У К Р А Ї Н А

РІВНЕНСЬКА РАЙОННА РАДА

РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Сьоме скликання

­­­­­­­(п’ята сесія)

Р І Ш Е Н Н Я

від 16 червня 2016 року                                            № 144

Про звернення депутатів

Рівненської районної ради

до Голови Верховної Ради України Парубія А.В.

щодо необхідності підвищення розмірів

соціальних стандартів та гарантій

Керуючись статтею 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», за погодженням з постійними комісіями районної ради, районна рада

в и р і ш и л а :

1. Схвалити текст звернення депутатів Рівненської районної ради до Голови Верховної Ради України Парубія А.В. щодо необхідності підвищення розмірів соціальних стандартів та гарантій (додається).

2. Дане звернення направити до Верховної Ради України.

3. Текст звернення опублікувати в міськрайонній газеті «Слово і час» та на офіційному веб-сайті районної ради.

Голова ради                                                                                      В.П.Стельмах


Звернення

депутатів Рівненської районної ради до

Голови Верховної Ради України Парубія А.В.

щодо необхідності підвищення розмірів соціальних стандартів та гарантій

Численні звернення громадян свідчать, що рівень їх життя не відповідає навіть мінімальним потребам, в тому числі не дозволяє купувати продукти харчування, медикаменти, особливо для дітей, інвалідів і пенсіонерів.

Це є результатом того, що на 2014-2016 роки Уряд затвердив розміри прожиткових мінімумів, мінімальної заробітної плати, мінімальної пенсії за віком у значно заниженому розмірі.

Так, при підвищенні споживчих цін для населення  з січня 2014 року по вересень 2015 року на 72,2%, прожиткові мінімуми, мінімальна зарплата та мінімальна пенсія за віком були заморожені на рівні грудня 2013 року і підвищені з вересня 2015 року лише на 13,1%.

У 2016 році підвищення цих показників передбачено з травня та грудня у середньомісячному розмірі лише на 4,1%, а не на 12%, як стверджує Уряд. Це при тому, що підвищення споживчих цін для населення з січня 2014 року по грудень включно 2016 року складе понад 200%.

Такого в історії України не було.

Заниження розмірів соціальних стандартів і гарантій є незрозумілим на фоні того, що за інформацією Уряду перевиконання надходжень до бюджетів усіх рівнів, Пенсійного фонду України та інших фондів соціального страхування склало у 2015 році 31,1 млрд. грн., а у січні-березні 2016 року – 19,6 млрд. гривень.

Враховуючи зазначене, депутати Рівненської районної ради вимагають негайно забезпечити в установленому законодавством порядку розгляд та прийняття законопроекту фракції ВО «Батьківщина» у Верховній Раді України, реєстраційний номер 4316 від 29.03.2016, яким передбачено підвищити розміри прожиткових мінімумів, мінімальної зарплати та мінімальної пенсії за віком.

Просимо повідомити про Ваше рішення з цього питання.

СХВАЛЕНО

Рішення Рівненської районної ради

від 16 червня 2016 року  № 144