У К Р А Ї Н А

 

РІВНЕНСЬКА РАЙОННА РАДА

 

РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

Сьоме скликання

 

­­­­­­­(сьома сесія)

Р І Ш Е Н Н Я

 

від 28 вересня 2016 року                                        № 221

 

Про хід виконання рішення районної ради

 

від 06 червня 2008 року № 502 «Про районну

 

Програму національного виховання учнівської

 

молоді на 2008-2020 роки»

 

 

 

Заслухавши інформацію про хід виконання рішення районної ради від 06 червня 2008 року № 502 «Про районну Програму національного виховання учнівської молоді на 2008-2020 роки», керуючись статтею 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», за погодженням з постійними комісіями районної ради, районна рада

 

в и р і ш и л а :

 

1.   Інформацію про хід виконання рішення районної ради 06 червня 2008 року № 502 «Про районну Програму національного виховання учнівської молоді на 2008-2020 роки» взяти до відома (додається).

 

2.    Районній державній адміністрації продовжити роботу з виконання заходів районної Програми національного виховання учнівської молоді на 2008-2020 роки.

 

3.   Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію районної ради з гуманітарних питань, у справах сім’ї та молоді,  культури та розвитку туризму та заступника голови районної державної адміністрації відповідно до розподілу функціональних повноважень.

 

 

 

 

 

 

 

 

Голова ради                                                                                        В.П.Стельмах

 

ІНФОРМАЦІЯ

 

про хід виконання рішення районної ради

 

від 06 червня 2008 року № 502 «Про районну Програму національного виховання учнівської молоді на 2008-2020 роки»

 

 

 

На сучасному етапі розвитку України виникає необхідність переосмислення зробленого і здійснення системних заходів, спрямованих на посилення національно-патріотичного виховання дітей та молоді – формування нового українця, що діє на основі національних та європейських цінностей.

 

Тому у 2008 році на виконання розпорядження голови Рівненської  обласної адміністрації від 09 лютого 2008 року № 42 «Про обласну програму національного виховання учнівської молоді Рівненщини на 2008-2020 роки» та з метою формування у молодого покоління ціннісного ставлення особистості до українського народу, Батьківщини, держави, нації, сім’ї, родини, до себе було прийнято районну Програму національного виховання учнівської молоді на 2008-2020 роки, схвалену розпорядженням голови Рівненської районної державної адміністрації від 06 березня 2008 року № 183 «Про районну Програму національного виховання учнівської молоді на 2008-2020 роки» та затверджену рішенням Рівненської районної ради від 06 червня 2008 року № 502 «Про районну Програму національного виховання учнівської молоді на 2008-2020 роки» (далі - Програма). Відповідний наказ про впровадження та реалізацію даної Програми видано відділом освіти Рівненської районної державної адміністрації (від 19 червня 2008 року № 425).

 

Хід виконання рішення районної ради від 06 червня 2008 року № 502 щодо реалізації заходів даної Програми слухалось на сесії районної ради в червні 2013 року (рішення районної ради від 14 червня 2013 року № 1099).

 

Впродовж 2013-2016 років відділ освіти Рівненської районної державної адміністрації продовжив роботу по виконанню заходів Програми:

 

-         здійснюється організаційно–методичне забезпечення;

 

-         щорічно розробляються плани організаційно-практичних дій;

 

-         сформовано банки даних «Моніторинг ціннісних ставлень особистості», «Технології формування ціннісних ставлень особистості» за змістом виховання Програми»;

 

-         здійснюється системне вивчення стану реалізації Програми загальноосвітніми та позашкільними навчальними закладами району.

 

Щорічно на колегію відділу освіти райдержадміністрації виноситься питання реалізації заходів Програми: «Про роботу відділу освіти райдержадміністрації та педагогічних колективів ЗНЗ щодо профілактики злочинності та правопорушень, формування ціннісного ставлення до себе» (грудень 2014 року), «Реалізація районної Програми національного виховання учнівської молоді на 2008-2020 роки через учнівське самоврядування та дитячі громадські організації» ( грудень 2015 року).

 

Систематично проводиться моніторинг ціннісних ставлень особистості серед учнів району. За результатами моніторингу проведеного у 2015-2016 н.р. (порівняно із результатами такого моніторингу проведеного у 2014-2015 н.р.) зросли показники до всіх ціннісних ставлень особистості. Зокрема: до держави та суспільства, до історичних, культурних, духовних надбань рідного краю, сім’ї, родини, людей на 3%, до себе та мистецтва - на 5%, до природи - на 4%, до праці - на 7%.

 

Відповідно моніторингового дослідження розробляється тематика семінарів, методичних об’єднань координаторів виховного процесу. В річних планах роботи закладів освіти, планах класних керівників введено розділ «Реалізація районної Програми національного виховання учнівської молоді на 2008-2020 роки».

 

В жовтні 2015 року на базі Городищенської загальноосвітньої школи  І-ІІІ ступенів проведено районний конкурс «Класний керівник року-2015». Класний керівник 10 класу Дядьковицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Гнатюк Наталія Володимирівна стала переможцем обласного етапу в номінація «Класний керівник 10-11 класів» та учасником Всеукраїнського конкурсу. Ярчук Тетяна Ігорівна, класний керівника 5 класу Новолюбомирського навчально-виховного комплексу «школа-ліцей» та Петришина Наталія Володимирівна, класний керівник 9 класу Городищенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів стали призерами обласного етапу даного конкурсу.

 

В закладах освіти функціонує 9 музеїв, що пройшли атестацію згідно Положення про громадські музеї в закладах освіти, 10 народознавчих кімнат, кімната природи, центри щодо формування здорового способу життя.

 

До реалізації Програми долучається Рівненська районна дитяча спілка «Екіпаж». Голова спілки Ромаш Андрій приймав участь у Всеукраїнському форумі «Діти змінюють світ», де представники учнівської ліги України зустрічались з Президентом України Петром Порошенком та уповноваженим Президента з прав дитини Миколою Кулебою.

 

На виконання заходів Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді, рішення колегії відділу освіти Рівненської районної державної адміністрації від 29 грудня 2015 року та з метою національно-патріотичного виховання учнівської молоді на засадах християнської моралі в ІІ семестрі 2015-2016 н.р. розпочато впровадження пластової методики у виховний процес закладів освіти району. Проведено два пластові вишколи педагогів-виховників, юнацький пластовий табір «Скобине крило», літній юнацький табір «Земля солоних скель», пластові масові заходи.

 

На виконання плану спільних дій відділу освіти райдержадміністрації, районної батьківської ради та районної ради старшокласників проведено: районний місячник Ввічливості, в ході якого проведено акцію «Ввічливий пасажир», тиждень Милосердя, в рамках якого проведено акцію «Допоможи однокласнику» (в результаті зібрано 33885 грн. для важкохворих дітей Рівненського району), багаторазові акції «Допоможи солдату».

 

Учні району стали призерами обласних конкурсів: «Моя Батьківщина-Україна», «Об’єднаймося ж, брати мої», «Зимова композиція», «Воскресни писанко», юних екскурсоводів-краєзнавців, конкурсів екологічного спрямування тощо. Учениця 2 класу Оржівського навчально-виховного комплексу «школа-колегіум» Олексійчук Вікторія – переможець  ІХ Всеукраїнської олімпіади «Юні знавці Біблії».

 

Активізувалась робота районної батьківської ради. На базі Зорянського, Клеванського навчально-виховних комплексів відбулися семінари-практикуми для районної батьківської ради з питань національно-патріотичного виховання. В лютому 2016 року пройшов VІ форум батьківської громадськості «Свій голос віддаю на захист дитини».

 

В районі діє два позашкільні заклади: Центр дитячої та юнацької творчості та дитячо-юнацька спортивна школа. Охоплення дітей позашкільною освітою в позашкільних закладах системи освіти становить 20,2% від загальної кількості учнів загальноосвітніх навчальних закладів. В позашкільних закладах системи культури та спорту зайнято 36,6% дітей від загальної кількості учнів.

 

В жовтні 2015 року реорганізовано Рівненський районний Будинок школяра шляхом перетворення його у Рівненський районний Центр дитячої та юнацької творчості, що дало змогу розширити мережу позашкільної освіти на базі загальноосвітніх навчальних закладів, а саме відкрити перші пластові гуртки на базах Великожитинської, Котівської, Шубківської, Колоденської загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів та Квасилівського НВК «школа-ліцей», ввести до штатного розпису 17 ставок.

 

Забезпечується висвітлення актуальних питань національного виховання учнівської молоді в міськрайонному тижневику «Слово і час»,  КП «Міськрайонне радіомовлення «Радіо-Шанс» Рівненської районної ради, щомісячнику Рівненської районної дитячої спілки «Екіпаж» «Погляд».

 

За час дії Програми підвищився статус виховання в системі освіти району, посилилась координація суб’єктів виховної діяльності, їх виховних зусиль, зросли рівень професіоналізму і компетентностей педагогічних працівників в організації життєдіяльності учнівських колективів, рівень вихованості учнівської молоді. Тому завдання усіх зацікавлених структурних підрозділів райдержадміністрації – сприяти ініціативі та активності учнівської молоді у сферах життєдіяльності суспільства.

 

 

Начальник відділу освіти райдержадміністрації                            О.Ю.Набочук