У К Р А Ї Н А

РІВНЕНСЬКА РАЙОННА РАДА

РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Сьоме скликання

(п’ята сесія)

Р І Ш Е Н Н Я

від 16 червня 2016 року                                         № 145

Про звернення депутатів Рівненської

районної ради Рівненської області до

Рівненської обласної ради та  Кабінету Міністрів

України щодо виділення  коштів з Державного

бюджету для лікування важкохворих

Керуючись статтею 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», за погодженням з постійними комісіями районної ради, районна рада

в и р і ш и л а :

1.    Схвалити звернення депутатів Рівненської районної ради Рівненської області до Рівненської обласної ради та Кабінету Міністрів України  щодо виділення  коштів з Державного   бюджету для лікування важкохворих (текст звернення додається).

2.    Підтримати звернення Млинівської районної ради Рівненської області до Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони здоров’я України, Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я  щодо законодавчо гарантованого забезпечення пацієнтів, які перенесли операції трансплантації донорської нирки імуносупресивними  препаратами та іншими життєво необхідними медикаментами, схвалене рішенням Млинівської районної ради від 11 березня 2016 року № 68 та звернення  Березнівської районної ради Рівненської області до Кабінету Міністрів України щодо виділення коштів з Державного бюджету для лікування важкохворих, схвалене рішенням Березнівської районної ради від 15 квітня 2016 року № 114, що додаються.

3.    Виконавчому апарату районної ради надіслати це рішення до Рівненської обласної ради  та Кабінету Міністрів України.

4.    Контроль за виконанням рішення покласти на постійні комісії районної ради з питань бюджету, фінансів та податків, з питань охорони здоров’я, екології, Чорнобильських проблем, соціального захисту населення, учасників АТО, бойових дій та членів їх сімей.

Голова ради                                                                                     В.П.Стельмах


Звернення

депутатів Рівненської районної ради Рівненської області

до Рівненської обласної ради та   Кабінету Міністрів України щодо виділення коштів з Державного бюджету для лікування важкохворих

У Рівненському районі на диспансерному обліку  в лікаря - онколога  перебуває 1840 осіб  дітей до 18 р.-17 осіб,  у лікаря -  фтизіатра знаходиться  78 хворих на активні форми туберкульозу, з яких 5 дітей. У 2015 році  на гострий інфаркт міокарда захворіло 48 осіб, гострий інсульт перенесли 162 особи.

Так, для лікування трьох хворих діток на муковісцидоз на рік необхідно біля 265 тис.грн, для лікування двох хворих на  фенілкетонурію - 120 тис.грн., для трансплантації трьох хворих – 290 тис.грн.

Для хворих цукровим діабетом (всього хворих 2753 особи) на 2015 рік було виділено  99 тис. грн., при потребі – 250 тис.грн.

Всі ці та інші захворювання  потребують постійного та дороговартісного лікування.

Наявна методика планування та розрахунку кількості лікарських засобів, медичних виробів, що закуповуються за рахунок та у межах відповідного обсягу видатків, затвердженого в державному та місцевих бюджетах на відповідний рік, для забезпечення хворих, що перенесли або готуються до трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів, та забезпечення ендопротезування, на даний час є недосконалою та недостатньою.

При призначенні хворим, що перенесли трансплантацію органів та інших анатомічних матеріалів, лікарських засобів імуносупресивної дії необхідно підходити індивідуально до кожного хворого. Для забезпечення медикаментами пацієнтів, потрібно орієнтуватися на загальний стан хворого, наявність ускладнень після оперативного трансплантаційного втручання, побічної дії та індивідуального перенесення лікарських засобів імуносупресивної дії, супутньої патології та ефективності лікарського засобу.

З огляду на зазначене, просимо врегулювати на державному рівні питання забезпечення медикаментами пацієнтів, шляхом прийняття державних програм, до прикладу «Здоров’я нації» та  передбачити у Державному бюджеті необхідні видатки на їх лікування.

СХВАЛЕНО

Рішення Рівненської районної ради

від 16 червня 2016 року № 145