У К Р А Ї Н А

РІВНЕНСЬКА РАЙОННА РАДА

РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Сьоме скликання

­­­­­­­(четверта сесія)

Р І Ш Е Н Н Я

від 17 безезня 2016 року                                            № 109

Про виконання рішення районної

ради  від 18 серпня 2011 року № 244

«Про програму розвитку туризму в Рівненському районі на 2011 - 2015 роки»

Відповідно до Закону України «Про туризм» та з метою забезпечення реалізації стратегічних цілей державної політики у сфері туризму, керуючись статтею 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», за погодженням з постійними комісіями районної ради,  районна рада

в и р і ш и л а :

  1. Інформацію про виконання рішення районної ради  від 18 серпня 2011 року № 244 «Про програму розвитку туризму в Рівненському районі на 2011 – 2015 роки» взяти до відома (додається).
  2. Визнати таким, що втратило чинність, рішення районної ради від   18 серпня 2011 року № 244 «Про програму розвитку туризму в Рівненському районі на 2011 – 2015 роки».
  3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійні комісії районної ради з питань бюджету, фінансів та податків,  з гуманітарних питань, у справах сім’ї та молоді, культури та розвитку туризму та заступника голови районної державної адміністрації відповідно до розподілу функціональних повноважень.

Голова ради                                                             В.П.Стельмах


НФОРМАЦІЯ

про виконання рішення районної ради від 18 серпня 2011 року

«Про програму розвитку туризму в Рівненському районі  на  2011 – 2015 роки»

У рамках виконання районної  програми розвитку туризму на 2011 – 2015 роки реалізовано комплекс заходів, спрямованих на активізацію розвитку туризму в районі та забезпечено низку позитивних зрушень.

Відділом культури і туризму райдержадміністрації надаються консультаційні та  методичні послуги   з питань туризму, постійно проводиться робота щодо розвитку основних та перспективних для району напрямків  туризму: систематизується матеріал про  історичне минуле, культуру і побут мешканців нашого району та  подається в управління культури і туризму облдержадміністрації для розміщенння  на сайті „Рівненщина туристична” .

На території Рівненського району зареєстровано 2 садиби по прийому туристів у сільській місцевості. Відпочиваючим пропонується проживання з усіма зручностями та цікавим дозвіллям.

Розробленно нові та промарковано діючі маршрути, встановлено вказівники, облаштовано зони відпочинку вже розроблених тематичних туристичних маршрутів. Проведено їх обстеження, апробацію, впроваджено інформаційний супровід та  надано сприяння в інфраструктурному забезпеченні.

Внесено тематичний маршрут Рівне-Дядьковичі-Пересопниця та інформацію про найпривабливіші об’єкти, що розміщені на території сіл Дядьковичі, Верхівськ, М.Шпаків, Пересопниця Рівненського району до буклету “Волинь Туристична” в рамках реалізації концепції “Західна Брама”.

У серпні 2011 на відрізку автошляху Дубно-Рівне при в’їзді в м.Рівне встановлено вказівник “Музей Пересопниця”.

У 2012 році за напрямом автошляху Київ-Ковель у с.Ставки встановлено вказівник про новозбудований готельно-ресторанний комплекс “Парк-готель Швейцарія”.

У липні 2013 року на відрізку автошляху Рівне-Луцьк встановлено вказівник “Тунель кохання”.

В 2013 році в «Тунелі кохання» Рівненською державною телерадіомовною компанією був відзнятий музичний відеофільм «Любов на всі літа» за участю народного аматорського вокального тріо «Живиця» відділу культури і туризму Рівненської районної державної адміністрації та японською кінокомпанією «IS. Field». Одна зі сцен художнього фільму «Зелений тунель – тунель кохання».

Біля пам’ятки природи місцевого значення “Тунель Кохання” розроблена велотраса-екстрім з екстремальними шляхами, розмічена білими вказівниками. Відділом культури і туризму райдержадміністрації  в 2014 році здійснено огляд та фотозйомку туристичної велотраси біля пам’ятки природи місцевого значення “Тунель Кохання” та виготовлено рекламні листівки із зображенням екстремального вело маршруту.

З метою популяризації серед населення туристично-привабливого об’єкту Рівненського району – пам’ятки природи місцевого значення “Тунель Кохання” – відділом культури і туризму райдержадміністрації з серпня 2015 року по лютий 2016 року проводиться районний конкурс світлин “Романтична мить в Тунелі кохання”.

В період інтенсифікації туристичних потоків постійно проводяться роботи щодо прибирання та облаштування рекреаційних територій та зон відпочинку.

Працівниками організаційно-методичного центру відділу культури і туризму райдержадміністрації та Рівненської районної центральної бібліотеки було впорядкувано територію могили 1500 розстріляних фашистськими окупантами мирних жителів, що знаходиться в смт Клевань поблизу пам’ятки природи місцевого значення «Тунель кохання».

За час дії програми, аматорські колективи району взяли участь у відкритті комплексу “Пересопниця” та фестивалі поліської кухні “Кулінарна спадщина”, на території культурно-археологічного комплексу у с.Пересопниця.  Здійснено інформаційну підтримку відкриття пішохідного туристичного маршруту та музею під відкритим небом “Княже місто”.

Щороку, за сприяння відділу культури і туризму райдержадміністрації активну участь у Міжнародному слов’янському  фестивалі «Коляда» та у відзначенні Дня слов’янської писемності та мови,  що проходять у рамках роботи культурно-археологічного центру «Пересопниця»,  приймають народні аматорські колективи Рівненського району.

Здійснювалась активна участь в обласних, всеукраїнських та міжнародних навчальних турах, семінарах, тренінгах, конференціях, круглих столах, форумах, інших формах навчання та комунікації для різних цільових груп. Це інтернет-конференція по реалізації проекту “Західна Брама”; Міжнародна конференція до 15-ої річниці створення Всеукраїнської асоціації сільського туризму в м.Ужгороді; круглий стіл “Стратегія розвитку західного регіону. Перспективи та нові можливості”; форум з питань розвитку туристичної інфраструктури; презентація інтернет - порталу “Волинь туристична”; обласний семінар “Використання досвіду Сполучених Штатів Америки в питанні комплексного регіонального розвитку та маркетингу туристичної інфраструктури у Рівненській області”.

Розроблено сучасні промоційні та іміджеві матеріали про туристичний потенціал району у складі делегації від області на всеукраїнських та міжнародних виставково-ярмаркових заходах, бізнес-форумах, конференціях, круглих столах, семінарах, інших заходах.

Презентаційні каталоги “Рівненський район”, буклети про відкриття та виставкові експозиції музею на території культурно-археологічного центру «Пересопниця» були представлені на Міжнародній виставці-ярмарку “Тур-Євро-Захід-Центр” в 2011 та 2012 роках в  м.Ужгород.

З метою поповнення бібліотечних фондів краєзнавчою та туристичною літературою придбано книги В.Войтовича “Пересопниця. Рівненський край: історія та культура”.

Розроблено інформаційні буклети “Добрі справи барона Штейнгеля”, засновника першого краєзнавчого музею на Рівненщині.

Інформаційно-рекламні буклети про виставкові експозиції музею на території культурно-археологічного центру «Пересопниця», листівки з зображенням ботанічного феномену у смт Клевань “Тунель кохання” були представлені у складі делегації від Рівненської області на XX Міжнародному туристичному салоні “Україна Uitm 2013” в м.Київ.

Відділом культури і туризму райдержадміністрації в 2015 році здійснено огляд та фотозйомку туристично-привабливих об’єктів для виготовленння рекламних листівок з метою популяризації велотуризму в Рівненському районні. Розроблено інформаційні буклети “Білівський Різдво-Богородичний жіночий монастир”, “Острів Благодаті. Свято-Миколаївський жіночий монастир”, “Велотуризм в Рівненському районі”.

Задля реклами туристичного потенціалу Рівненського району для виготовлення буклету були подані в управління економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації матеріали про найбільш привабливі для відвідування туристами місця: Білівський жіночий монастир, природний ботанічний заказник «Вишнева гора» та Свято-Миколаївський жіночий монастир в с.Городок, костел Святого Лаврентія та руїни замку в с.Тайкури, костел Благовіщення та руїни замку князів Чарторийський в селищі Клевань.

Впродовж 2011-2015 років постійно розміщувалась та оновлювалась інформація про туристично привабливі місця Рівненського району на офіційному сайті Рівненської районної державної адміністрації ( адреса сайту:  http://www.rv.gov.ua ) на офіційному сайті відділу культури і туризму райдержадміністрації ( адреса сайту: http://cultura.rv.ua ), в соціальній мережі Facebook, у міськрайонному тижневику “Слово і час”.


В.о. голови райдержадміністрації                                С.Подолін