У К Р А Ї Н А

РІВНЕНСЬКА РАЙОННА РАДА

РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Сьоме скликання

­­­­­­­(четверта сесія)

Р І Ш Е Н Н Я

від 17 березня 2016 року                                            № 123

Про виконання рішення районної ради

від 17 лютого 2011 року № 59 «Про програму

реформування і розвитку сільського комунального

господарства Рівненського району на 2011-2015 роки»

Заслухавши інформацію про виконання рішення районної ради від 17 лютого 2011 року № 59 «Про програму реформування і розвитку сільського комунального господарства Рівненського району на 2011-2015 роки», керуючись статтею 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», за погодженням з постійними комісіями районної ради, районна рада

в и р і ш и л а :

1.     Інформацію про виконання рішення районної ради від 17 лютого 2011 року № 59 «Про програму реформування і розвитку сільського комунального господарства Рівненського району на 2011-2015 роки» взяти до відома (додається).

2.    Зняти з контролю рішення районної ради від 17 лютого 2011 року № 59 «Про програму реформування і розвитку сільського комунального господарства Рівненського району на 2011-2015 роки» в зв’язку із закінчення терміну дії.

3.      Контроль за виконанням рішення покласти на постійні комісії  районної ради з питань економічного розвитку, інвестиційної політики, комунальної власності, будівництва та розвитку інфраструктури, з питань бюджету, фінансів та податків та заступника голови районної державної адміністрації відповідно до розподілу функціональних повноважень.

Голова ради                                                                                      В.П.Стельмах

ІНФОРМАЦІЯ

про хід виконання рішення районної ради від 17 лютого 2011 року № 59 «Про програму реформування і розвитку сільського комунального господарства Рівненського району на 2011-2015 роки»

На виконання рішення районної ради від 17 лютого 2011 року № 59 «Про програму реформування та розвитку сільського комунального господарства Рівненського району на 2011-2015 роки» повідомляємо наступне.

За останні роки в житлово-комунальному господарстві накопичилося багато проблем, які потребують негайного вирішення. Погіршився стан житлового фонду та основних фондів підприємств, збільшення витрат енергоносіїв, кількості аварійних випадків на інженерних мережах, збільшення обсягів капітальних і поточних ремонтів, зниження внаслідок цього, надійності роботи систем водопостачання, водовідведення і теплопостачання впливають на зростання собівартості послуг, зниження якості комунального обслуговування населення.

В Рівненському районі нараховується 230 багатоквартирних житлових будинків. На даний час в комунальну власність передано 189 будинків. Завершено роботи по передачі житлового фонду в комунальну власність територіальних громад  Городищенської, Шпанівської сільської ради.

З метою якісного обслуговування житлового фонду на селі в  Городищенській, Новоукраїнській, Олександрійській, Шубківській сільських радах створені та діють комунальні служби по обслуговуванню об’єктів житла та соціальної інфраструктури.

На даний час з  створених сільських комунальних підприємств діють та надають послуги населенню 7 підприємств, а саме:

- СКП «Новоукраїнське» надає послуги з обслуговування водопровідних мереж в с.Нова Українка.;

- ПП «Олександрійське» надає послуги з обслуговування водопровідних мереж, обслуговування будинків та вивозу сміття в с. Нова Любомирка та          с. Олександрія. Мають ліцензії на виконання робіт з водопостачання та водовідведення;

- ПП  «Шубків-Сервіс»  надає послуги з обслуговування водопровідних та каналізаційних мереж, обслуговування будинків, вивозу сміття в с. Шубків.

- СКП «Шубківське» надає послуги з теплопостачання;

- КП «Затишок» в с. Городище надає послуги з обслуговування будинків;

- СКП «Радухівське» надає послуги з водопостачання;

- ТДВ «Рівненський райсількомунгосп» надає послуги з водопостачання в 12 населених пунктах району.

Кошти, що надходять до сільських комунальних підприємств використовуються в основному на зарплату та погашення заборгованості за спожиті енергоносії.

Ситуація щодо подальшого належного функціонування сільських комунальних служб погіршується,  тому що для реалізації заходів пов’язаних з реформуванням та розвитком сільської комунальної служби Рівненського району потрібні значні кошти.

Альтернативним варіантом утримання і експлуатації житла а також реалізації права громадян щодо їх участі у місцевому самоврядуванні програмою передбачено створення об’єднань співвласників багатоквартирних житлових будинків. Станом на 10.02.2016 в районі створено 17 таких об’єднань.

З метою наведення в населених пунктах належного санітарного стану, ліквідації стихійних сміттєзвалищ, а також якісного централізованого водопостачання та водовідведення, сільським, селищним радам необхідно заключити договори із спеціалізованими підприємствами (РОВКП ВКГ Рівнеоблводоканал, ТзОВ «Санком-Рівне», КАТП-1728 та інш.).

Для забезпечення заходів з розвитку комунального господарства у сільській місцевості Рівненського району на 2011-2015роки, кошти  з державного та місцевого бюджету не виділялись.


Начальник відділу житлово-комунального

господарства, інфраструктури, енергетики                                         О. Оксимчук

та енергоефективності райдержадміністрації