У К Р А Ї Н А

РІВНЕНСЬКА РАЙОННА РАДА

 

РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

Сьоме скликання

 

­­­­­­­(сьома сесія)

Р І Ш Е Н Н Я

 

від 28 вересня 2016 року № 233

 

Про хід виконання рішення

 

районної ради від 22 лютого 2014 року

 

№ 1359 «Про районну програму

 

«Ветеран» 2014-2018 роки»

 

 

 

Розглянувши інформацію про хід виконання рішення районної ради від 22 лютого 2014 року № 1359 «Про районну програму «Ветеран» на 2014-2018 роки», керуючись статтею 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», за погодженням з постійними комісіями районної ради, районна рада

 

в и р і ш и л а :

 

  1. Взяти до відома інформацію про хід виконання рішення районної ради від 22 лютого 2014 року № 1359 «Про районну програму «Ветеран» на 2014-2018 роки» (додається).
  2. Районній державній адміністрації продовжити виконання заходів з реалізації районної програми «Ветеран» на 2014-2018 роки.
  3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійні комісії районної ради з питань бюджету, фінансів та податків, з питань охорони здоров’я, екології, Чорнобильських проблем, соціального захисту населення, учасників АТО, бойових дій та членів їх сімей та заступника голови районної державної адміністрації відповідно до розподілу функціональних повноважень.

 

 

 

 

 

 

Голова ради В.П.Стельмах

 

Інформація

 

про хід виконання рішення районної ради від 22 лютого 2014 року

 

№ 1359 Про районну програму Ветеран на 2014-2018 роки

 

 

 

Реалізація заходів районної програми “Ветеран” на 2014-2018 роки схваленої розпорядженням голови райдержадміністрації від 28 листопада 2013 року № 607 та затвердженої рішенням районної ради від 22 лютого 2014 року № 1359, забезпечує поліпшення соціального захисту ветеранів війни та праці, політв’язнів та репресованих, вояків УПА, поглиблення співробітництва з ветеранськими організаціями району, належного вшанування учасників бойових дій на території інших держав, покращення якості надання медико-соціальної допомоги одиноким малозабезпеченим громадянам похилого віку та інших соціально-незахищеним верствам населення району.

 

На даний час у районі проживають 3018 ветеранів війни та осіб на яких поширюється чинність Закону України „ Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, з них: інвалідів війни - 105 осіб, в.ч. інваліди війни (АТО) -12, учасників бойових дій - 893 осіб, в.ч. учасники бойових дій (АТО)- 611, учасників війни - 1637 осіб, 320 осіб на яких поширюється чинність вищезазначеного закону.

 

Протягом 2016 році опрацьовано списки ветеранів війни, поданих управлінням Пенсійного фонду України в Рівненському районі, відомствами силових структур та надіслано на 3018 осіб до центру по нарахуванню і здійсненню соціальних виплат департаменту соціального захисту населення Рівненської облдержадміністрації, яким виплачено одноразову грошову допомогу до 5 травня.

 

Відповідно до розпоряджень голови райдержадміністрації одноразову грошову допомогу протягом 2016 року виплачено для 64 ветеранів війни на загальну суму 16100 грн. Гуманітарну допомогу отримали 5 ветеранів війни, для 4 ветеранів війни надана засоби реабілітації (ходуни б/в, інвалідні візки).

 

Також ветерани війни, інваліди мають можливість отримати послуги транспортної служби відділення соціально-побутової адаптації районного територіального центру соціального обслуговування. Послугами такої служби з початку року скористалось 29 ветеранів війни.

 

В територіальному центрі у відділенні соціальної допомоги вдома за місцем проживання соціальними робітниками за І півріччя 2016 року обслужено 1037 чоловіки, в тому числі 362 ветеранів війни. Соціальними робітниками постійно надається допомога в прибиранні приміщення, пранні білизни, приготуванні їжі, в обробітку присадибних ділянок, оплаті платежів, купівлі та доставці товарів з магазину або ринку, придбанні ліків, виклик лікаря додому тощо.

 

З нагоди Дня Перемоги за рахунок бюджетів сільських та селищних рад та за рахунок спонсорських коштів для 263 ветеранів війни виплачено матеріальну допомогу на суму 59900 грн., для 41 ветерана вручено продуктові пакети.

 

Направлено до протезно - ортопедичних дільниць для забезпечення протезними виробами 1 ветеран війни.

 

Для 3 інвалідів війни виплачено компенсації взамін невикористаної санаторно-курортної путівки на загальну суму 1100 грн.

 

В стаціонарному відділенні територіального центру на постійному проживанні знаходиться 37 чол., з них 9 ветеранів війни.

 

На даний час відділення повністю забезпечене м’яким та твердим інвентарем. Підопічні мають можливість переглядати телепередачі, користуватись бібліотекою, знайомитись з періодичною пресою, зберігати власні продукти харчування в холодильнику, проводити прання особистих речей з допомогою пральної машинки-автомат. Підопічні забезпечені 4-х разовим харчуванням, медичним обслуговуванням, а також інвалідними візками, милицями, ходунами, стоїками, туалетними стільцями.

 

На території району функціонує 2 осередки ветеранських організацій: Організації ветеранів України та Всеукраїнського об’єднання ветеранів.

 

З метою оздоровлення ветеранів Рівненського району протягом поточного року за рахунок фінансування Міністерства соціальної політики оздоровлено 8 ветеранів війни.

 

У міськрайонному тижневику „Слово і час” систематично розміщуються матеріали та фото, які розповідають про ветеранів Великої Вітчизняної війни та позитивні відгуки про роботу і заходи, що проводяться в районі для їх вшанування і турботу про них.

 

 

Начальник управління

 

соціального захисту

населення райдержадміністрації В.Максютинський