У  К  Р  А  Ї  Н  А

РІВНЕНСЬКА РАЙОННА РАДА

РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 Сьоме скликання

 (дев’ята сесія)

Р І Ш Е Н Н Я

від 22 грудня 2016 року                                                      № 254

Про звернення Рівненської районної ради до Львівського міського голови Андрія Садового, Кабінету Міністрів України, Генеральної прокуратури України щодо припинення вивезення твердих побутових відходів з міста Львів на територію Рівненського району

  Керуючись статтею 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» районна рада 

в и р і ш и л а : 

1.          Звернутися до Львівського міського голови Садового Андрія Івановича, Кабінету Міністрів України, Генеральної прокуратури України щодо припинення вивезення твердих побутових відходів з міста Львів на територію Рівненського району (текст звернення додається).

2.          Виконавчому апарату районної ради надіслати це рішення до Львівської міської ради, Кабінету Міністрів України та Генеральної прокуратури України.

3.          Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію районної ради з питань охорони здоров’я, екології, Чорнобильських проблем, соціального захисту населення, учасників АТО, бойових дій та членів їх сімей.

 

Голова ради                                                                                       В.П.Стельмах

 

 

Звернення

депутатів Рівненської районної ради Рівненської області до Львівського міського голови Андрія Садового, Кабінету Міністрів України та Генеральної прокуратури України щодо припинення вивезення твердих побутових відходів з міста Львів на територію Рівненського району

Громадськість Рівненщини та депутати Рівненської районної ради вкрай занепокоєні неодноразовими випадками завезення сміття та побутових відходів з міста Львів на територію Рівненського району. Місцеві засоби масової інформації рясніють повідомленнями про налагодження одним із місцевих автотранспортних підприємств схеми, коли на місцеві вантажівки навантажують львівське сміття з метою подальшого захоронення на території Рівненського району (http://charivne.info/rivne-news/23695-u-rivnomu-deputaty-nayikhaly-na-sadovoho-cherez-smittya), (http://vse.rv.ua/news/1481367124-rivnenski-deputati-vistupili-proti-lviskogo-smittya.html).

Недавно  львівський сміттєвоз із побутовими відходами в результаті ДТП перекинувся недалеко від міста Дубно, кількома днями по тому на території недіючого хлібокомбінату біля села Діброва Млинівського району було виявлене стихійне сміттєзвалище побутових відходів. При попередньому огляді сміття виявлено, що відходи мають львівське походження. Працівники львівських комунальних підприємств на своїх сміттєвозах вночі скидають сміття у сусідній області фактично під паркани людей.

Рівненська районна рада висловлює рішучий протест проти перетворення нашого славетного краю на сміттєзвалювальний полігон твердих побутових відходів зі Львова. Місцевий сміттєзвалювальний полігон в селі Бармаки не може вмістити весь об’єм навіть рівненських твердих побутових відходів, не говорячи про сміття з іншого міста. Неприпустимим є те, що в силу Вашого бажання заощадити кошти на вирішенні проблеми сміттєвого колапсу у Львові, через відсутність прийняття ефективних рішень по вирішенню даної проблеми з Вашого боку,  створюються передумови для виникнення загрози життю та здоров’ю жителів Рівненського та інших районів нашої області. Наслідком такого “ефективного” менеджменту з Вашого боку можуть стати локальні екологічні катастрофи.

Ми, депутати Рівненської районної ради, висловлюємо свою незгоду та обурення Вашими спробами перетворити Рівненщину на несанкціонований полігон для сміття. Вимагаємо вжити термінових заходів щодо припинення вивезення твердих побутових відходів зі Львова на територію Рівненського району.

У випадку виявлення нових фактів забруднення території Рівненського району львівськими відходами, мешканці району готові до блокування автотранспорту зі сміттям та безстрокових акцій протесту, а ми, депутати Рівненської районної ради, будемо змушені звернутися до суду.

Окрім того, звертаємося до Кабінету Міністрів України та Генеральної прокуратури України із проханням дати правову оцінку таким діям міського голови Львова Андрія Садового, а у разі виявлення порушень, негайно притягнути його до відповідальності, передбаченої чинним законодавством.

 

Схвалено

Рішення Рівненської районної ради

від ___ ____________ 2016 року

                                                                                  № _________