У К Р А Ї Н А

РІВНЕНСЬКА РАЙОННА РАДА

РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Сьоме скликання

(п’ята сесія)

Р І Ш Е Н Н Я

від 16 червня 2016 року                                                № 154

Про виконання рішення районної ради

від 05 травня 2011 року № 127 «Про програму

впровадження інформаційно-комунікаційних

технологій у навчальних закладах району

на період до 2015 року»

На виконання Указу Президента України від 30 вересня 2010 року № 926/2010 «Про заходи щодо забезпечення пріоритетного розвитку освіти в Україні», доручення Кабінету Міністрів України від 25 жовтня 2010 року № 59013/1/1-10, керуючись пунктом 16 частини першої статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Бюджетним кодексом України, за погодженням з постійними комісіями районної ради, районна рада

в и р і ш и л а :

  1. Інформацію про виконання рішення районної ради від 05 травня  2011 року № 127 «Про програму впровадження інформаційно-комунікаційних технологій у навчальних закладах району на період до 2015 року» взяти до відома (додається).
  2. Рішення районної ради від 05 травня 2011 року № 127  «Про програму впровадження інформаційно-комунікаційних технологій у навчальних закладах району на період до 2015 року» зняти з контролю.

Голова ради                                                                                         В.П.Стельмах


ІНФОРМАЦІЯ

про виконання рішення районної ради від 05 травня 2011 року № 127 «Про програму впровадження інформаційно-комунікаційних технологій у навчальних закладах району на період до 2015 року»

На виконання Указу Президента України від 30 вересня 2010 року № 926/2010 «Про заходи щодо забезпечення пріоритетного розвитку освіти в Україні», доручення Кабінету Міністрів України від 25 жовтня 2010 року № 59013/1/1-10, розпорядження голови обласної державної адміністрації від 28 грудня 2010 року № 624 «Про програму впровадження інформаційно-комунікаційних технологій у навчальних закладах району на період до 2015 року» прийнято відповідне розпорядження голови райдержадміністрації від 25 січня 2011 року № 50 «Про програму впровадження інформаційно-комунікаційних технологій у навчальних закладах району на період до 2015 року» затверджене рішенням сесії районної ради від 05 травня 2011 року № 127.

Головною метою впровадження інформаційно-комунікаційних технологій у навчальних закладах є підготовка учнівської молоді до повноцінної та плідної життєдіяльності в інформатизованому суспільстві, підвищення якості, доступності та ефективності освіти.

Реалізація головної мети передбачає формування інформаційної культури учнів, педагогічних працівників, рівневу та профільну диференціацію навчально-виховного процесу, удосконалення управління освітою, підвищення ефективності наукових досліджень у галузях педагогіки та педагогічної психології.

Основними завданнями Програми є:

- створення комп’ютерної мережі навчальних закладів з метою відпрацювання новітніх високоефективних інформаційних та телекомунікаційних технологій навчання;

- оснащення шкіл навчальними комп’ютерними комплексами, об’єднання їх у локальну мережу класу або навчального закладу, телекомунікаційну мережу району;

- забезпечення каналами зв’язку та підключення до глобальної мережі Інтернет сільських загальноосвітніх навчальних закладів;

- удосконалення системи підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації педагогічних кадрів із впровадження дистанційних технологій навчання;

- створення дидактичних програмних засобів для викладання за допомогою новітніх інформаційних технологій;

- розроблення інформаційного, навчального та методичного забезпечення дистанційної освіти.

Відділом освіти райдержадміністрації здійснено певну організаційну роботу та контроль за станом виконання даного розпорядження голови райдержадміністрації від 25 січня 2011 року № 50 «Про програму впровадження інформаційно-комунікаційних технологій у навчальних закладах району на період до 2015 року», затвердженого рішенням сесії районної ради від 05 травня 2011 року № 127. Проаналізовано та проведено інвентаризацію комп’ютерного та інформаційного забезпечення загальноосвітніх навчальних закладів району.

У результаті виконання визначених у Програмі заходів здійснюється інформатизація загальноосвітніх навчальних закладів з дотриманням нормативно-правового забезпечення, методичних рекомендацій щодо обладнання комп’ютерного класу, інженерно-педагогічних вимог до комп’ютерних класів та техніки.

На забезпечення навчальних закладів високошвидкісним доступом до мережі Інтернет з 2011 по 2015 рік затрачено 52,2 тис. грн..  Таким чином відділ освіти, 100 % (27 ЗНЗ І-ІІІ ст.), 100 % (14 ЗНЗ І-ІІ ст.) підключені  до мережі Інтернет. Триває робота щодо 100% підключення до мережі Інтернет загальноосвітніх навчальних закладів І ступеня.

У відділі освіти, ЗНЗ І-ІІІ ступенів та ЗНЗ І-ІІ ст. створено електронні скриньки та ефективно використовуються можливості електронної пошти.

Працюють веб-сайти відділу освіти, загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів. У 2015-2016 навчальному році  навчальні заклади Рівненського району брали участь у VI Всеукраїнському конкурсі на кращий веб-сайт закладу освіти: Оржівський НВК "школа-колегіум", Зорянський НВК "школа-гімназія", Квасилівський НВК "школа-ліцей у категорії «Веб-сайти сільських шкіл (сільські школи та школи селищ міського типу)», Квасилівський ДНЗ у категорії «Веб-сайти дошкільних закладів». За результатами конкурсу сайт Зорянського НВК "школа-гімназія" у категорії «Веб-сайти сільських шкіл (сільські школи та школи селищ міського типу)» посів 21 місце серед 616 претендентів. Для функціонування веб-сайтів відділу освіти та навчальних закладів протягом звітного періоду затрачено 1,3 тис. грн..

Проведено роботу щодо створення єдиного інформаційного простору та проведення On-line конференції за участю закладів освіти району через систему освітніх округів. Використовуючи можливості опорних закладів освіти, випускники беруть участь в On-line тестуванні зовнішнього незалежного оцінювання, яке проводить Львівський регіональний центр оцінювання якості освіти з трьох предметів: українська мова, історія, математика.

Проведена підготовча робота із Рівненським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти щодо впровадження технологій дистанційного навчання.

Організовано курсову перепідготовку та підвищення кваліфікації педагогічних працівників різних категорій з комп’ютерної грамотності. 920 вчителів стали учасниками майстер класу за програмою «Цифрові технології» та «Інтернет для вчителів». 56 % педагогів пройшли курсову підготовку за програмою «Intel».

Впроваджуючи Інтернет-технології педагоги району створюють власні сайти, використовують хмарні технології та технології дистанційне навчання. Вчителі інформатики району ознайомилися із досвідом використання елементів дистанційного навчання у Білівській ЗОШ, із використанням хмарних технологій на уроках у Корнинській ЗОШ, із виконанням компетентністих завдань у Голишівській ЗОШ.

Вивчення програмування у шкільні роки має важливе значення у розвитку логічного та алгоритмічного мислення. Розвинути та поглибити свої знання учні ЗНЗ району мали змогу прийнявши участь у міжнародному проекті «Година Коду».

23-25 лютого 2016 року в м. Києві у XV Всеукраїнському чемпіонаті з інформаційних технологій «Екософт-2016» взяв участь учень 8 класу Клеванського НВК «школа-ліцей» Русін Назар, який отримав приз глядацьких симпатій та зайняв ІІ місце в категорії «Навчальні програми»  з програмним засобом «Віртуальні лабораторні роботи з механіки».

З метою впровадження інформаційно-комунікаційних технологій у навчальний процес вищевказане питання систематично обговорюється на  нарадах та семінарах  директорів ЗНЗ, методичних об’єднаннях.

З метою ефективного здійснення навчально-виховного процесу у ЗНЗ використовуються дидактичні програмні засоби для викладання навчальних предметів. Комп’ютерними програмними засобами забезпечені 39 ЗНЗ. Для цього протягом звітного періоду затрачено 21,9 тис. грн..

На обладнання та модернізацію навчальних комп’ютерних комплексів, існуючих локальних мереж, мультимедійних комплексів з 2011 по 2015 роки затрачено 649,4 тис. грн.. Таким чином в усіх 27 (100%) загальноосвітніх навчальних закладах І-ІІІ ступенів та 14 (100%) загальноосвітніх навчальних закладах І-ІІ ступенів наявні комп’ютерні комплекси в кількості 51 НКК. Комп’ютерна техніка наявна і у Клеванському МНВК, районному центрі дитячої та юнацької творчості смт. Клевань, рай ДЮСШ.

Наявні центри мультимедійного забезпечення при районному методичному кабінеті та у 43 ЗНЗ району.  7 навчальних закладів забезпечені інтерактивними комплексами.

Начальник відділу освіти                                                            О.Набочук

райдержадміністрації