УКРАЇНА

РІВНЕНСЬКА   РАЙОННА  РАДА

РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Сьоме скликання

(друге пленарне засідання, друга сесія)

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

від 25 грудня 2015 року                                                  № 31

Про хід виконання рішення районної

ради від 14 червня 2013 року № 1106

«Про програму розвитку водного

господарства Рівненського району

на період до 2021 року»

 

Заслухавши інформацію про хід виконання програми розвитку водного господарства Рівненського району на період до 2021 року, затвердженої рішенням районної ради від 14 червня 2013 року № 1106, та керуючись пунктом 16 частини 1  статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування  в Україні», за погодженням з постійними  комісіями районної ради, районна рада

в и р і ш и л а :

  1. Інформацію про хід виконання програми розвитку водного господарства Рівненського району на період до 2021 року, затвердженої рішенням районної ради від 14 червня 2013 року № 1106, взяти до відома (додається).

2. Рекомендувати сільським та селищним радам, районній державній адміністрації вишукати кошти з місцевих бюджетів для виконання заходів, передбачених програмою розвитку водного господарства Рівненського району на період до 2021 року.

3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію районної ради з питань земельних відносин, розвитку села та використання природних ресурсів та заступника голови районної державної адміністрації відповідно до розподілу функціональних повноважень.

 

 

Голова ради                                                                                      В.П.Стельмах

ІНФОРМАЦІЯ

про хід виконання рішення районної ради від 14 червня 2013 року № 1106

«Про програму розвитку водного господарства Рівненського району

на період до 2021 року»

В районі розроблена програма розвитку водного господарства Рівненського району на період до 2021 року, яка схвалена розпорядженням голови районної державної адміністрації від 01 березня 2013 року № 82 та затверджена рішенням районної ради від 14 червня  2013 року № 1106.

Програмою передбачено забезпечення експлуатації водогосподарського меліоративного комплексу, реконструкцію інженерної інфраструктури меліоративних систем, захист від пошкодження та шкідливої дії води сільськогосподарських угідь та сільських населених пунктів, спостереження та прогнозування паводків.

В минулі роки проведено комплекс заходів по збереженню і відтворенню  водних ресурсів, покращенню роботи меліоративних систем.

В 2014 році по напрямку забезпечення розвитку меліорації земель і поліпшення екологічного  стану осушуваних угідь проведено вирубування дерев та чагарникової рослинності  на меліоративних каналах  площею 43,9 га, в тому числі на  внутрішньогосподарській  мережі – 9,6 га, обкошування меліоративних каналів – 175,3 га, в тому числі на внутрішньогосподарській мережі  - 33,8 га, очистка  вручну  від мулу  русел каналів -  178 м3. Здійснено ремонт гідротехнічних споруд – 20 штук, в тому числі поточний – 10 штук. На територіях Верхівської, Радухівської, Малошпаківської сільських рад окультурено джерела в селах Сухівці, Плоска та Макотерти.

За 10 місяців 2015 року проведено вирубування дерев та чагарникової рослинності на меліоративних каналах площею 31,7 га, в тому числі на  внутрішньогосподарській  мережі – 9,7 га, обкошування меліоративних каналів – 162,74 га, в тому числі на внутрішньогосподарській мережі  - 33,6 га, очистка  вручну від мулу русел каналів - 93 м3. Здійснено ремонт гідротехнічних споруд – 12 штук, в тому числі поточний – 12 штук, окультурено 2 джерела на осушувальній системі Стубелка.

Для попередження  підтоплення  сільськогосподарських угідь та населених пунктів працює мережа водомірних постів в кількості 11 штук на меліоративних системах для обліку і відведення води.

З метою стабільного регулювання водоскиду на річці  Путилівка працює гідровузол біля с.Жобрин та шлюз регулятор на осушувальній системі «Загороща».

Фінансування робіт  в 2014-2015 роках  по програмі  з місцевих бюджетів не проводилося у зв’язку з відсутністю коштів, крім Великожитинської сільської ради.

Великожитинською сільською радою для покращення роботи пасовищ розроблено в 2014 році проект очистки меліоративних каналів осушувальної системи Житин-Городище загальною кошторисною вартістю 300 тис. грн. За цей період проведено вирубування кущів, очистка каналу від мулу та сміття, розрівнювання кавальєрів і освоєно 236 тис. гр

Сільським, селищним радам рекомендовано  при формуванні  місцевих бюджетів  на 2016 рік передбачити видатки на реалізацію заходів програми.

 

 

 

 

Начальник управління                                                            А.Столярчук