу. До найактивніших країн–інвесторів входять: Німеччина – 39,7 млн. дол. США, Нідерланди – 8,7 млн. дол. США та Кіпр – 8,3 млн. дол. США.

Слід зазначити, що найбільш інвестиційно привабливими для нерезидентів є підприємства промисловості, в які вкладені 58,9 млн. дол. США іноземних інвестицій.

Обсяг експорту зовнішньої торгівлі товарами району за січень – серпень 2015 року становив 65,3 млн. дол. США, імпорту – 31,4 млн. дол. США. Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі товарами становило 33,9 млн. дол. США.

Зовнішньоторговельні операції товарами район здійснював з партнерами 59 країн світу.

Найбільші експортні поставки здійснювалися до Польщі, Німеччини, Російської Федерації, Італії та Туреччини.

У загальному обсязі імпорту найбільші надходження здійснювалися з Польщі, Російської Федерації, Китаю, Німеччини та Фінляндії.

Основу товарної структури зовнішньої торгівлі району складали  продукція нафтохімічного комплексу, деревина та вироби з неї, продовольчі товари та сировина, машинобудівна продукція.

 

Начальник управління

економічного розвитку і торгівлі

райдержадміністрації                                                         Н.Загоровський