У К Р А Ї Н А

РІВНЕНСЬКА РАЙОННА РАДА

РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 Сьоме скликання

­­­­­­­(девята  сесія)

Р І Ш Е Н Н Я

від 22 грудня 2016 року                                        № 255

Про звіт голови районної ради

про свою діяльність з листопада 2015 року

по грудень 2016 року

 

Заслухавши та обговоривши звіт голови районної ради  про свою діяльність за період з листопада  2015 року по грудень 2016 року,  керуючись  статтею 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», за погодженням з постійними  комісіями районної ради,  районна рада

в и р і ш и л а :

1. Звіт голови районної ради  Стельмаха Віталія Петровича про свою діяльність з листопада 2015 року по грудень 2016 року взяти  до відома (додається).

2. Депутатам районної ради згідно із статтею 16 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» в місячний термін відзвітуватися перед виборцями про свою діяльність та проінформувати районну раду про результати обговорення звітів, зауваження і пропозиції, висловлені виборцями на адресу ради та її органів.

3. Контроль за виконанням  рішення покласти  на постійну  комісію районної ради з  правових питань, регламенту, законності та антикорупційної політики.

 

 

Голова ради                                                                                В.П.Стельмах

 

ЗВІТ

голови районної ради про свою діяльність

з листопада 2015 року по грудень 2016 року

Статтею 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено щорічний звіт голови районної ради про свою роботу та про діяльність всієї ради. Фактично, це своєрідне підбиття підсумків нашої колективної роботи – кожного депутата, постійних комісій районної ради, президії, виконавчого апарату районної ради за минулий рік та окреслення планів на майбутнє.

Незважаючи на складний теперішній час, в умовах сьогодення, коли  наша держава перебуває у стані війни, в умовах реформування територіально - адміністративного устрою та місцевого самоврядування, процесу децентралізації, депутатський корпус сьомого скликання працював консолідовано.

З метою забезпечення  нормального функціонування усіх галузей району та покращення життя мешканців Рівненського району, депутати  районної ради спрямовували свої зусилля на прийняття рішень, які стосувалися вирішення господарських питань, соціальних проблем,  прийняття нових програм, реалізації пілотних проектів, рішень політичних.

        Районна рада працювала згідно з планом роботи, у межах Конституції України, чітко дотримуючись повноважень та норм, що передбачені діючим законодавством та Регламентом районної ради.

 

Президії районної ради

Важливу роль у координації роботи ради виконує дорадчий орган ради – президія. Засідання президії є обов’язковим перед кожним пленарним засіданням районної ради.

Впродовж звітного періоду відбулося 6 засідань президії районної ради, які забезпечували ефективність роботи депутатського корпусу на пленарних засіданнях, прийняття узгоджених пропозицій, особливо щодо питань, які викликали зауваження та дискусії депутатів районної ради. Практично всі питання були попередньо розглянуті президією районної ради та постійними комісіями.

 

Постійні комісії

Важливою складовою роботи районної ради є діяльність постійних комісій районної ради. Як показала практика, левова частка роботи з розгляду питань відбувається саме на засіданнях постійних комісій, які діють згідно загального плану роботи районної ради, Положення про постійні комісії районної ради та інших нормативних актів.

У звітному періоді районної ради проведено 33 засідання постійних комісій, на яких розглянуто 663 питання, прийнято відповідні висновки та рекомендації.

Постійною комісією районної ради з питань бюджету, фінансів та податків (голова комісії – Миронюк В.М.) за звітний період проведено 7 засідань, на яких розглянуто 162 питання.

         Постійною комісією районної ради з питань економічного розвитку, інвестиційної політики, комунальної власності, будівництва та розвитку інфраструктури (голова комісії –  Супрунюк Ю.П.) за звітний період проведено   5 засідань, на яких розглянуто 118 питань.

               Постійною комісією районної ради з питань охорони здоров’я, екології, Чорнобильських проблем, соціального захисту населення, учасників АТО, бойових дій та членів їх сімей (голова комісії – Жук П.В.) за звітний період проведено 5 засідань, на яких розглянуто 64 питання.

Постійною комісією районної ради з питань земельних відносин, розвитку села та використання природних ресурсів  (голова – Пилипака М.П.) за звітний період проведено 6 засідань, на яких розглянуто 96 питань.

Постійною комісією районної ради з гуманітарних питань, у справах сім’ї та молоді, культури та розвитку туризму (голова – Швидун С.В.) за звітний період проведено 5 засідань, на яких розглянуто 111 питань.

Постійною комісією районної ради з правових питань, регламенту, законності та антикорупційної політики (голова – Щербяк Ю.В.) проведено                       5 засідань, на яких розглянуто 112 питань.

На засіданнях комісій було розглянуто питання, що стосувалися фінансування та освоєння коштів бюджетними установами району; контроль за управлінням об’єктами комунальної власності району; затвердження тарифів на комунальні послуги; фінансування районних програм; надання матеріальної допомоги малозабезпеченим верствам населення; виконання заходів, передбачених програмами освіти, культури, охорони здоров’я, фізичної культури та спорту;  затвердження технічних документацій з нормативної грошової оцінки земельних ділянок для ведення садівництва, особистого селянського господарства та для передачі в оренду, розширення меж населених пунктів району, депутатські запити та звернення та інші.

 

Пленарні засідання

Сесійна діяльність ради відбувалась у межах повноважень та відповідно до Регламенту районної ради. За звітний період відбулося 10 пленарних засідань восьми сесій районної ради, 3 з яких – позачергові. Якщо проаналізувати присутність депутатів на сесіях, то в середньому вона становила 92 відсотки від загального складу ради. Найнижчою була явка на  пленарному засіданні 6-ї сесії, де були відсутніми  9 депутатів.

         Загалом, за звітний період ухвалено 252 рішення районної ради, які стсувалися забезпечення сприятливих умов для розвитку району, його територіальних громад.  

З них:

-         затвердження нових районних програм – 23;

-         про хід виконання та внесення змін до діючих програм – 62;

-         земельні питання – 49;

-         з питань бюджету – 10;

-         з питань затвердження тарифів – 6;

-         з питань діяльності районної ради – 27;

-         депутатські запити –22;

-         депутатські звернення – 15.

       Окремо хотілося б звернути увагу на звернення депутатського корпусу сьомого скликання до органів влади вищого рівня, які стосуються наступних питань:

-         Про звернення Рівненської районної ради до Верховної Ради України, Президента України щодо забезпечення реалізації гарантованого Конституцією України виборчого права шляхом призначення повторних виборів Криворізького міського голови;

-         Про звернення депутатів Рівненської районної ради до Рівненської обласної державної адміністрації щодо внесення змін до розпоряджень голови облдержадміністрації, що стосуються земельної ділянки, яка розташована на території Кустинської сільської;

-         Про звернення Рівненської районної ради до Верховної Ради України щодо неможливості внесення змін до Конституції України, які надають Донбасу «особливий статус»;

     -   Про звернення Рівненської районної ради до компетентних органів щодо проведення перевірки дотримання норм чинного законодавства                                    ТОВ «АГРОКОР-М»;

      -   Про звернення депутатів Рівненської районної ради щодо встановлення розміру орендної плати для сільськогосподарських підприємств Рівненського району, що здійснюють діяльність на землях державної власності сільськогосподарського призначення;

       -  Про підтримку звернення депутатів Житомирської районної ради до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, депутатів Верховної Ради України від Житомирської області, голів районних рад України щодо внесення змін до законодавства України та виділення коштів з державного бюджету на відшкодування витрат на перевезення пільгових категорій громадян;

        -    Про звернення депутатів Рівненської районної ради Рівненської області до Рівненської обласної ради та Кабінету Міністрів України щодо виділення коштів з Державного бюджету для лікування важкохворих;

        -    Про звернення депутатів Рівненської районної ради до Голови Верховної Ради України Парубія А.В. щодо необхідності підвищення розмірів соціальних стандартів та гарантій;

        -    Про звернення депутатів Рівненської районної ради до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України, щодо врегулювання проблеми з підвищення тарифів;

         -    Про звернення депутатів Рівненської районної ради до Верховної Ради України щодо недопущення проведення місцевих виборів на окупованих територіях Донецької та Луганської областей, а також внесення змін до Конституції України з надання особливого статусу для окремих районів Донецької і Луганської областей.


Районні програми

Впродовж звітного періоду Рівненською районною державною адміністрацією підготовлено та внесено на розгляд районної ради 22 проекти районних програм.

Основне місце серед затверджених програм займає Програма економічного та соціального розвитку району.

Програма розроблена з урахуванням пропозицій структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних органів міністерств та відомств України в районі, виконкомів селищних, сільських рад, суб’єктів господарювання, з використанням статистичних даних про розвиток району за попередній та поточний роки, прогнозних тенденцій.

Реалізація заходів Програми економічного та соціального розвитку району на 2016 рік сприяла забезпеченню стабільної роботи у більшості галузей господарського комплексу та розвитку соціальної сфери району.

На виконання Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді,  розпочато впровадження пластової методики у виховний процес закладів освіти району.

Для розвитку пластового руху, створення умов для впровадження пластової методики у виховний процес загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів району затверджено Програму розвитку пластового руху у загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах району на 2016-2020 роки.

Таким чином, в 16 загальноосвітніх навчальних закладах району працюють пластові гуртки.

Наразі діючими є 76 районних програм, які стосуються різних сфер соціально-економічного життя району. Протягом звітного періоду знято з контролю рішення стосовно 47 програм.

Налагоджена співпраця з райдержадміністрацією, її структурними підрозділами щодо забезпечення своєчасного інформування районної ради про хід виконання рішень та їх контроль відповідними профільними постійними комісіями.

Загалом, у нинішньому році на виконання районних цільових програм, за рішеннями районної ради, виділено коштів з районного бюджету в сумі                          19 739 367,29 грн.

Серед яких станом на 01 грудня 2016 року профінансовано:

– Програма  збереження архівних  фондів Рівненського району на 2011-2015 роки -178031,38 грн.;

– Програма забезпечення діяльності депутатів Рівненської районної ради  на 2016-2018 роки -  18128,34 грн.;

– Програма фінансової підтримки комунального підприємства «Міськрайонне радіомовлення «Радіо-Шанс» Рівненської районної ради на 2013-2018 роки – 131432,41 грн.;

Програма фінансової підтримки Рівненської редакції міськрайонної газети «Слово і час» на 2016-2020 роки -180000,00 грн.

– Програма економічного та соціального розвитку Рівненського району на 2016 рік – 10602343,00 грн.;

– Районна програма запобігання виникненню надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру  та захисту населення і територій у разі їх виникнення на 2014-2017 роки – 125000,00 грн.

– Програма інформатизації Рівненського району на 2014-2016 роки - 25000,00 грн.;

– Районна програма підтримки релігійних та громадських організацій                                                        на 2016-2020 роки – 100000,00 грн.;

– Районна програма підвищення рівня знань податкового законодавства, якості обслуговування платників податків та збільшення надходжень до місцевого бюджету на 2012-2016 роки  -25000,00 грн.;

– Районна Програма мобілізаційної підготовки та мобілізації на 2016-2020 роки - 40000,00 грн.

– Районна комплексна програма профілактики правопорушень та боротьби із злочинністю на 2016-2020 роки - 50000,00 грн.;

– Програма заходів із відзначення державних та професійних свят, ювілейних дат, заохочення за заслуги перед Рівненським районом на 2016-2020 роки    - 58500,00 грн.;

Районна цільова програма індивідуального будівництва у сільській місцевості «Власний дім» на 2016-2020 роки – 40000,00 грн.;

– Районна програма «Дитяче харчування на 2016-2019 роки» –                              2750855,87 грн.;

– Районна програма «Шкільний автобус» на 2016-2020 роки  - 300262,00 грн.;

– Програма відпочинку та оздоровлення дітей на 2014-2017 роки – 426034,73грн.;

– Програма розвитку пластового руху у загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах Рівненського району на 2016-2020 роки -553222,00 грн.;

    - Програма підтримки найбільш незахищених верств населення на                             2013-2017 роки – 757076,13 грн.;

– Районна програма «Ветеран» на 2014-2018 роки – 60286,66 грн.;

– Програма фінансової підтримки діяльності Української спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) Рівненського району «Саланг» на                        2015-2019 роки – 388751,47 грн.;

– Районна програма соціального захисту учасників антитерористичної операції – 15000,00 грн.;

– Районна цільова програма «Національний план дій з реалізації Конвенції про права інвалідів» на період до 2020  року – 388751,47 грн.;

– Програма зайнятості населення Рівненського району на період до 2017 року – 13364,82 грн.;

– Районна цільова соціальна програма забезпечення пожежної та техногенної безпеки на 2016-2020 роки -  27700,00 грн.;

– Районна програма розвитку земельних відносин у Рівненському районі на 2016-2020 роки – 49990,02 грн.

Районна рада займає позицію гласності та прозорості у прийнятті рішень. Після прийняття Закону України «Про доступ до публічної інформації» на офіційному веб-сайті районної ради в належні терміни розміщуються всі нормативні документи районної ради, що згідно з чинним законодавством підлягають оприлюдненню: проекти рішень та рішення, розпорядження голови районної ради тощо.

Із внесенням змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (щодо поіменних голосувань), рішення районної ради  приймаються відкритим поіменним голосуванням, за винятком випадків, для яких чинним законом передбачається таємне голосування. Результати поіменного голосування  оприлюднюються на офіційному веб- сайті ради в день голосування. Результати поіменного голосування є невід'ємною частиною протоколу сесії ради.
       З метою розширення можливостей реалізації права громадян на звернення до Рівненської районної ради на виконання Закону України «Про звернення громадян» прийнято положення про електронну петицію. На офіційному                  веб - сайті районної ради розміщено розділ «Петиції».

В рамках проекту «Школа демократичних правил і процедур для органів місцевого самоврядування», з метою запровадження кращих практик демократичних процедур у повсякденну роботу органів місцевого самоврядування,  Рівненська районна рада прийняла участь в конкурсі проектів, який реалізовувався за фінансової підтримки NDEF         (Фонд Демократії ООН).

За підсумками даного проекту районна рада отримала апаратуру, за допомогою якої з 25 грудня 2015 року запроваджено он-лайн трансляцію пленарних засідань сесій районної ради.

У звітному періоді до районної ради надійшло 13 запитів про надання інформації, на які було своєчасно та в повному об’ємі надано відповіді на запитувану інформацію, повторних запитів не надходило.   Запитувачі інформацій цікавилися: питаннями щодо переліку приміщень комунальної власності, які не використовуються;  щодо фінансових витрат на утримання апарату районної ради, спожитих комунальних послуг, земельні питання та інше. Відповіді на запити були надані у визначені законодавством терміни.

 

Депутатські запити

З початку сьомого скликання депутатами районної ради внесено 24 депутатських запити.

Депутатами районної ради піднімалися питання щодо вирішення життєво необхідних питань територіальних громад району. Зокрема, з питань виділення коштів для таких цілей:

будівництво та ремонт доріг в районі (облаштування щебеневого покриття автомобільної дороги Олишва - Новостав; капітальний ремонт дорожнього покриття вул.Лесі Українки в с.Порозове; капітальний ремонт дороги по вул.Госпітальна та частини вул.Слов’янська смт Клевань; капітальний ремонт дороги по вул. Тихій с.Решуцьк);

будівництво, реконструкція та ремонт храмів району (будівництво Свято- Духівського храму УАЦ КП с.Зоря, будівництво храму УПЦ КП с.Колоденка);

будівництво, ремонт, реконструкція закладів освіти, культури, та охорони здоров’я району (реконструкція Корнинської ЗОШ І-ІІІ ступенів; утеплення фасаду будівлі Карпилівської ЗОШ І-ІІ ступенів; реконструкція будівлі Квасилівського ДНЗ (ясла-садок), а саме: добудова спортивної зали; будівництво другої черги Кустинського НВК «школа-сад»; проведення поточного ремонту (в частині влаштування огородження) Клеванського ДНЗ № 2 в смт Клевань; заміна вікон у будинку культури с.НоваУкраїнка; ремонт ФАПу с.Мартинівка; поточний ремонт покрівлі ФАПу с.Котів; виготовлення проектно-кошторисної документації та початку будівництва Шпанівської лікарської амбулаторії ЗП/СМ, що розташована в селі В.Олексин);

закупівля медичного обладнання для Рівненської центральної районної лікарні (фіброгастродуоденоскоп та лампи для лікування жовтяниць у новонароджених) та вирішення питання забезпечення автомобілем для виїздів ургентних лікарів та транспортування хворих;

капітальний ремонт ліфтів в смт Квасилів та капітальний ремонт покрівлі житлового будинку по вул. Першого Травня, буд.50 в смт Квасилів.

Крім того, порушено питання щодо:

налагодження ефективної роботи очисних споруд Шпанівського НВК «школа-сад» з метою припинення забруднення річки Устя;

надання для ознайомлення детального плану території кварталу забудови в с.Корнин Рівненського району з пронумерованими земельними ділянками та пояснювальну записку;

скарги на роботу поліції району, незадовільне виконання заходів запобігання злочинності.

Депутатські запити було надіслано для розгляду та вирішення питань по суті до Рівненської районної державної адміністрації (відповідно до рішення районної ради від 08 червня 2012 року № 648 «Про делегування повноважень районної ради Рівненській районній державній адміністрації») та органів влади вищого рівня.

На сьогодні на контролі в районній раді перебуває 38 депутатських запитів.

Виконавчим апаратом районної ради у звітному періоді постійно здійснювався аналіз виконання депутатських запитів по суті. З кожним депутатом, який подавав запит та отримав на нього відповідь, узгоджена пропозиція щодо зняття відповідних рішень з контролю.

     

       Робота виконавчого апарату районної ради

Одним із пріоритетних напрямів діяльності районної ради є робота із зверненнями громадян, які є важливим конституційно-правовим засобом захисту та однією з гарантій дотримання прав і свобод.

  У звітному періоді до керівництва районної ради надійшло близько 420 звернень громадян, в тому числі на особистому та виїзному прийомах. Найбільш чисельною групою питань, які порушували громадяни у своїх зверненнях протягом 2016 року, є  питання соціального захисту населення (виплата матеріальної допомоги).

З початку 2016 роуку 425 соціально незахищеним громадянам виділено матеріальну допомогу на загальну суму 593,7 тис.грн.

Разом з тим, порушувалися питання житлової політики та аграрної, транспорту і зв’язку, комунального господарства, освіти, науки, питання діяльності органів місцевого самоврядування

З початку 2016 року від найменш захищеної категорії громадян надійшло 156 звернень, а саме: від інвалідів І, ІІ, ІІІ групи (80); дітей війни (12); членів багатодітних сімей, одиноких матерів, матерів – героїнь (25); ветеранів праці  (1), дітей-інвалідів (14); від учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та осіб, що потерпіли від Чорнобильської катастрофи  (6); від учасників та інвалідів війни, учасників бойових дій (18). 

 Протягом 2016 року головою районної ради спільно з головою райдержадміністрації проведено 6 виїзних прийомів громадян, зокрема в Грушвицькій, Олександрійській, Бронниківській, Городоцькій, Заборольській та Радухівській сільських радах.

 З метою ефективної роботи депутатів районної ради,  вивчення проблем територіальних громад району, проведено виїзний День депутата на базі Шпанівської сільської ради.

 Виконавчий апарат, згідно з Положенням про нього, Регламентом районної ради, готував окремі матеріали на розгляд пленарних засідань, президії та постійних комісій, доопрацьовував та доводив рішення до виконавців, тримав на контролі хід їх виконання, забезпечував виконання визначених функціональних повноважень.

У звітному періоді виконавчим апаратом підготовлено та виготовлено            42  посвідчення помічників-консультантів депутатів районної ради.

Сільським та селищним радам надається необхідна методична, правова допомога і консультації з питань їх діяльності та здійснення визначених їм повноважень, спільно з райдержадміністрацією здійснюється навчання голів та секретарів, інших категорій працівників місцевих рад району.

 У звітному періоді в обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій пройшла навчання працівник виконавчого апарату районної ради.

Голова районної ради у квітні 2016 року в м. Львові приймав участь у проведенні тренінгів для представників органів місцевого самоврядування, організатором яких була Українська асоціація районних та обласних рад.

У вересні 2016 року приймав участь у щорічній нараді-семінарі, яку проводила Українська асоціація районних та обласних рад в  Білгород-Дністровському районі.  В рамках наради-семінару учасники  мали  можливість отримати знання про оновлену нормативно-правову базу та її застосування, про практичні аспекти розробки інфраструктурних проектів у відповідності до вимог державного фонду регіонального розвитку, про Концепцію реформи у сфері медицини та освіти, про сутність децентралізації, як умови розвитку країни – забезпечення спроможності місцевого самоврядування та інше.

Крім того, представники Рівненської районної ради та депутатського корпусу взяли участь у фінальній зустрічі в рамках  проекту «Школа демократичних правил та процедур для органів місцевого самоврядування України», який проходив  у м. Львові.

Виконавчим апаратом районної ради щомісячно здійснюється аналіз проведення сесій, заходів, здійснюваних територіальними громадами району, координується участь в них голови, заступника голови районної ради, відповідальних працівників апарату та депутатів районної ради.

На офіційному веб-сайті районної ради щодня у рубриці «Новини» розміщуються оперативні інформаційні повідомлення про події в районі та районній раді, а також про заходи за участю керівництва, депутатів, постійних комісій районної ради.

Протягом звітного періоду виконавчим апаратом районної ради опрацьовано (в тому числі звернень громадян): 1316 вхідних документів, 1757 вихідних документів. Упорядковано матеріали сесійних засідань, засідань президії районної ради, розпоряджень голови для зберігання.

Внесено в електронну базу даних 252 рішення районної ради. Зареєстровано 48 розпоряджень голови районної ради. Підготовлено 10 стенографічних звітів сесій районної ради.

 За звітний період було підготовлено документи на нагородження Почесною грамотою районної ради (78 осіб) та Подякою районної ради (24 особи).

Голова районної ради є членом колегії районної державної адміністрації. Відкритість діяльності районної ради є головним принципом співпраці із засобами масової інформації. Протягом звітного періоду громадськість отримувала інформацію про роботу представницького органу через районні друковані та електронні засоби масової інформації. Журналісти мали вільний доступ до заходів, організованих районною радою.

 

Допомога військовослужбовцям та жителям окупованих територій.

Не залишається байдужим депутатський корпус  Рівненської районної ради до долі солдат і офіцерів української армії.

 Тому, працівники районної ради та депутати неодноразово ставали ініціаторами акцій із збору коштів та іншої гуманітарної допомоги. Допомогу отримували не лише мобілізовані земляки та їх сім’ї, але й переселенці, що прибули до Рівненського району, а також  жителі окупованих територій.

Часто ініціаторами благодійних акцій виступали вихованці шкіл, які для проведення ярмарок власноруч виготовляли різноманітні вироби. Жителі району намагаються зробити все, щоб допомогти військовослужбовцям, які захищають країну від ворога.

Відгукнувся колектив районної ради та депутатський корпус на ініціативу щодо збору продуктів харчування для військових. Варто наголосити, що мешканці району та господарства надзвичайно охоче і активно підтримали цей благородний почин.

Ми всі пам’ятаємо, що мир у нашій країні залежить від військових на передовій. Військові, що перебувають у зоні бойових дій, щохвилини ризикують власним життям. Тому, ми не повинні бути байдужими! Спільними зусиллями маємо дати відчути нашим патріотам, що вдома про них пам’ятають і турбуються.

Рівненською районною радою була підписана Угода «Про  налагодження партнерських відносин і співпраці між Рівненською районною радою Рівненської області і Попаснянською районною державною військово-цивільною адміністрацією Луганської області щодо взаємодії в галузі соціально-культурної сфери». Підписання даної Угоди відбулося в результаті проходження служби заступника голови районної ради Сальчука Миколи Георгійовича в групі цивільно-військового співробітництва засобів оперативно-тактичного угрупування «Луганськ» Збройних Сил України, з метою відновлення довіри, налагодження дружніх стосунків між Заходом та Сходом України та відновленням об’єктів соціально-культурної сфери, що були знищені в результаті бойових дій.

В рамках даної угоди неодноразово спільно із волонтерами та депутатським корпусом було організовувано  збір та доставку гуманітарної допомоги від громади Рівненського району місцевому населенню Луганської області та військовослужбовцям Збройних Сил України.

Заступник  голови районної ради Микола Сальчук передав благодійні кошти, передбачені на встановлення дитячого майданчику у місті Попасна, Луганської області та відбудову Свято-Троїцького храму у Попаснянському районі, який внаслідок обстрілів був зруйнований.

Крім того, 54 дитини із міста Попасна, що на Луганщині, відпочивали у санаторно-оздоровчому комплексі «Сигнал» Рівненського району.
          Діти ознайомилися з історичними пам’ятками Рівненської області, відвідали зоопарк, а також долучилися до національної скаутської організації України «Пласт».

З метою забезпечення виконання рішення Рівненської районної ради від                  16 червня 2016 року № 169 «Про схвалення тексту Угоди про налагодження партнерських відносин і співпраці між Рівненською районною радою Рівненської області та Попаснянською районною державною військово-цивільною адміністрацією Луганської області» в грудні 2016 року депутатський корпус Рівненської районної ради перебував на Східі  України в м. Попасне з підтримкою української армії до Дня Збройних сил України.

 

Міжнародна співпраця.

Рівненською районною радою налагоджено співпрацю з містом Пйотркув Трибунальський Республіки Польща. В рамках домовленості Рівненська районна рада уклала партнерський договір щодо зміцненя міжнародних відносин.

Беручи до уваги взаємну зацікавленість в поглибленні, зміцненні і розширенні освітньої, культурної співпраці та співпраці в соціальній сфері, а також укріпленні дружби між народами сусідніх держав, сторони сприятимуть більш глибокому та взаємному пізнанню, шляхом налагодження багатосторонніх контактів, обміну інформацією про економічний розвиток, про  умови проживання людей і громадські права, розвитку співпраці в культурній, туристичній, освітній, спортивній та соціальній сферах.

Окрім того, представники товариства інтеркультурної співпраці «Гілка Оливи»  домовилися про обмін делегацій та груп з Рівненщини до Польщі, зокрема, що стосується студентів та дітей із малозабезпечених родин.  Для пізнання культури, сторони будуть проводити освітні, туристичні, культурні та спортивні обміни, підтримувати співпрацю закладів освіти та позашкільної роботи, навчання дорослого населення та зареєстрованих безробітних.

 

 

Залучення інвестицій

Інвестиційно  привабливий клімат  Рівненського району, про що було відмічено Фрацузськими та Німецькими консулами, сприяв залученню інвестицій в господарський комплекс. Так  станом на 01 липня 2016 року обсяг залучених з початку інвестування в економіку району прямих іноземних інвестицій (акціонерного капіталу) становив 60,0 млн. дол. США, що складає  27,8 відсотка загальнообласного обсягу, та в розрахунку на одну особу населення становить 650,8 дол. США.

Інвестиції надійшли з 12 країн світу. До найактивніших країн-інвесторів входять: Німеччина, Нідерланди та Кіпр. Найбільш інвестиційно привабливими для нерезидентів є підприємства промисловості, в яких зосереджено  93,8 відсотка загального обсягу прямих інвестицій.

В аграрний сектор району упродовж цього року було залучено, за оперативними даними, 48,6 млн. грн. капітальних інвестицій. Підприємствами агропромислового комплексу району залучено кредитних ресурсів у сумі                           7,1 млн. грн.

На території Рівненського району успішно продовжується реалізація низки інвестиційних проектів, здійснюється модернізація виробництв.

ТзОВ «Морган Феніче» є частиною міжнародного холдингу «Хоум Груп» (Home Group Holdings), європейського виробника товарів для дому. Підприємство продовжує реалізацію масштабного інвестиційного проекту з виробництва м’яких меблів загальною вартістю 10,5 млн. євро. Завершено ІІ етап проекту - реконструкцію корпусу № 2 заводу «Рівнесільмаш» під фабрику м’яких меблів вартістю 4,7 млн. грн. (створено 196 робочих місць). На підприємстві працює більше 800 працівників, з них 200 працевлаштовані у 2016 році.

У стадії завершення проектування третього етапу проекту вартістю               70 млн. грн. Основним результатом поетапної реалізації проекту є створення близько 1000 робочих місць та суттєве збільшення доходів місцевих бюджетів.

Інвестори підприємства мають намір упродовж трьох років інвестувати 280 млн. грн. у розширення виробничих потужностей і обладнання, що дозволить наростити обсяги виробництва і експорту у 3,4 раза до очікуваних показників 2016 року - до 3 млрд. грн.

ТзОВ «ОДЕК» Україна реалізовується проект з розширення виробництва фанери. Передбачається створення 190 робочих місць. Упродовж останніх років підприємством придбано лінії ребросклеювання шпону, пресування фанери,  набору пакетів та інше обладнання на суму близько 6,7 млн. грн.

Разом з тим, підприємством планується розширення виробництва за рахунок відновлення цеху ДВП та придбання нового обладнання, в результаті чого очікується приріст виробництва фанери 5,2 тис. куб. м. у 2016 році,                9,9 тис. куб. м. у 2017 році та створення 51 робочого місця. Орієнтовна вартість проекту 108,0 млн. грн.

ПрАТ «Консюмерс-Скло-Зоря» –лідер із виробництва склотари в Україні. Підприємство належить до групи одного з найбільших світових виробників склотари Verallia, яка є частиною світової корпорації Сен-Гобен.

 

 

У травні-червні 2016 року підприємством проведено реконструкцію однієї з печей з виробництва екстрапрозорого скла (загальна вартість становить 12 млн.євро).

Окрім того, у найближчі три роки власники підприємства планують інвестувати у ПрАТ «Консюмерс-Скло-Зоря» ще 35 млн. євро, зокрема, провести реконструкцію ще однієї печі.

Разом з тим, у вересні поточного року у с. Нова Любомирка холдингом ТзОВ «УкрТехноФос» відкрито новий завод ТзОВ «Світовид» потужністю                10 тис. тонн добрив на місяць (вартість-50 млн. грн.). Запланований річний обсяг випуску продукції заводу складатиме 0,5 млрд. грн.

 

          Будівельна діяльність

За січень - вересень 2016 року будівельними підприємствами району виконано робіт у фактичних цінах на суму 51,2 млн. грн., що становить                    7,8 відсотка загального обсягу виконаних будівельних робіт по області.

         Упродовж січня - вересня 2016 року прийнято в експлуатацію                       25,9 тис. кв. м загальної площі житла. Частка району в обласному обсязі прийнятої в експлуатацію загальної площі житла становила 12,3 відсотка.

З метою забезпечення молоді житлом схвалено розпорядження голови райдержадміністрації від 09 січня 2013 року № 3 «Про районну програму забезпечення молоді житлом на 2013 – 2017 роки».

Для забезпечення державного пільгового кредитування «Власний дім» з районного бюджету виділено кошти в сумі 40,0 тис. грн.

 

За 11 місяців 2016 року сільськими та селищними радами за власні кошти виконано капітальних ремонтів та поточних ремонтів доріг на суму                                25 163,22 тис. грн.

            Постановою Кабінету Міністрів України від 24 червня 2016 року                         395 «Деякі питання надання у 2016 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій» затверджено розподіл у 2016 році обсяг субвенцій на ремонт доріг у Рівненському районі, що складає 5674,6 тис. грн.

Реалізується комплекс заходів із реформування та розвитку житлово-комунального господарства району.

Станом на 01 жовтня 2016 року споживачами району спожито:

- природного газу на суму 189,5 млн. грн., оплачено 107,0 млн. грн., або 56,4 відсотка використаного природного газу. Загальний борг станом на  01 жовтня 2016 року становить 82,5 млн. грн.;

- теплової енергії на суму 8,3 млн. грн., оплачено 10,0 млн. грн., або              120,5 відсотка використаного тепла. Загальний борг станом на 01 жовтня 2016 року становить 0,7 млн. грн., що на 662,7 тис. грн. менше відповідного періоду минулого року;

- надано послуг з водопостачання та водовідведення на суму 5,2 млн. грн., сплачено 5,3 млн. грн., або 101,9 відсотка наданих послуг. Загальний борг станом на 01 жовтня 2016 року становить 1,0 млн. грн.

Протягом січня - вересня 2016 року споживачам району надано послуг з утримання будинків та прибудинкових територій на суму 1,4 млн. грн. Споживачами сплачено 1,5 млн. грн., що становить 107,1 відсотка наданих послуг. Загальний борг станом на 01 жовтня 2016 року становить 0,7 млн. грн.

Комунальним підприємством «Рівнерайкомуненергія» станом на                         01 жовтня 2016 року спожито природного газу на суму 5,1 млн. грн. та оплачено 6,8 млн. грн. Рівень оплати за спожитий газ становить 133,3 відсотка. Загальна заборгованість станом на 01жовтня 2016 року становить 0,07 млн. грн.

У районі здійснюється комплекс заходів щодо демонополізації сфери обслуговування житлового фонду. Станом на 01 жовтня 2016 року в районі налічується 52 об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, що на 34 більше відповідного періоду минулого року.

 

Енергозбереження.

За результатами проведення обласного конкурсу проектів з енергоефективності отримали співфінансування з обласного бюджету на суму 848, 91 тис. грн. наступні проекти у соціальній сфері:

- реконструкція системи теплопостачання Великоомелянського НВК «школа-гімназія» у с. Велика Омеляна, вул. Шевченка, 74 Рівненського району (з встановленням вузла автоматичного регулювання споживання теплової енергії та використання електричної енергії для обігріву приміщень у нічний час);

- реконструкція системи теплопостачання Квасилівського НВК "школа-ліцей" у смт  Квасилів, вул. Молодіжна, 22 Рівненського району (зі встановленням вузла автоматичного регулювання споживання теплової енергії та використання електричної енергії для обігріву приміщень у нічний час);

- реконструкція системи теплопостачання Зорянського НВК "школа-гімназія" у с. Зоря, вул. Б. Хмельницького, 1 Рівненського району (зі встановленням вузла автоматичного регулювання споживання теплової енергії та використання електричної енергії для обігріву приміщень у нічний час);

- реконструкція системи теплопостачання Оржівського НВК "школа-колегіум" у смт Оржів, вул. Центральна, 1а Рівненського району                                (зі встановленням вузла автоматичного регулювання споживання теплової енергії та використання електричної енергії для обігріву приміщень у нічний час) у сумі 141,6 тис. грн.;

- реконструкція системи теплопостачання Рівненської районної дитячо-юнацької спортивної школи в с. Зоря, вул. Богдана Хмельницького, 1а Рівненського району" (з використанням електричної енергії для обігріву приміщень у нічний час);

- реконструкція внутрішньобудинкової системи теплопостачання з встановленням вузла обліку та регулювання теплової енергії приміщення амбулаторії первинної медико-санітарної допомоги № 1 та гаража, розташованого за адресою: м. Рівне, вул. Дніпровська, буд. № 4.

З районного бюджету на ці об’єкти виділено 334542,3 грн.

Одним із першочергових заходів із реформування житлово-комунального господарства є встановлення засобів обліку та регулювання споживання води і теплової енергії в місцях її відпуску та в багатоквартирних будинках житлового фонду району.  Усі 4 котельні КП «Рівнерайкомуненергія» оснащені тепловими лічильниками. У 9 багатоквартирних будинках смт Квасилів встановлені теплові лічильники без регулювання подачі теплоносія. Квасилівською селищною радою не забезпечено встановлення 4 лічильників із регулюванням, на які вже виготовлена проектно-кошторисна документація. Встановлено  43 (91,6 відсотка від потреби) лічильника обліку води на свердловинах, 2 будинкових лічильника обліку води та 4 (50,0 відсотків від потреби) прилади технологічного обліку стоків.

У районі зросли видатки на соціальний захист населення, розвиток охорони здоров’я, освіти, культури.

Станом на 01 жовтня 2016 року виплачено 108920,9 тис. грн. на усі види соціальної допомоги та 6852,5 тис. грн. пільг.

Для 662 малозабезпечених громадян району надано матеріальну допомогу на загальну суму 641,75 тис. грн. Для 64 жителів району, яким виповнилось 90 та більше років, надано одноразову матеріальну допомогу на суму 16,1 тис. грн. Виплачено матеріальну допомогу ліквідаторам ЧАЕС в сумі 88,5 тис. грн., та 276 учасникам АТО  в сумі 288 тис.грн.

Управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації станом на 01 жовтня 2016 року виплачено субсидій на суму 54848,4 тис. грн. для            14730 одержувачів. Технічними та іншими засобами реабілітації забезпечено 103 інваліда.

Значна увага була спрямована на капітальні, поточні ремонти, реконструкцію та будівництво закладів освіти району.

Відремонтовано покрівлю в Клеванському міжшкільному навчально-виробничому комбінаті, Оржівському НВК «школа-колегіум», Великоолексинському НВК «школа-сад»,  Городищенській, Дядьковицькій, Городоцькій, Клеванській № 1 ЗОШ І-ІІІ ст., Карпилівській ЗОШ І-ІІ ст., Маложитинській ЗОШ І ст., Зорянському НВК «школа-гімназія».

         Проведено ремонт водопровідних та каналізаційних мереж санвузлів районної дитячо-юнацької спортивної школи в с. Зоря, Обарівської та Білівської ЗОШ І-ІІІ ст., Козлинської, Ходоської ЗОШ І-ІІ ст., Хотинської ЗОШ І ст.

Здійснено часткове утеплення фасадів Великоомелянського НВК «школа-гімназія», Великоолексинського НВК «школа-сад», Тайкурського НВК «школа-сад», Городищенської  ЗОШ І-ІІІ ст.

Вирішується питання з реконструкції частини приміщення сільської ради в с.Корнин під дитячий садочок.

Проводяться ремонтні роботи в Рубчанській ЗОШ I ст. та Загорощанській ЗОШ I ст.

На виконання заходів з енергозбереження проведено ремонт котелень та котельного обладнання, ремонт системи опалення Котівської ЗОШ І-ІІІ ст., Голишівської ЗОШ І-ІІ ст., ремонт батарей Глинківської ЗОШ І-ІІ ст., Рогачівської ЗОШ І ст.

Замінено автоматику котла у Карпилівській ЗОШ І-ІІ ст.     

         Проведено ремонт та заміну насосів у системах теплопостачання. Великий об'єм робіт проводиться з реконструкції систем теплопостачання з встановленням вузлів автоматичного регулювання споживання теплової енергії та використання електричної енергії для обігріву приміщень у нічний час, що  значно зекономить споживання теплової енергії та кошти на оплату електричної енергії. Виконано роботи в районній дитячо-юнацькій спортивній школі в с. Зоря, Великоомелянському, Оржівському, Зорянському, Квасилівському НВК.

         З метою впровадження енергозберігаючих технологій замінено віконні та дверні блоки на енергозберігаючі у 16 загальноосвітніх навчальних закладах району.

         Завершується будівництво Шпанівського НВК «школа-сад». Також тривають роботи з добудови Корнинської ЗОШ І-ІІІ ст.

         Шляхом співфінансування у 2016 році придбано три шкільні автобуси для потреб Олександрійської ЗОШ І-ІІІ ст., Котівської ЗОШ І-ІІІ ст. та Великожитинської ЗОШ І-ІІІ ст., на що затрачено кошти з районного бюджету у сумі 1 188 тис. грн.

У 2016-2017 навчальному році до навчальних закладів району                           12 шкільними автобусами підвозиться 861 учень, 383 учні - перевізниками, з якими підписано відповідні угоди.

У 2016 році на базі загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІІ ступенів функціонувало 27 таборів з денним перебуванням учнів. Відпочинком охоплено 2750 учнів, на що використано 400 тис. грн. Також для оздоровлення 42 учнів використано 96 250 грн.

У загальноосвітніх навчальних закладах району обладнано 45 навчальних комп’ютерних комплексів (365 робочих місць).

Триває робота щодо 100% підключення всіх навчальних закладів району до високошвидкісної мережі Інтернет.

Забезпечення всебічного розвитку дітей дошкільного віку району відповідно до їх індивідуальних особливостей, культурних потреб здійснюють 35 дошкільних установ, а саме: 21 дошкільний навчальний заклад з повним перебуванням дітей; 5 НВК «школа-сад», у складі яких є дошкільні підрозділи; 1 НВК «ДНЗ-ЗОШ І ступеня»; 7 ДНЗ з короткотривалим перебуванням дітей.

Триває будівництво дошкільних закладів       по вул. Шкільній, 54 в с. Обарів, а також по вул. Центральній в смт Оржів.

З 1 по 14 вересня 2016 року в районі було відкрито 5 додаткових груп, а саме: у Квасилівському ДНЗ, Корнинському ДНЗ, Клеванському ДНЗ № 1, Новоукраїнському ДНЗ. Відбулося відкриття Бармаківського ДНЗ, планується відкриття додаткової групи у Зорянському ДНЗ.

На виконання Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України                              від 16 червня 2015 року № 641, розпочато впровадження пластової методики у виховний процес закладів освіти району. З цією метою проведено перший всеукраїнський пластовий кваліфікаційний вишкіл дійсного членства, крайовий вишкіл виховників уладу пластового юнацтва на базі туристсько-оздоровчого комплексу «Слава» смт Клевань-2. Триває робота щодо облаштування пластової оселі в с. Волошки.

Тривають ремонтні роботи та реконструкції закладів охорони здоров’я.

У центральній районній лікарні частково замінено старі віконні блоки на металопластикові у кількості 198 шт. на суму 1 113,4 тис. грн., частково відремонтовано ділянку каналізаційної мережі у відділеннях на суму 8,5 тис. грн.

Також придбано медичне обладнання для гнучкої ендоскопії загальною вартістю  595 тис. грн. разом з інструментарієм. Придбання такого устаткування дає змогу виявити у ранньому періоді новоутворення органів шлунково-кишкового тракту та вчасно скеровувати на оздоровлення.

У Дядьковицькій,Олександрійській  районних  лікарнях проведено ремонтні роботи та заміну вікон на енергозберігаючі на суму понад  300 тис. грн., придбано новий насос на водопостачання на суму 16 тис. грн.

Проведено поточні ремонтні роботи Корнинської, Білокриницької амбулаторії, косметичний ремонт ФАПу в с. Новостав.

Здійснено закупівлю медтехніки для Городоцької, Квасилівської амбулаторії, фельшерсько – акушерського пункту с. Іскра, с. Новостав.

КЗ «Рівненський РЦПМСД» для амбулаторій загальної практики – сімейної медицини та фельшерсько – акушерських пунктів придбано діагностичні тест-системи на суму 53,77 тис. грн.

 

Здійснюється всебічна підтримка створення та функціонування дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей.

Одним із напрямків подолання сирітства є створення та поширення форм сімейного виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. У районі діють 14 дитячих будинків сімейного типу  та 4 прийомні сім’ї, на вихованні в яких перебуває 105 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

У поточному році  відпочинком та оздоровленням охоплено 3 140 дітей, що становить 27,5 відсотка від усієї чисельності учнівської молоді району. Протягом літнього періоду на території району забезпечено діяльність                   27 таборів відпочинку.

На забезпечення заходів з оздоровлення дітей у 2016 році використано кошти в сумі 706 тис. грн., на організацію харчування дітей у пришкільних таборах з районного бюджету – 330 тис. грн., на закупівлю путівок для дітей пільгових категорій, у тому числі дітей учасників АТО, з районного та сільських, селищних бюджетів використано 214 тис. грн. На проведення оздоровчої компанії залучено 260 тис. грн., кошти підприємств, установ, організацій, профспілок, батьківських доплат.

У галузі культури упродовж звітного періоду у 2016 році проведено капітальні та поточні ремонти установ культури на загальну суму                                4 200 тис. грн.

 

Упродовж року проводились свята:

- фестиваль колядок і щедрівок «Роди, Боже, жито…»,

- фестиваль народної інструментальної музики «Музичне перевесло»,

- відкритий фестиваль хореографічних колективів «Танцює Полісся»,

- фестиваль дитячого мистецтва «Маленькі таланти нашого району»,

- фестиваль творчих родин «Від роду до народу»,

- свято Стрітення «Зиму проводжаємо – весну зустрічаємо», 

- тематичний захід «Чорнобиль – біль невщухаючої рани»,

- літературно-розважальне свято «Годі, браття, сумувати, нумо жартувати»,

- конкурс світлин «Романтична мить у Тунелі кохання»,

- конкурс професійної майстерності серед фахівців клубних закладів «Творці гарного настрою»,

- районний етап обласного фестивалю-конкурсу інноваційного досвіду серед бібліотек  «Бібліофест».

Творчі аматорські колективи Рівненського району прийняли участь в таких міжнародних, всеукраїнських, регіональних, обласних фестивалях, оглядах, конкурсах:

міжнародних :

- VІІІ Міжнародному конкурсі  «InterSvitiaz accomusik – 2016» у м. Луцьк,

- концертних заходах Міжнародного форуму журналістів та політологів «Україна – Грузія: крок до Європи» (м.Батумі, Грузія).

- ХІХ Міжнародному фестивалі дитячої творчості «Золотий лелека», Миколаївська область,

- Х Міжнародному фольклорному фестивалі «Музика регіонів», м. Леборк, Польща,

- міжнародному фестивалі-конкурсі дитячого фольклору «Котилася торба…» у м. Дубно,

- у І Міжнародному фестивалі духових оркестрів «Мідні барви» у                          с. Оброшино Пустомитівського району Львівської області.

всеукраїнських:

- ІV Всеукраїнському фестивалі – конкурсі хореографічного мистецтва “РАДЕЯ – DANCE”,  м. Кам’янець – Подільський,

- ІV Всеукраїнському вокально-хореографічному фестивалі-конкурсі «Самоцвіти» в м. Івано-Франківськ,

- «Квітневі зустрічі - 2016» у м. Маріуполь,

- ХІ Всеукраїнському пісенному фестивалі «Весняний первоцвіт», м. Рівне, 

- вокально-хореографічному фестивалі «Самоцвіти», м. Львів,

- святкуванні Івана Купала в рамках зміни «Під прапором гідності», м. Київ;

регіональних:

- фестивалі духової музики «Дзвенить оркестрів мідь»,

- І Регіональному відкритому дитячому фестивалі патріотичної пісні «Наша слава козацькая не вмре, не загине!», с.Хрінники Демидівського району.

Найпривабливіші об’єкти, що розміщені на території нашого району, представлені на Інтернет-ресурсі «Волинь туристична».

В районі забезпечено зростання розміру заробітної плати та пенсій.

Так середньомісячна номінальна заробітна плата одного штатного працівника району за І півріччя 2016 року склала 3957,0 грн., що у 2,7 раза перевищує прожитковий мінімум для працездатних осіб. Середньомісячна номінальна заробітна плата одного штатного працівника району зросла                    на 26,2 відсотка до аналогічного періоду 2015 року. 

За 10 місяців 2016 року по Рівненському району до бюджету Пенсійного фонду України від платників надійшло 104614,0 тис. грн., що на  82938,6 тис. грн. менше, ніж за 10 місяців 2015 року, з них 1812,0 тис. грн. власних коштів (- 368,5 тис. грн. до 2015 року) та єдиного соціального внеску – 102802,0 тис. грн. (82570,1 тис. грн. до 2015 року). Разом з тим, виконання планових показників по власних надходженнях становить 107,3 відсотка.

В повному обсязі забезпечено фінансування виплат пенсій по Рівненському району. Середній розмір призначеної пенсії в районі на 01 листопада 2016 року склав 1461,2 грн.

З початку 2016 року послугами Рівненського районного центру зайнятості

скористалося 3314 незайнятих осіб, скеровано на професійне навчання                   374 безробітних. Роботодавцями протягом року подано 1789 вакансій.

На роботи тимчасового характеру за кошти роботодавців та на оплачувані громадські роботи було залучено 305 безробітних. На нові робочі місця із здійсненням компенсації витрат суб’єктами малого підприємництва у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування працевлаштовано 43 безробітних.

Кількість зареєстрованих безробітних, які перебували на обліку в районній службі зайнятості району, на кінець вересня 2016 року становила  825 осіб. У загальній кількості безробітних 67,2 відсотка – особи, які проживають у сільській місцевості, 49,3 відсотка – жінки, 37,9 відсотка – молодь у віці до 35 років.

Кількість вільних робочих місць, заявлених роботодавцями до Державної служби зайнятості на кінець вересня 2016 року становила 117. При цьому, навантаження зареєстрованих безробітних на одне вільне робоче місце, вакантну посаду складало 7 осіб.

Розмір допомоги по безробіттю в середньому на одного безробітного у вересні 2016 року становив 1601 грн., що дорівнює 110,4 відсотка законодавчо визначеного розміру мінімальної заробітної плати (1450 грн.).  

         

        Збільшились надходження до бюджетів усіх рівнів.          

        До Зведеного бюджету  за січень - жовтень 2016 року надійшло                 308 312,7 тис. грн., що на 74973,7 тис. грн. (або на 32,1 відсотка) більше від надходжень за аналогічний період 2015 року. Це було обумовлено зростанням надходжень до державного та місцевих бюджетів на 237,2 тис. грн. (або                    0,2 відсотка) та на 75736,6  тис. грн. (або 61,7 відсотка) відповідно.

До Державного бюджету за січень – жовтень 2016 року надійшло      109762,8  тис. грн., що на 237,2 тис. грн. (або на 0,2 відсотка) більше від надходжень за аналогічний період у 2015 році.

Доходи місцевих бюджетів, станом на 01 листопада 2016 року, збільшились, порівняно з відповідним періодом  2015 року, на 70,1 млн. грн., або 69,5 відсотка, і склали 170,9 млн. грн. Доведені планові завдання з надходжень до місцевих бюджетів виконано всіма сільськими та селищними радами.

          У структурі доходів місцевих бюджетів 2016 року найбільшу питому вагу мають: надходження від податку на доходи фізичних осіб – 42,5 відсотка, акцизного податку – 16,6 відсотка, єдиного податку – 14,5 відсотка, від плати за землю – 22,6 відсотка.    

Від використання земельних ресурсів станом на 01 жовтня 2016 року до бюджетів різних рівнів надійшли кошти в сумі 39,02 млн. грн., з них:

-       від сплати земельного податку – 25,5 млн. грн.;

-       від орендної плати за користування земельними ділянками – 9,3 млн. грн.;

-       від продажу земельних ділянок – 4,2 млн. грн.

-        

-       У районі забезпечується виконання Закону Укрваїни «Про публічні закупівлі».  Всі розпорядники бюджетних  коштів здійснюють закупівлю  товарів, робіт та послуг через впровадження процедури електронних закупівель - електронну систему PROZORRO. Ця система забезпечує прозорість результатів закупівель та унеможливлює корупцію завдяки громадського контролю та розширює коло постачальників. З початку 2016 року розпорядниками бюджетних коштів району проведено 73 електронних закупівель на загальну суму                          2885,9 тис.грн., що дало можливість зекономити 288,3 тис.грн. бюджетних коштів.

 

Надання послуг жителям району.

В районі працює Центр надання адміністративних послуг.

Центр здійснює діяльність за принципом «єдиного вікна», тобто прийом документів та видача результатів послуг здійснюється виключно через адміністраторів Центру.

Протягом року в Центрі громадяни та субєкти господарювання мали можливість отримати 24 види послуг. У зв’язку із політикою децентралізації влади перелік послуг, які надаються через Центр, з березня 2015 року через адміністраторів проводиться прийом та видача державної реєстрації нерухомого майна, а саме у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, державної реєстрації громадських організацій юридичних осіб.

З питання отримання консультацій та послуг в 2016 році до Центру звернулось 14616 субєктів. Консультації надаються не лише при особистому звернені громадян, а й за допомогою телефонної «гарячої лінії» та електронною поштою і у скайп режимі.

Протягом звітного періоду Центром: зареєстровано та надано 14616  звернень, що на 13512 послуг більше ніж за аналогічний період 2015 року (1124) наданих послуг  у тому числі з:

-        екології; пожежної безпеки(МНС);

-        ветеринарної медицини

-        пожежної безпеки (МНС);

-        ветеринарної медицини (держспоживслужба);

-        державного земельного кадастру ;

-        державної реєстрації нерухомого майна;

-        державної міграційної служби;

-        Рівненська ОДА (зовнішня реклама).

 

         В 2016 році в районі зроблено конкретний крок з трансформації органу влади в орган надання адміністративних послуг.

         Так в жовтні 2016 року в приміщенні Рівненської районної державної адміністрації відбулося урочисте відкриття Рівненського бюро правової допомоги та центру надання адміністративних послуг райдержадміністрації.

         Відкриття бюро правової допомоги , це велика нагода отримати відповідну правову допомогу саме тим верствам населення, які потребують її найбільше: дітям сиротам, учасникам АТО, малозабезпеченим сімям, переселенцям. Реформи Міністерства юстиції України щодо створення центрів правової допомогиє позитивним кроком, який покращує якість надання послуг громадянам.

За рік, що минув, депутатський корпус довів свою зрілість, здатність працювати продуктивно, знаходити виважені шляхи вирішення питань. Розуміння, що інтереси громадян вищі за політичні амбіції, дозволило депутатам знайти спільну мову і спільно працювати на благо Рівненського району.

 

Разом з тим, внаслідок негативного впливу об’єктивних факторів з об’єктивних причин не вдалось виконати допущено зменшення обсягу виробництва частин до меблів, м’яса птиці, виробів макаронних, вод і пластмасової тари.

Основними причинами спаду виробництва та реалізації продукції на підприємствах є нестача обігових коштів, несвоєчасне повернення ПДВ, зростання цін на сировину та матеріали для виготовлення продукції, низька платоспроможність населення, висока конкуренція на ринку збуту, відсутність постійних замовлень, висока ціна на газ та енергоносії, високе податкове навантаження, необхідність переорієнтації та пошуку нових ринків збуту.

Крім того, за січень - вересень 2016 року в сільськогосподарських підприємствах району на 21,8 відсотка зменшилося виробництво м’яса у зв’язку із скороченням поголів’я тварин.

Станом на 01 жовтня 2016 року не забезпечено у повному обсязі оплату спожитого природного газу, теплової енергії, наданих послуг з водопостачання та водовідведення, послуг з утримання будинків та прибудинкових територій.

Заборгованість із виплати заробітної плати станом на 01 жовтня                       2016 року на підприємствах, установах та організаціях склала 2313,0 тис. грн., що на 428,0 тис. грн. (18,5 відсотка) менше від початку 2016 року.

Заборгованість із виплати заробітної плати мають три підприємства району:  одне економічно активне ТзОВ «Полісся-Агро-Ресурс» (19,6 тис. грн.) та два підприємства-банкрути - ЗАТ «Рівненський ливарний завод»  (2 273,4 тис. грн.), ПАТ «Завод «Технопривод» (20,0 тис. грн.).

Зменшилися надходження до бюджету Пенсійного фонду України власних коштів та єдиного соціального внеску, що пов’язано із введенням в дію Закону України "Про внесення зміни до Закону України "Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування" щодо уточнення об’єкта оподаткування для платників, що обрали спрощену систему оподаткування", а також за рахунок переведення таких платників як ПрАТ  “Консюмерс-Скло-Зоря”, ТОВ “ОДЕК” Україна та ТОВ “Захід-Алко-Груп” на Центр обслуговування великих платників податків