У К Р А Ї Н А

РІВНЕНСЬКА РАЙОННА РАДА

РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Сьоме скликання

­­­­­­­(четверта сесія)

Р І Ш Е Н Н Я

від 17 березня  2016 року                                            № 86

Про хід виконання рішення районної

ради від 05 травня 2011 року № 115

«Про районну програму розвитку

транскордонного співробітництва

на 2011 - 2015 роки»

Керуючись статтею 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», за погодженням з постійними комісіями районної ради, районна рада

в и р і ш и л а :

1. Інформацію про хід виконання рішення районної ради від 05 травня 2011 року № 115 «Про районну програму розвитку транскордонного співробітництва на 2011 - 2015 роки» взяти до відома (додається).

2.  Районній державній адміністрації розробити нову програму та подати в установленому порядку на розгляд районній раді на наступні роки.

3.  Контроль за виконанням рішення покласти на постійні комісії районної ради відповідно до визначених функцій та повноважень та заступника голови районної державної адміністрації відповідно до розподілу функціональних повноважень.

Голова ради                                                      В.П.Стельмах


ІНФОРМАЦІЯ

про хід виконання рішення районної ради від 05 травня 2011 року

№ 115 «Про районну програму розвитку транскордонного

співробітництва на 2011 - 2015 роки»

З метою встановлення та поглиблення економічних, інвестиційних, соціальних, освітніх, екологічних, культурних, туристичних та інших відносин з регіонами іноземних країн, підвищення поінформованості міжнародного співтовариства про Рівненський район, його економічні та інвестиційні можливості, культурні та історичні традиції, а також формування позитивного міжнародного іміджу Рівненської області в цілому та Рівненського району, була розроблена «Районна програма розвитку міжнародного співробітництва та міжрегіональної співпраці на 2013 - 2015 роки».

На території району наявні 26 об’єктів природно-заповідного фонду загальною площею 884,5 га, з них встановлено в натурі (на місцевості) згідно з  розробленими та затвердженими в установленому законом порядку проектами землеустрою, 6 об’єктів загальною площею 146,0 га.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2004 року № 1094 «Про затвердження Порядку розроблення проектів землеустрою з організації та встановлення меж територій природно-заповідного фонду, іншого природоохоронного, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення» встановлені межі територій природно-заповідного фонду:

- парку - пам’ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення «Олександрійський парк» площею 4,7664 га;

- парку - пам’ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення «Клеванський парк» площею 6,7305 га;

- пам’ятки природи місцевого значення «Віковічний каштан» площею 0,10 га;

- ботанічної пам’ятки природи місцевого значення «Острів» площею 15,0 га;

- заказник загальнодержавного значення «Вишнева гора» площею 97,0 га.

У 2015 році розроблено проект землеустрою з організації території та встановлення меж територій природно-заповідного фонду заповідного урочища “Бармаківське” на території Великожитинської сільської ради загальною площею 22,4 га. Решта меж територій та об’єктів природно-заповідного фонду не встановлені через відсутність фінансування.

Визначено межі ентомологічних державних заказників місцевого значення:  Грушівський площею 10,0 га, Підгірцівський площею 14,0 га, Колоденський площею 12,0 га.

Розпорядженнями голови Рівненської районної державної адміністрації упродовж 2015 року затверджені схеми землеустрою і техніко-економічні обґрунтування використання та охорони земель на території Білокриницької, Великожитинської, Верхівської, Грушвицької, Городоцької, Дядьковицької, Заборольської, Корнинської, Малошпаківської, Тайкурської та Шпанівської сільських рад.

Державним підприємством «Рівненський науково – дослідний та проектний інститут землеустрою» на підставі рішень Рівненської районної ради від 10 липня 2015 року № 1795, № 1796 розроблено схеми землеустрою і техніко-економічні обґрунтування використання та охорони земель на частину території Рівненського району Рівненської області (Городищенська та Кустинська сільські ради).

Здійснюється сприяння забезпеченню розвитку рекреаційної інфраструктури та організації транскордонних туристичних маршрутів.

У рамках реалізації концепції Стратегії соціального та економічного розвитку регіону «Західна брама» між Житомирською, Рівненською, Тернопільською, Хмельницькою та Волинською областями район включено у транскордонні маршрути, що проходять автомобільними коридорами міжнародного сполучення.

Відділом з питань фізичної культури і спорту спільно з відділом культури і туризму райдержадміністрації розроблено туристичні маршрути (піший, велосипедний, автомобільний) за напрямками м. Рівне - с. Городок - смт Оржів -    с. Грабів – с. Білівські Хутори – смт Клевань – м. Рівне, які віддруковано у путівнику «Туристичні маршрути. Подорожуємо Рівненським краєм».

У закладах придорожнього сервісу розміщено об’єкти спортивної інфраструктури, де проводяться спортивні змагання всеукраїнського та міжнародного рівня: мотельно-ресторанний комплекс «Скольмо» (смт Клевань), «Софія», «Хутір» (с. Велика Омеляна), «Айвенго» (с. Колоденка).

З метою підвищення ефективності використання туристичного потенціалу Рівненського району, популяризації туристичних об’єктів відділом культури і туризму райдержадміністрації розроблено інформаційний буклет «Велотуризм в Рівненському районі», де розміщена інформація про найбільш привабливі куточки району, які могли б відвідати любителі велотуризму.

У районі здійснюється забезпечення активізації співробітництва між районними та іноземними суб’єктами та учасниками транскордонного співробітництва.

У рамках проекту міжнародної технічної допомоги «Створення системи альтернативних форм дошкільної освіти у сільських громадах» (що отримав дофінансування в рамках Програми транскордонної співпраці: Польща-Білорусь-Україна 2007-2013) у Рівненському районі відкрито 6 груп короткотривалого перебування для дошкільнят на базі Оржівського НВК «школа-колегіум», загальноосвітньої школи І ступеня с. Малий Житин, загальноосвітніх шкіл            І-ІІ ступенів с. Сухівці та с. Козлин, загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів с. Іскра та с. Кустин.

У рамках співпраці між Рівненською областю та Вармінсько-Мазурським воєводством Республіки Польща делегація від Рівненської області у 2015 році взяла участь у XVІ Самоврядному екологічному форумі. Рівненський район був представлений завідувачем сектору житлово-комунального господарства відділу житлово-комунального господарства, інфраструктури, енергетики та енергоефективності райдержадміністрації. У ході візиту було вивчено досвід територіальних громад Польщі, зокрема Вармінсько-Мазурського воєводства, в контексті реформування адміністративної системи та прийнято участь у XVІ Самоврядному екологічному форумі.

У рамках транскордонного співробітництва здійснюється сприяння у проведенні в районі міжнародних спеціалізованих семінарів, конференцій, виставок і ярмарків із залученням іноземних і вітчизняних організацій, а також забезпечення участі у відповідних заходах, що проводяться у прикордонних регіонах інших держав.

24 липня 2015 року в «Тунелі кохання» (смт Клевань) відбулась зустріч представників японського творчого колективу кінематографістів, які у                2014 році зняли романтичну драму «Клевань, тунель кохання». У зустрічі прийняли участь голова Рівненської районної державної адміністрації, керуюча справами Рівненської районної ради, Клеванський селищний голова, начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації та народне аматорське вокальне тріо «Живиця» районного Будинку культури.

Спортивні команди та окремі спортсмени Рівненського району, репрезентуючи район на всеукраїнській та міжнародній аренах, приймають участь у змаганнях з різних видів спорту. У районі проводяться спортивні змагання всеукраїнського та міжнародного рівня, у яких приймають участь спортсмени з інших країн. Кандидати у майстри спорту України з хортингу Соловей Дмитро та Крижовець Володимир стали відповідно переможцем та бронзовим призером першого чемпіонату Світу з хортингу, що проводився у  м. Кендзежин-Козле (Республіка Польща).

Аматорські колективи району приймали участь в різноманітних святах та фестивалях, спрямованих на розвиток транскордонного співробітництва, зокрема, у ХІХ Міжнародному фестивалі дитячих оркестрів в м. Лобез та в заходах обміну польсько-українською молоддю в навчально-відпочинковому осередку «Чадворек» в м. Прісетніце, Республіка Польща.

З метою розвитку інформаційної інфраструктури транскордонного туризму дані про об’єкти району внесено на сайт «Волинь туристична», що сформовано як Інтернет-ресурс і є одним із основних інструментів маркетингової стратегії, спрямованої на формування позитивного туристичного іміджу регіону.

З метою ознайомлення жителів району з питаннями євроінтеграції України та розвитку транскордонного співробітництва в рубриці «Євроінтеграція»  розміщено районну програму розвитку міжнародного співробітництва та міжрегіональної співпраці.

Інформація про природно-рекреаційний, туристичний та історико-культурний потенціал Рівненського району оприлюднюється на сайтах www.tourism.rv.ua управління культури і туризму облдержадміністрації та www.ribne.libr.rv.ua Рівненської центральної районної бібліотеки.

Начальник управління

економічного розвитку і торгівлі

райдержадміністрації                                          Н.Загоровський