У К Р А Ї Н А

РІВНЕНСЬКА РАЙОННА РАДА

РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Сьоме скликання

­­­­­­­(четверта сесія)

Р І Ш Е Н Н Я

від 17 березня 2016 року                                            № 122

Про хід виконання рішення районної ради від

27 липня 2011 року № 220 «Про районну програму

імунопрофілактики та захисту населення від

інфекційних хвороб на 2011-2015 роки»

Керуючись статтею 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», за погодженням з постійними комісіями районної ради, районна рада

в и р і ш и л а :

1.  Інформацію про хід виконання рішення районної ради від 27 липня 2011 року № 220 «Про районну програму імунопрофілактики та захисту населення від інфекційних хвороб на 2011-2015 роки» взяти до відома (додається).

2. Відділу охорони здоров'я районної державної адміністрації розробити та подати на затвердження районній раді нову Програму на наступні роки.

3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійні комісії районної ради з питань бюджету, фінансів та податків, з питань охорони здоров’я, екології, Чорнобильських проблем, соціального захисту населення, учасників АТО, бойових дій та членів їх сімей та заступника голови районної державної адміністрації відповідно до розподілу функціональних повноважень.

Голова ради В.П.Стельмах

 

ІНФОРМАЦІЯ

про хід виконання рішення районної ради від 27 липня 2011 року № 220 «Про районну програму імунопрофілактики та захисту населення від інфекційних хвороб на 2011-2015 роки»

На виконання рішення Рівненської районної ради від 27 липня 2011 року № 220 «Про районну програму імунопрофілактики та захисту населення від інфекційних хвороб на 2011-2015 роки», відділ охорони здоров’я райдержадміністрації  надає наступну інформацію.

На виконання вищеназваного рішення відділом охорони здоров’я районної державної адміністрації розроблено заходи та розповсюджені по лікувально-профілактичних закладах району.

На обліку у лікаря - педіатра  КЗ «Обласний центр профілактики та боротьби з ВІЛ-інфекцією/СНІДом» перебувають четверо дітей народжених ВІЛ-інфікованими матерями з Рівненського району, з яких одна дитина ВІЛ-позитивна, отримує антиретровірусну терапію.

Для проведення моніторингу і своєчасного коригування заходів з імунопрофілактики населення використовується програма «Укр. Вак. 09 ».

Кількість щеплювальних пунктів в районі -73, з яких 38 відповідають вимогам Наказу МОЗ України № 1095 від 31 грудня 2009 року «Питання організації роботи кабінетів щеплень».

У жодному навчальному закладі району не обладнаний кабінет для профілактичних щеплень у відповідності до чинного законодавства, тому проводити щеплення у школах не рекомендовано.

За поточний період реєстровано випадків на: кір-3, (2014р-5), епідпаротит-4, (2014-0); кашлюк-24, (2014 -0).  В районі залишається складною ситуація щодо охоплення населення профілактичними щепленнями.

Станом на 01. 01. 2016 року вакцинація проти: дифтерії, правця та кашлюка (АКДП) дітей першого року життя виконано у: віці 3 місяці-157;

6 місяців- 566, до року- 456.

Ревакцинація  АКДП: 18 місяців- 326; 2 роки- 317.

Поліомієліт дітей першого року життя: ІПВ – 1372; ОПВ -360.

В пологовому відділенні Рівненської ЦРЛ  вакцинація БЦЖ проведена 98 новонародженим ( 23,5%). Не проведено 319 вакцинацій  по причинах:  медичні протипокази- 5; відмова батьків -6; відсутня вакцина  в кількості  308 доз. Вакцинація проти гепатиту проведена 42 новонародженим (10,7%).    Не проведено- 375 вакцинацій  по причинах:  медичні протипокази- 8; відмова батьків - 318; відсутня вакцина  в кількості 49 доз.

Вакцинація БЦЖ проведена: 21 дитині у віці одного року та  12 дітям- семи років.

Вакцинація  дітей проти кору,  паротиту, краснухи (КПК) виконана:

1 рік-562; 2роки- 709; 6 років- 909; 7 років- 692.

Вакцинацією проти гепатиту В охоплено:  798 дітей до першого року життя; один рік і старше- 699.

Щеплення проти гепатиту А працівникам з груп ризику не проводились, випадків даного захворювання не реєструвалось.

Для проведення проби Манту з метою раннього виявлення захворювання на туберкульоз  закуплено:  туберкуліну 2094 доз на суму 18865,5 грн. Зроблено р. Манту 375.

По утилізації  використаних шприців заключний договір від  03.01.2014 року  №5  з ТОВ «ВМГ»  «По відпрацьованих медичних виробах з пластмаси».

Основні причини незадовільних показників виконання профілактичних щеплень у поточному році це:

- недостатнє та неритмічне надходження вакцин із державного підприємства «Укрвакцина»;

- відмова батьків від проведення щеплення дітям;

-протипокази.

Частково впроваджені сертифікати щеплень громадянина України.

З метою скорочення кількості ін’єкцій та економії засобів у сфері застосування вакцин впроваджено використання комбінованих вакцин.

В лікувально-профілактичних закладах району проводиться моніторинг випадків побічної дії вакцин, таких випадків в поточному році не зареєстровано.

Моніторинг стану популяційного імунітету різних вікових груп населення щодо керованої групи інфекційних хвороб, та діагностика керованих інфекцій проводиться на базі Рівненській центральній районній лікарні – методом імуноферментного аналізу.

Санітарно – гігієнічні вимоги дотримані у трьох районних лікарнях, 15 амбулаторіях загальної практики - сімейної медицини та 29 на фельдшерсько-акушерських пунктах КЗ «Рівненський районний центр ПМСД».

Інші 30 фельдшерсько-акушерські пункти КЗ «Рівненський районний центр ПМСД» району розміщені в пристосованих приміщеннях, які мають недостатній набір кімнат, що не дозволяє виділити окремі кабінети для профілактичних щеплень.

Фахівці, що беруть участь у проведенні імунопрофілактики пройшли навчання з питань дотримання оптимальних умов «холодового ланцюга» під час зберігання, транспортування та використання імунобіологічних препаратів.

Всі лікувально-профілактичні заклади району забезпечені холодильниками та сумками-холодильниками.

Під час проведення днів імунізації медичні працівники проводять бесіди: з батьками, які відмовляються від проведення профілактичних щеплень своїм дітям, особами групи ризику, які відмовляються від вакцинації.

На оперативні наради: у начальника відділу охорони здоров’я райдержадміністрації з головними лікарями районних лікарень; у головного лікаря КЗ « Рівненський районний центр ПМСД» з завідувачами амбулаторій загальної практики - сімейної медицини та на заняття з завідуючими ФАПів КЗ «Рівненський районний центр ПМСД» запрошувались спеціалісти Рівненського міжрайонного головного управління санітарно-епідміологічної служби у Рівненській області, які надавали вичерпну інформацію по питаннях імунопрофілактики.

Проводиться активна санітарно-освітня робота серед населення щодо профілактики епідемічного паротиту, краснухи, синдрому вродженої краснухи (в наявності є буклети, пам’ятки, санбюлетні, тощо).

На дану тематику прочитано 69 лекцій, проведено 981 бесід, та надруковано 3 статті.

У зв’язку із закінченням терміну програми від 27 липня 2011 року № 220 «Про районну програму імунопрофілактики та захисту населення від інфекційних хвороб на 2011-2015 роки», відділ охорони здоров’я райдержадміністрації  просить зняти її з контролю.

При розробці та затверджені управлінням охорони здоров’я Ріваненської обласної державної адміністрації аналогічної програми та надходження її в район,буде розроблена нова районна програма та заходи на її виконання.

 

Начальник відділу О.Стребчук

охорони здоров’я

райдержадміністрації