У К Р А Ї Н А

РІВНЕНСЬКА РАЙОННА РАДА

РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Сьоме скликання

(дев'ята сесія) 

Р І Ш Е Н Н Я

від 22 грудня  2016 року                                                   № 260

 

Про підсумки роботи галузі

культури  і туризму району за 2016 рік

 

Заслухавши інформацію про підсумки роботи галузі культури і туризму району за 2016 рік, керуючись пунктом 16 частини першої статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Бюджетним кодексом України, за погодженням з постійними комісіями районної ради, районна рада

в и р і ш и л а :

1.       Інформацію про підсумки роботи галузі культури і туризму району за 2016 рік взяти до відома (додається).

2.                Контроль за виконанням рішення покласти на постійні комісії районної ради та заступника голови районної державної адміністрації відповідно до розподілу функціональних повноважень.

 

 

 Голова ради                                                                                         В.П.Стельма

ІНФОРМАЦІЯ

про підсумки роботи галузі культури району за 2016 рік

 

Вся методична, культурно - просвітницька діяльність закладів культури району  у 2016 році була спрямована  на розвиток української нації, проведення свят за народним календарем та відзначення пам’ятних дат, пропаганді здорового способу життя, формування художніх та естетичних смаків, залучення широких верств населення до пізнання і творення культурних цінностей, проведення благодійної роботи, організації використання вільного часу та культурного відпочинку молоді, розвитку пріоритетних напрямків туризму, збереження культурної матеріальної і духовної спадщини нашого регіону.

Питання культурного обслуговування в районі вирішують 51 клубна установа, 41 публічно-шкільна бібліотека в складі Рівненської районної централізованої системи публічно-шкільних бібліотек та 5 шкіл естетичного виховання, а саме: Шубківська, Оржівська, Квасилівська, Клеванська дитячі музичні школи, Зорянська школа мистецтв.

Школи естетичного виховання прийняли участь в обласному  огляді-конкурсі  серед учнів та вчителів шкіл естетичного виховання та конкурсах окремих виконавців з сольного співу, фортепіано, струнних народних та смичкових інструментів та олімпіаді з музично-теоретичних дисциплін.

Переможці (ансамбль народного танцю «Краплина Полісся» Зорянської школи мистецтвт (кер.Б.Бунь,  народний аматорський  ансамбль народної музики  «Експромт» Оржівської музичної школи (кер.С.Ткач) солісти Ю.Канонік, М.Мединська Зорянської школи мистецтв та О.Малащук Клеванської музичної школи) приймали участь в Гала-концерті, приуроченому Дню Європи в Україні 21 травня в м.Дубно.

Зразковий аматорський ансамбль народної пісні «Джерельце» Зорянської школи мистецтв (керівник О.Коник), Юліанія Канонік, учениця Зорянської школи мистецтв, вокальний ансамбль «Жайвір» Клеванської дитячої музичної школи (керівник І.Сапожник) та Ольга  Майорова,  учениця цього закладу стали  переможцями ІУ Всеукраїнському вокально-хореографічного фестивалю-конкурсу «Самоцвіти», що відбувся в квітні у м.Івано-Франківськ.

Народний аматорський ансамбль народних інструментів «Експромт»  (керівник С.Ткач), ансамбль бандуристів (керівник А.Табакова) та викладачі Оржівської дитячої школи мистецтв Олександр Табаков та Андрій Кардаш прийняли участь та стали переможцями в VІІІ Міжнародному конкурсі баяністів-акордеоністів  «InterSvitiaz accomusik-2016», який проходив з 30 березня по 02 квітня 2016 року в м.Луцьк.

Творчі колективи та окремі виконавці  шкіл естетичного виховання були активними учасниками районний фестивалів та свят.

 

Впродовж року  проводились заходи з реалізації Програми розвитку культури Рівненського району на період до 2017 року. Серед яких і проведення ремонтних робіт на об’єктах культури, заміна вікон та дверей на енергозберігаючі, придбання обладнання, технічних засобів, інструментів, меблів, сприяння участі творчих аматорських колективів  у культурно-мистецьких заходах різного рівня , проведення моніторингу та обстеження культових споруд, об’єктів культурної спадщини, поповнення бібліотечних фондів публічно-шкільних бібліотек.

 

Організаційно-методичним центром відділу культури і туризму в 2016 році організовано та проведено  такі районні фестивалі, свята, конкурси:

Ø   14 січня в районному будинку культури  відбувся благодійний захід районне “Різдвяне свято для дітей…”;

Ø   17 січня в районному будинку культури  відбулося традиційне районне свято  колядок та щедрівок «Роди, Боже, жито…» в якому прийняло участь 25 колективів з різних куточків Рівненського району.

Ø   4 березня біля пам’ятника в с.Сухівці  пройшов мітинг-реквієм із вшанування пам’яті Ніла Хасевича за участю творчих колективів району.

Ø   14 лютого в будинку культури с.Городок відбулося районне свято Стрітення «Зиму проводжаємо – весну зустрічаємо». 

Ø   13 лютого в будинку культури смт Квасилів відбулися урочистості до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав. 

Ø   25 березня у актовій залі Рівненського музичного училища відбулося свято перед солдатами та офіцерами приурочене Дню Національної гвардії за участі аматорських колективів району.

Ø   26 квітня в будинку культури смт Квасилів відбулося вшанування 30-ї річниці  аварії на Чорнобильській АЕС. 

Ø   03 квітня в районному будинку культури с.Зоря вперше проводився районний фестиваль народної інструментальної музики «Музичне перевесло».

Ø   01 квітня в  приміщені будинку культури с.Вересневе  відбулося районне літературно-розважальне свято «Годі браття сумувати, нумо жартувати»; 

Ø   14 травня в районному будинку культури відбувся відкритий районний фестиваль хореографічних колективів «Танцює Полісся», де брали участь 6 колективів з Рівненського району та 6 колективів з Рівненської області.

Ø   12 червня в районному будинку культури с.Зоря відбулося районне свято професійної майстерності серед фахівців клубних закладів «Творчі гарного настрою». 

Ø   05 червня в районному будинку культури с. Зоря відбувся фестиваль дитячого мистецтва «Маленькі таланти нашого району».

Ø   22 серпня в районному будинку культури  с.Зоря з нагоди 25-ї річниці Дня незалежності України відбулись районні урочистості та святковий концерт.

 

Ø   в будинку культури  с.Малий Шпаків  відбувся перший районний фестиваль творчих родин «Від роду до народу», за участю родин з сіл Грушвиця, Дядьковичі та Плоска.

Аматорські колективи будинків культури с.Корнин, Нова Українка, Олександрія, селища Оржів надавали шефські концерти  перед бійцями Збройних Сил України, що проходили підготовку на Рівненському військовому полігоні. Також зразковий ансамбль сучасного танцю «Зіронька» будинку культури см.Біла Криниця (керівник Анна Шлеюк) та танцювальний колектив з брейк-дансу «Загін привид» будинку культури с.Корнин (керівник Михайло Бойко) надавали шефські концерти діткам з прифронтового міста Попасна, що відпочивали в оздоровчих таборах району. Зразковий фольклорний ансамбль «Намисто» будинку культури с.Городок (керівник заслужений працівник культури України Тетяна Васечко) з благодійним концертом «З добром до кожної дитини!» відвідали вихованців Клеванської допоміжної школи-інтернату. 

 

Творчі колективи Рівненського району, що носять почесне звання «народний» та «зразковий» у 2016 році приймали участь в таких  конкурсах та фестивалях:

Ø   народний аматорський хор духовної музики Клеванської  дитячої музичної школи (керівник Марія Адамчук) прийняв участь у 16 Словянському фольклорному фестивалі «Коляда», що відбувся в с.Пересопниця;

Ø   зразковий ансамбль сучасного танцю «Зіронька» будинку культури см.Біла Криниця (керівник Анна Шлеюк) взяв участь у 9 Всеукраїнському  фестивалі-конкурсі хореографічного мистецтва «Радея – Данс», що в м.Камянець-Подільський;

Ø   зразковий фольклорний ансамбль «Намисто» будинку культури с.Городок (керівник – заслужений працівник культури України Тетяна Васечко) прийняв участь у фестивалі «Квітневі зустрічі 2016», що відбувся у м.Маріуполь Донецької обл.;

Ø   зразковий аматорський ансамбль  народного танцю «Вербонька» районного будинку культури (с.Зоря)  (керівник Борис Бунь, заслужений працівник культури Республіки Польща став  переможцем ІУ Всеукраїнського вокально-хореографічного фестивалю-конкурсу «Самоцвіти», що відбувся в м.Івано-Франківськ;

Ø   Народний театр районного будинку культури с.Зоря (керівник Алла Матвіїва) взяли участь в обласному святі української писемності та Першокниги «Пересопницьке Євангеліє»;

Ø   зразковий духовий оркестр «Олександрія» (керівник – заслужений працівник культури  України Володимир Вакулін) прийняв участь у регіональному фестивалі духової музики «Дзвенить оркестрів мідь», що в готельно-ресторанному комплексі «Скольмо»;

 

Ø   зразковий ансамбль народної пісні «Джерельце» Зорянської школи мистецтв (керівник Олена Коник)  прийняв участь у  11 Всеукраїнському пісенному фестивалі  «Весняний первоцвіт», м.Рівне;

Ø   народний аматорський хор «Оберіг» будинку культури с.Малий Шпаків (керівник Світлана Якимчук) прийняв участь  в урочистих заходах в Гурбах;

Ø   зразковий ансамбль сучасного танцю «Зіронька» будинку культури см.Біла Криниця (керівник Анна Шлеюк) взяв участь у Всеукраїнському конкурсі хореографічного мистецтва «Золоте коло», що в м.Шепетівка;

Ø   народне аматорське вокальне тріо «Живиця» районного будинку культури с.Зоря (керівник Тетяна Фесюк), жіночий вокальний ансамбль «Чепурушки» будинку культури смт Оржів (керівник Олена Коник) та зразковий аматорський ансамбль народної пісні «Джерельце» Зорянської школи мистецтв (керівник Олена Коник) прийняли участь у Міжнародному фестивалі  «Музика Регіонів 2016», що в м.Лемборк, Республіка Польща;

Ø   народне аматорське вокальне тріо «Живиця» районного будинку культури с.Зоря (керівник Тетяна Фесюк) прийняло участь у презентації виставки декоративно-прикладного мистецтва Рівненщини, що відбулося в м.Львів;

Ø   зразковий фольклорний ансамбль «Намисто» будинку культури с.Городок (керівник – заслужений працівник культури України Тетяна Васечко) прийняв участь у обласному відкритому фестивалі «Зелене купало в літо упало», м.Корець;

Ø   зразковий фольклорний ансамбль «Намисто» будинку культури с.Городок (керівник – заслужений працівник культури України Тетяна Васечко) прийняв участь в урочистостях з нагоди 25-ї річниці незалежності України, що відбулося в Національному культурному центрі України в Москві;

Ø   зразковий аматорський ансамбль народної пісні «Джерельце» Зорянської школи мистецтв (керівник Олена Коник) прийняв участь в міжнародному фестивалі-конкурсі  дитячого фольклору «Котилася торба…» в м.Дубно.

Ø   зразковий духовий оркестр «Олександрія» будинку культури с.Олександрія (керівник – заслужений працівник культури України Володимир Вакулін) прийняв участь в І Міжнародному фестивалі духових оркестрів «Мідні барви» – Оброшино 2016;

Ø   народний аматорський ансамбль української пісні «Червона калина» будинку культури с.Карпилівка (керівник Ольга Якимчук), вокальний гурт «Акцент» районного будинку культури (керівник Олена Шкіндер), зразковий ансамбль народного танцю «Вербонька» районного будинку культури (керівник Борис Бунь) та дитячий хор «Фантазія» Зорянської школи мистецтв (керівник Наталія Дем’янова) 02 жовтня прийняли участь у обласному фестивалі народної творчості, історії та побуту «Красносільські вітряки», що відбувся в с.Красносілля Гощанського району.

 

Ø   народний аматорський оркестр народних інструментів смт Квасилів (керівник Олег Сторожчук), народний аматорський ансамбль народної музики смт Квасилів (керівник Віктор Котович) та народний аматорський ансамбль народних інструментів «Експромт» Оржівської дитячої музичної школи (керівник Степан Ткач) 02 жовтня прийняв участь в обласному фестивалі народної музики  імені Анатолія Андрухова, що відбувся в районному центрі дозвілля смт Млинів.

Ø   народне аматорське вокальне тріо «Живиця» районного будинку культури (керівник Тетяна Фесюк) прийняли в ювілейних урочистостях у культурно-археологічному центрі «Пересопниця» в с.Пересопниця;

Ø   народний  аматорський хор «Зоря ім. Плютинського» районного будинку культури с.Зоря (керівник Олена Коник) та народне аматорське вокальне тріо «Живиця» районного будинку культури с.Зоря (керівник Тетяна Фесюк)  13 жовтня прийняли участь у обласних  урочистостях до Дня захисника України та українського козацтва, що відбувся в Рівненському обласний музично-академічному театрі.

Ø   народний аматорський ансамбль народної пісні «Веретено» клубу с.Колоденка (керівник заслужений працівник культури України Андрій Пастушенко) прийняв участь в  обласному фестивалі патріотичної пісні «Героям Слава!», що відбувся  в урочищі Гутвин на Костопільщині; 

Ø   в жовтні зразковий аматорський ансамбль народного танцю «Вербонька» районного будинку культури (керівник Борис Бунь) прийняв участь та здобув гран-прі у Всеукраїнському дитячо-юнацькому фестивалі-конкурсі народної хореографії «Натхнення Хортиці», що відбувся у м.Запоріжжя.

Ø   в  жовтні зразковий аматорський ансамбль сучасного танцю “Зіронька”  будинку культури села Біла Криниця, керівник – Анна Шлеюк приймав участь у Всеукраїнському танцювальному чемпіонаті The Challenge, який  відбувся в м.Київ. 

Творчі аматорські колективи клубних закладів району взяли участь у таких Всеукраїнських та Міжнародних фестивалях:

Ø   хореографічні колектив «Сузіря» будинку культури с.Вересневе (керівник Наталія Созанська)  - у вокально-хоровому фестивалі «Самоцвіти»,  м.Львів.

Ø   танцювальні гуртки  “Весняночка”  і  “Пролісок” будинку культури селища Квасилів (керівник Любов Добродзій) - в Міжнародному фестивалі талантів «Діти ХХІ століття», м.Луцьк.

Ø   танцювальний колектив “Арт-квартал” будинку культури смт Квасилів (тренери Артур та Оксана Прокаєви) - у відкритих Міжнародних змаганнях з різних напрямів танцю у Львові  та виступали на змаганнях міжнародного рівня у місті Тирасполь, Республіка Молдова.

 

 

 

Рішенням Рівненської районної ради від 17 березня 2016 року №110 затверджено Програму розвитку туризму в Рівненському районі на 2016-2020 роки. Відділом культури і туризму проводилась робота по реалізації заходів Програми.

  З 30 березня по 1 квітня 2016 року у Міжнародному виставковому центрі міста Київ відбулася  ХХІІ міжнародна виставка «Україна - подорожі та туризм/UITT 2016» на якій були представлені туристичні об’єкти Рівненського району, а саме пам’ятка природи місцевого значення «Тунель кохання».

29 травня 2016 року американський сайт новин та розваг BuzzFeed опублікував рейтинг «17 реальних місць, які ймовірно є порталами до Чарівного світу». Пам’ятка природи місцевого значення «Тунель кохання» в смт Клевань представлений у числі лідерів та є 11-м у списку.

У третьому кварталі відділ культури і туризму з метою популяризації громади Рівненського району та її туристичного потенціалу  розробив та виготовив інформаційні буклети «Клевань Туристичний» та «Тунель Кохання».

В рамках всеукраїнської акції  «Історичними місцями України» в рамках проекту  «Патріотичні екскурсії по Україні», організований Міністерством молоді та спорту, департаментом освіти і науки, молоді та спорту КМДА в місті Києві, були представлені інформаційні буклети «Клевань Туристичний» та «Тунель Кохання». Також представлення буклетів відбулося  5-7 жовтня в рамках Туристичної виставки UITM.

02 червня 2016 року в селі Дядьковичі відбувся обласний семінар-тренінг «Започаткування та ведення сільського туризму - як альтернатива самозайнятості та малому підприємництву» для голів сільських та селищних рад Рівненського та Здолбунівського районів.

08 липня 2016 року на базі  селища Клевань відбувся  семінар-практикум з керівниками та фахівцями клубних закладів Рівненського району «Краєзнавча, пам’яткоохоронна та туристична діяльність – можливість популяризації та розвитку місцевої територіальної громади» з проведенням туристично-екскурсійних заходів з відвідуванням об’єктів культурної спадщини та цікавих природних об’єктів.

 

Впродовж року проводено моніторинг об’єктів культурної спадщини Дядьковицької  і Грушвицької сільських рад  та моніторинг використання земель, на яких знаходяться  пам’ятки археології національного та місцевого значення   Зорянської  та Заборольської сільських рад.

 

Галузь культури району – це й система публічно-шкільних бібліотек, які намагаються іти в ногу з часом та реагують на всі події, що відбуваються в Україні та світі:

з 2010 року Рівненська районна централізована система публічно-шкільних бібліотек приймає активну участь в обласному конкурсі «Краща книга Рівненщини», який проводиться Рівненським обласним відділенням Української бібліотечної асоціації у партнерстві з бібліотеками області.

 

23 квітня 2016 року відбулося урочисте нагородження переможців зазначеного конкурсу.

23 червня 2016 року  у формі ярмарку відбувсь районний фестиваль-конкурс інноваційного бібліотечного досвіду «Бібліофест». Участь у фестивалі-конкурсі прийняли усі публічно-шкільні бібліотеки району. Переможцем конкурсу стала публічно-шкільна бібліотека-філіал с.Велика Омеляна,  яка отримала  сертифікат  на суму 600 грн. від Рівненського обласного відділення 

Української бібліотечної асоціації. 30 вересня 2016 року в рамках святкування Всеукраїнського дня бібліотек цінними подарунками були відзначені найактивніші учасники обласного фестивалю-конкурсу «Бібліофест».

 

В ході  виконання заходів програми з популяризації та рекламної підтримки української книги місцевих авторів 06 квітня 2016 року в  рамках проведення наради  бібліотечних працівників Рівненського району місцевий поет Михайло  Степанюк вручив матері загиблого воїна АТО О.Бойка  подарунок від Рівненської спілки письменників.

05 травня у Сморжівському лісництві відбулася презентація нової книги Віктора Парфенюка «Село над Стублою. Розповіді про Сморжів». Мультимедійну презентацію книги «Село над Стублою. Розповіді про Сморжів» підготували і провели зав відділом обслуговування Рівненської центральної районної бібліотеки Л.Тимощук та програмісти С.Заяць та В.Осійчук.

 

В 2016 році працівники бібліотек Рівненського району провели благодійну акцію «Книжковий кошик до Великодня». Було зібрано книги українських авторів, та відправлено колегам у м.Красноармійськ Донецької області. В кожну книгу працівники районної бібліотеки вклеїли логотип з привітанням до Великодніх свят.

 

Дирекцією районної централізованої системи публічно-шкільних бібліотек  проводиться системна робота по комп’ютеризації бібліотечних установ. В  2016 році було придбано 4 комп’ютери (в бібліотеки сіл Карпилівка, Обарів, Великий Житин, Дядьковичі) на суму 60 000 грн., проводяться заходи по їх  підключенню до мережі Інтернет.

В Рівненській централізованій системі публічно-шкільних бібліотек забезпечені комп’ютерною технікою 15 бібліотек, серед них центральна районна бібліотека (смт Клевань), районна бібліотека для дітей (смт Клевань), 2 міські бібліотеки (смт Квасилів та Оржів), 11 сільських бібліотек (Зоря, Омеляна, М.Шпаків, Біла Криниця, Олександрія, Шубків, Шпанів, Великий Житин, Обарів, Дядьковичі, Карпилівка).

Всього персональних комп’ютерів в бібліотеках централізованої системи публічно-шкільних бібліотек – 42, з них:

 в центральній районній бібліотеці – 11,

 в районній бібліотеці для дітей – 3,

публічно-шкільні бібліотеки с. Зоря  та смт Квасилів  – по 6,

с.Велика Омеляна – 4,

с.Малий Шпаків – 3,

сіл Шубків,  Біла Криниця, Олександрія, Шпанів, Великий Житин, Обарів, Дядьковичі, Карпилівка та смт Оржів - по 1-у.

Підключено до мережі Інтернет  32 комп’ютери.

Проводились заходи з поповнення бібліотечних фондів.

На 1 листопада 2016 року бібліотеки Рівненського району отримали:

- від Міністерства освіти і науки України- 28 154 примірника підручників на суму 820453 грн.

- з обласних бібліотек – 741 книга на суму 47529,80грн.

- дарунок від громадської організації УПА м.Львів – 1206 книг на суму 126090 грн.

За рахунок коштів, отриманих від платної діяльності бібліотек  1160 примірників книг на суму 54865,69 грн.

Від проведеної акції «Подаруй бібліотеці книгу»  книжковий фонд поповнивсь на  331 книгу на суму 8273 грн. та від меценатів та спонсорів  отримано 106 книг на суму 4578 грн.

На 2016 рік  було передплачено періодики на 40 000 грн., на одну публічно-шкільну бібліотеку припадає 3-6 назв періодичних видань.

 

Взакладах культури району  проведились  ремонтні роботи:

Ø   в Зорянській школі мистецтв проведено заміну комплекту дверей та здійснено поточний ремонт закладу на загальну суму 59,4 тис. грн.;

Ø   проведено ремонтні роботи у районному будинку культури (с.Зоря), а саме: виготовлено технічний паспорт  на захисну споруду цивільного захисту (протирадіаційне укриття), проведено ремонт підвального приміщення закладу, проведено заміну вікон та дверей на енергозберігаючі, ремонт грецької зали, загальна сума коштів виконаних робіт становить 214,5 тис.грн;

Ø   в  Клеванській дитячій музичній школі проведено зовнішні ремонтні роботи, сума коштів виконаних робіт становить 46,5 тис.грн.;

Ø   в центральній районній бібліотеці (смт Клевань) проведено ремонтні роботи на суму 60 тис. грн.;

Ø    завершується проведення зовнішнього капітального ремонту  будинку культури с.Городок, сума коштів на проведення ремонтних робіт закладу становить 1 млн. 350 тис.грн.

Ø   в  будинку культури  с.Велика Омеляна проведено заміну  2 дверей та  10 вікон на енергозберігаючі, проводиться зовнішні та внутрішні ремонтні роботи, сума коштів виконаних робіт становить 223,6 тис.грн;

Ø   в  будинку культури с.Біла Криниця проведено  заміну 17 вікон та 9 дверей  на енергозберігаючі, ремонт покрівлі. Всього на ремонтні роботи  будинку культури витрачено 245,5 тис. грн.;

Ø   завершується проведення капітального ремонту будинку культури с.Великий Житин. Сума коштів становить 1 млн. 104 тис.грн.;

 

 

Ø   завершуються зовнішні ремонтні роботи приміщення будинку культури с.Шпанів. Сума коштів проведення ремонтних робіт закладу становить 635 тис.грн.;

Ø   у приміщенні будинку культури с Вересневе проведено заміну 1 дверей та   5 вікон на енергозберігаючі на першому поверсі та заміну 13 вікон на енергозберігаючі на другому поверсі закладу, сума ремонтних робіт становить  87,3 тис. грн.;

Ø   в  клубі с.Колоденка проведено заміну підлоги в глядацькій  залі, сума виконаних робіт становить 20 тис. грн.;

Ø   в  клубі с.Загороща проведено заміну 6 вікон на енергозберігаючі, сума коштів складає 19,6 тис. грн.;

Ø   виготовлено проектно-кошторисну документацію для проведення  ремонту покрівлі  будинку культури с.Корнин - 10 тис. грн.;

Ø   публічно-шкільній бібліотеці с.Новостав встановлено паркан навколо приміщення закладу, проведено ремонтні роботи по реставрації веранди приміщення. Загальна сума коштів виконаних робіт становить 45 тис.грн;

Ø   в публічно-шкільній бібліотеці с.Велика Омеляна проведено загратування вікон, сума коштів виконаних робіт становить 6,2 тис.грн;

Ø   в приміщенні будинку культури смт Квасилів проведено внутрішні ремонтні роботи на другому поверсі закладу, сума ремонтних робіт становить 2 тис. грн.

Загальна вартість проведення ремонтних робіт культурно-освітніх установ району становить  4 мільйони 200 тисяч гривень.

Відділом культури і туризму райдержадміністрації впродовж року  проводилась робота по забезпеченню дотримання соціальних гарантій працівникам сфери культури, а саме – працівникам клубних установ району.

З січня 2016 року вступила в дію постанова  Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2015 року № 1026 «Питання виплати працівникам державних та комунальних клубних закладів, парків культури та відпочинку, центрів культури  та дозвілля, інших культурно-освітніх центрів доплати за вислугу років, допомоги для оздоровлення та матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань».

Відділом культури і туризму райдержадміністрації систематично проводилась  роз’яснювально-інформаційна робота з даного питання.  Сільськими та селищними радами (на балансі та фінансуванні яких знаходяться клубні заклади) в цьому році розпочато виплату   доплати за вислугу років працівникам клубних закладів  Клеванської та Оржівської  селищних рад, Білокриницької, Городищенської, Великоомелянської, Малошпаківської,  Городоцької, Грушвицької, Новоукраїнської, Олександрійської, Верхівської, Зорянської, Обарівської  сільських рад.

 

Начальник відділу

культури і туризму                                                                            І.Солодуха