У К Р А Ї Н А

РІВНЕНСЬКА РАЙОННА РАДА

РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Сьоме скликання

­­­­­­­(п’ята сесія)

Р І Ш Е Н Н Я

від 16 червня 2016 року                                            № 147

Про виконання рішення районної ради

від 28 травня 2009 року № 821 «Про програму підтримки

та розвитку культури села Рівненського району

на період до 2015 року»

Заслухавши інформацію про виконання рішення районної ради від 28 травня 2009 року № 821 «Про програму підтримки та розвитку культури села Рівненського району на період до 2015 року», керуючись статтею 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», за погодженням з постійними комісіями районної ради, районна рада

в и р і ш и л а :

1. Інформацію про виконання рішення районної ради від 28 травня 2009 року № 821 «Про програму підтримки та розвитку культури села Рівненського району на період до 2015 року» взяти до відома (додається).

2.  Рішення районної ради від 28 травня 2009 року № 821 «Про програму підтримки та розвитку культури села Рівненського району на період до 2015 року» зняти з контролю.

Голова ради                 В.П.Стельмах

 

ІНФОРМАЦІЯ

про виконання рішення районної ради від 28 травня 2009 року № 821 «Про програму підтримки та розвитку культури села Рівненського району на період до 2015 року»

Програма підтримки та розвитку культури  села Рівненського району на період до 2015 року була схвалена розпорядженням голови райдержадміністрації від 19 лютого 2009 року № 97 та затверджена рішенням районної ради від 28 травня 2009 року № 821.

Метою Програми було створення належних умов для розвитку системи культурного обслуговування населення в сільській місцевості, надання йому соціально рівних з іншими верствами населення можливостей для задоволення  культурних  потреб, проведення обстеження будівель, обладнання та іншого майна, що використовуються закладами культури у сільській місцевості, та приведення їх у відповідність до потреб населення з метою  створення умов для задоволення, формування та розвитку культурних потреб та інтересів населення у вільний час.

В ході виконання Програми збережено інфраструктуру та кадровий потенціал галузі. В районі працює 51 клубна установа, 41 публічно-шкільна бібліотека та 5 шкіл естетичного виховання.

Рішенням районної ради від 14 грудня 2012 року № 840  у спільну власність територіальних громад району було  прийнято будівлю  Палацу культури із власності ПРАТ Агрофірма «Зоря ім.Плютинського», на базі якого розпочав діяльність Рівненський районний будинок культури.

З метою забезпечення повноцінного функціонування районного будинку культури в  2013-2015 роках для проведення ремонтних робіт було виділено   256 тис.грн.  та на оновлення технічного оснащення та покрашення матеріальної бази було використано 71 тис.грн.  за рахунок коштів районного бюджету.

В районі реалізовано комплекс  освітніх та культурно-мистецьких програм, передбачених даною Програмою. Поліпшено якість, доступність і асортимент надання послуг культурного обслуговування населення, активізовано залучення коштів з інших джерел фінансування.

З метою більш повної активізації діяльності закладів культури клубного типу та клубних формувань  відділом культури і туризму райдержадміністрації в впродовж 2010 – 2015 років проведено районну мистецьку естафету «Від села до села  - з піснею і словом». 08 листопада 2015 року в районному будинку культури  відбулися фінальні заходи з підведення підсумків проведення районної мистецької естафети «Від села до села – з піснею і словом», які були присвячені Всеукраїнському  дню працівників культури та майстрів народного мистецтва.

Проведення мистецької естафети  сприяло поліпшенню культурного обслуговування сільського населення, налагодженню дієвої співпраці з виконавчими комітетами сільських, селищних рад.   Всі заходи естафети висвітлювались  на сторінках міськрайонної газети «Слово і час».

З метою розвитку аматорського мистецтва відділом культури і туризму райдержадміністрації   організовано та проведено ряд оглядів, конкурсів, свят народної творчості:

районне різдвяне свято «Роди, Боже, жито..» (щороку),

районний фестиваль «Господиня гарна я» серед клубних працівників району (2013, 2014, 2015);

районні конкурси світлин «Родинний край, село моє» та «Романтична мить в Тунелі кохання»;

конкурс дитячого естрадного мистецтва «Кришталеві джерела» (2009, 2011, 2013, 2015);

районний конкурс хореографічних колективів (2011, 2013, 2015);

районний фестиваль вокально-хорового мистецтва «Пісень у нас – як в тому полі колосу…» ім.Миколи Дацика.

Відділ культури і туризму спільно з управлінням культури і туризму облдержадміністрації   на базі готельно-розважального комплексу «Скольмо» в  селищі Клевань проводить огляд-конкурс  духових оркестрів «Дзвенить оркестрів мідь», який з статусу районного переріс в  регіональний.

З метою розширення географії виступів аматорських колективів, надавалось сприяння їх участі в міжнародних, всеукраїнських, обласних, мистецьких акціях, фестивалях, конкурсах, святах, а саме:

- в Міжнародних фестивалях:

української культури «Підляська осінь», м.Більськ Підляський, (Польща),  европейсько-азіатської культури «Штука», м.Білосток (Польща), «Оро весело» м.Радовиш (Македонія), «Балкан Фолк Фест»  м.Кітен (Болгарія),   дитячому фестивалі «Сонце, радість краса» м.Несебр Болгарія),  Європараді духових оркестрів в центрі Європи     «Суховоля»  (Польща), фестивалі дитячих оркестрів в м.Лобез та  заходах обміну польсько-українською молоддю в навчально-відпочинковому осередку «Чадворек» в Прісетніце біля Бржозова (Польща); молодіжному фестивалі традиційної народної культури «Древлянські джерела», дитячому фестивалі «Змінимо світ на краще!»,    конкурсі юних бандуристів «Волинський кобзарик», конкурсі-фестивалі мистецтв «Закарпатський едельвейс» м.Ужгород,  хореографічного мистецтва «Толока» в м.Харків, «Квітневі зустрічі» м.Маріуполь, конкурсі-фестивалі мистецтв «Зірка України», м.Хмельницький,  в міжнародних заходах культурного обміну між Україною та Францією в Республіці Франція;

- у всеукраїнських:

фестивалі духових оркестрів «Карпатські пердзвони» м.Моршин, «Купальські роси»,  с.Немиринці  Житомирської області, конкурсі виконавців художнього слова імені Лесі Українки, м.Новоград-Волинськ Волинська область, фестивалі-конкурсі народної хореографії ім.Героя України Мирослава Вантуха, м.Львів, фестивалі патріотичної творчості «Червона калина», фестивалі творчості дітей села «Селянські зірочки», м.Генічеськ Херсонської

області, фестивалі народної творчості «Козацька слава», фестивалі-конкурсі козацької пісні «Встань, козацька славо! Засвіти знамена!»,  конкурсі автентичного співу «Животоки», м.Новоград-Волинський, всеукраїнському святі народного костюму «Жива традиція», м.Хмельницький, танцювальному чемпіонаті «The challtnger», м.Київ;

- в регіональних:

відкритому Етно-Тур-Фесті «Бурштиновий шлях», м.Володимирець, фестивалі-конкурсі народного мистецтва «Душа землі моєї» м.Сатанів Хмельницька область, фестивалі народного танцю «Червона калина» м.Тернопіль, дитячому фестивалі «Світ талантів Поділля», м.Хмельницький;

- в обласних:

конкурсі «Кобзарева струна не вмирає», фестивалі пісенно-музичного мистецтва «Різдвяні піснеспіви»,  фестивалі народної творчості історії і побуту «Красносільські вітряки» с.Красносілля Гощанського району, фестивалі повстанської пісні «Повстанські ночі» м.Костопіль, фестивалі-конкурсі «Пісня – доля моя»  ім. Євгена Кухарця м.Дубровиця,  та ін.

Організаційно-методичним центром відділу культури і туризму  здійснювались комплексні обстеження діяльності   закладів культури у сільській місцевості.

З метою підвищення кваліфікації та професіональних навичок з працівниками клубних та бібліотечних установ, керівниками аматорських творчих колективів проводяться різноманітні  семінари-практикуми. Підвищення кваліфікації працівників галузі проводиться і шляхом занять на базі Рівненського факультету Національної академії керівних кадрів закладів культури і мистецтва.

Хорошою практикою стало проведення виїзних семінарів, практикумів, творчих майстерень на базі сільських, селищних закладів культури, що сприяло вивченню та популяризації кращого досвіду роботи.

Виконання заходів Програми сприяло поліпшенню культурного обслуговування сільського населення. Здійснено значний обсяг робіт для покращення матеріально-технічного забезпечення закладів культури у сільській місцевості.

Придбання технічних заходів, музичних інструментів, обладнання, апаратури, сценічних костюмів закладами культури району було здійснено в 2013 році на 245 тис.грн., в 2014 – на 204 тис.грн., в 2015 – на 656 тис.грн.

Централізована система публічно-шкільних бібліотек в своєму користуванні має 38 комп'ютерів (з них - 17 в сільських бібліотеках) та 31 одиницю копіювально-множувальної техніки, 30 комп’ютерів мають доступ до мережі Інтернет.

Для районної централізованої системи публічно-шкільних бібліотек здійснювалось придбання книжкової продукції для поповнення бібліотечних  фондів, проводилась передплата  періодичних видань.

З метою інформаційного забезпечення користувачів регулярно поновлюються  веб-сайт  центральної районної бібліотеки та веб-сторінки публічно-шкільних бібліотек, які забезпечені комп'ютерами, працюють відділення «Вільного доступу до мережі Інтернет».

Створено сайт відділу культури і  туризму райдержадміністрації, на якому висвітлюється діяльність закладів культури району, анонсується проведення заходів.

Організаційне забезпечення реалізації стратегічних цілей державної політики у сфері культури, створення належних умов для розвитку системи культурного обслуговування сільського населення, надання йому соціально рівних з іншими верствами населення можливостей для задоволення культурних потреб буде проводитись в рамках виконання заходів з реалізації програми розвитку культури Рівненського району на період до 2017 року, схваленої розпорядженням  голови Рівненської районної державної адміністрації від 20 лютого 2013 року № 61 та затвердженої рішенням Рівненської районної ради від 14 червня 2013 року № 1100.

Начальник відділу

культури і туризму                                                                         І.Солодуха