У К Р А Ї Н А

РІВНЕНСЬКА РАЙОННА РАДА

РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Сьоме скликання

­­­­­­­(четверта сесія)

Р І Ш Е Н Н Я

від 17 березня 2016 року                                            № 120

Про хід виконання рішення районної

ради від 08 червня 2012 року 579

«Про районну програму профілактики

вірусного гепатиту А на 2012 - 2015 роки

З метою покращення профілактики, лікування, зниження рівня захворюваності, інвалідності, смертності, епідемічної ситуації з вірусного гепатиту А, керуючись статтею 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», за погодженням з постійними комісіями районної ради, районна рада

в и р і ш и л а :

1. Інформацію про хід виконання рішення районної ради від 08 червня  2012 року № 579 « Про районну програму профілактики вірусного гепатиту А на період 2012- 2015 роки» взяти до відома (додається).

2. Відділу охорони здоров'я районної державної адміністрації розробити та подати на затвердження районній раді нову Програму на наступні роки.

3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійні комісії районної ради з питань бюджету, фінансів та податків, з питань охорони здоров’я, екології, Чорнобильських проблем, соціального захисту населення, учасників АТО, бойових дій та членів їх сімей та заступника голови районної державної адміністрації відповідно до розподілу функціональних повноважень.

Голова ради                   В.П.Стельмах

 

ІНФОРМАЦІЯ

про хід виконання рішення районної ради від 08 червня 2012 року № 1316 «Про районну програму профілактики вірусного гепатиту А на 2012 - 2015 роки»

На виконання рішення Рівненської районної ради від 08 червн 2012 року № 579 «Про районну програму профілактики вірусного гепатиту А на 2012-2015 роки» та з метою покращення профілактики, лікування, зниження рівня захворюваності, інвалідності, смертності, епідемічної ситуації з вірусного гепатиту А, відділ охорони здоров'я райдержадміністрації надає інформацію.

Відділом охорони здоров’я райдержадміністрації розроблені заходи щодо профілактики, діагностики та лікування гепатитів на період до  2016 року та розповсюджені по лікувально-профілактичних закладах району.

За 2015 рік в Рівненському районі не зареєстровано випадків захворювання на вірусний гепатит «А».

При підозрі на захворювання вірусним гепатитом А, кров пацієнта повинна направлятись в лабораторію Рівненської міської лікарні.

На базі лабораторії Рівненської центральної районної лікарні проводиться обстеження хворих з хронічними і гострими гепатитами на маркери вірусних гепатитів методом імуноферментного аналізу.

За 2015 рік в Рівненській центральній районній лікарні обстежені на маркери: вірусного гепатиту„С” 733 пацієнта, з них позитивних 32 - це хронічні хворі вірусним гепатитом „С”; 733 пацієнта, з них позитивних- 32 - це хронічні хворі вірусним гепатитом „С”, з них вперше виявлена одна хвора; вірусного гепатиту„В” 1083 пацієнта, з них позитивних - 27 - це хронічні хворі вірусним гепатитом „В”.

По даним обласної станції переливання крові виявлено з позитивними антитілами до: вірусного гепатиту„С” - 10 осіб; вірусного гепатиту„В”-6.

Перехворівших вірусним гепатитом „В” двоє, які виявлені у відділенні детоксикації, гемодіалізу та гіпербаричної оксигенації КЗ „Рівненська обласна клінічна лікарня ”.

На диспансерному обліку перебувають хворі з хронічним вірусним гепатитом „С” - 90 чоловік; хронічним вірусним гепатитом „В” - 27.

Проліковано хворих:

-  амбулаторно з: хронічним вірусним гепатитом „С”-27, хронічним вірусним гепатитом „В” - семеро, гострим вірусним гепатитом „В” - двох;

- стаціонарно: хронічним вірусним гепатитом „С”- дев’ятеро, хронічним вірусним гепатитом „В” - трьох;

-  в денному стаціонарі: хронічним вірусним гепатитом „С”-двох, хронічним вірусним гепатитом „В” - 24;

- в Рівненському обласному лікувально -діагностичному гепатологічному центрі, з з хронічним вірусним гепатітом „С” - п’ятеро, хронічним вірусним гепатітом „В” - двоє.

Вперше виявлені особи проходять обстеження в кабінеті інфекційних захворювань Рівненської центральної районної лікарні, та для уточнення діагнозу направляються на обстеження методом полімерно-ланцюгової реакції в лабораторію Головного управління Державної санітарно-епідеміологічної служби у Рівненській області.

З метою зниження захворюваності на вірусний гепатит В  продовжується імунізація дітей.

В пологовому відділенні Рівненської ЦРЛ проведена вакцинація проти гепатиту 42 новонародженим (10,7%).

Не проведено - 375 вакцинацій по причинах:  медичні проти покази - 8; відмова батьків - 318; відсутня вакцина в кількості 49 доз.

Вакцинацією проти гепатиту „В” охоплено 798 дітей до першого року життя; один рік і старше- 699.

Щеплення проти гепатиту А працівникам з груп ризику не проводились, випадків даного захворювання не реєструвалось.

Основні причини незадовільних показників виконання профілактичних щеплень у поточному році це: недостатнє та не ритмічне надходження вакцин із державного підприємства «Укрвакцина»; відмова батьків від проведення щеплення дітям; протипокази.

В інфекційному відділенні Рівненської центральної районної лікарні є в наявності хлораторна. Контроль залишкового хлору у стічних водах інфекційного відділення Рівненської центральної районної лікарні здійснюється працівниками Рівненського міжрайонного управління Головного управління Держаної санітарно-епідеміологічної служби у Рівненській області.

Лікувально-профілактичні заклади району в повному обсязі забезпечені сучасними дезінфекційними засобами.

Функціонує пункт забору донорської крові де дотримуються правила забору та карантинізації крові в морозильній камері при температурі                          (-30 градусів), яка забезпечує цілодобовий моніторинг температурного режим на протязі 180 діб з моменту її заготівлі.

За поточний період 2015 року державний санітарно-епідеміологічний нагляд в ЛПЗ Рівненського району не здійснювався, у зв'язку із накладенням мораторію на проведення перевірок контролюючими службами України. Відомчий контроль був здійснений в 18 стоматологічних кабінетах Рівненського району. В ході обстеження було відібрано 125 змивів на контроль поточної дезінфекції, 43 змиви на стерильність та проведено контроль                       17 повітряних стерилізаторів і 2 парових автоклавів (Дядьковицька РЛ).                 Всі відібрані проби відповідають вимогам.

Разом з тим проведено бактеріологічне обстеження маніпуляційного кабінету Д П С О К «Джерельце», відібрано 10 змивів (відповідають вимогам санітарних норм).

На оперативних нарадах у начальника відділу охорони здоров’я райдержадміністрації з головними лікарями району, завідувачами амбулаторій загальної практики - сімейної медицини та на заняттях з завідуючими фельдшерсько-акушерськими пунктами і фельдшерами району, двічі на рік розглядається питання про стан захворюваності на вірусні гепатити.

Серед населення району та із хворими в лікувально-профілактичних закладах медичними працівниками проводиться  санітарно-освітня робота по профілактиці вірусних гепатитів, поновлюються санітарні бюлетені, в достатній кількості є пам’ятки, буклети.

В районну газету «Слово і час» подана стаття на тему «Сучасні методи профілактики вірусних гепатитів».

У зв’язку із закінченням терміну програми від 08 червня 2012 року № 1316 «Про районну програму профілактики вірусного гепатиту А на 2012- 2015 роки», відділ охорони здоров’я  райдержадміністрації просить зняти її з контролю.

При розробці та затвердженні управлінням охорони здоров’я Рівненської обласної державної адміністрації аналогічної програми та надходження її в район, буде розроблена нова районна програма та заходи на її виконання.

 

Начальник відділу                                                                             О.Стребчук

охорони здоров’я

райдержадміністрації