У К Р А Ї Н А 

РІВНЕНСЬКА РАЙОННА РАДА

РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Сьоме скликання

(дев'ята сесія) 

Р І Ш Е Н Н Я

 

від 22 грудня  2016 року                                                   № 268

 

Про звіт голови постійної комісії районної

ради сьомого скликання з правових питань,

регламенту, законності та антикорупційної

політики  Щербяк Юлії Василівни

 

Заслухавши та обговоривши звіт голови постійної комісії районної ради сьомого скликання з правових питань, регламенту, законності та антикорупційної політики Щербяк Юлії Василівни  про роботу комісії з початку скликання, керуючись пунктом  8  частини 1 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада

в и р і ш и л а :

  Інформацію голови постійної комісії районної ради сьомого скликання  з правових питань, регламенту, законності та антикорупційної політики  Щербяк Юлії Василівни  взяти до відома (додається).

 

 

Голова ради                                                                                       В.П.Стельмах

 

ЗВІТ

голови постійної комісії з правових питань, регламенту, законності та антикорупційної політики

 

         До складу Постійної комісії з правових питань, регламенту, законності та антикорупційної політики обрано 4 депутати: Щербяк Ю.В. (фракція “Об'єднання САМОПОМІЧ”), Левчук О.В. (фракція “Радикальної партії”), Сачук В.К. (фракція БПП),  Климович Т.С. (фракція “Свобода”)

 

         До компетенції комісії належить:

         - контролювати питання дотримання Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про статус депутатів місцевих рад» в частині, що стосується повноважень районної ради та її депутатів;

         - контролювати і забезпечувати дотримання Регламенту районної ради та положень її органів;

         - здійснювати в межах повноважень контроль за виконанням Законів України, нормативних актів центральної виконавчої влади, місцевої виконавчої влади та органів місцевого самоврядування підприємствами, установами та організаціями, правоохоронними органами, органами місцевого самоврядування, заслуховує їх керівників та готує відповідні висновки з цих питань,  пропозиції, які необхідно здійснити для усунення недоліків, виявлених постійною комісією;

         - розглядати питання законності, забезпечення правопорядку, боротьби з організованою злочинністю та корупцією, функціонуванням судової системи, які відносяться до компетенції Рівненської районної ради законодавством України та відповідають напряму діяльності постійної комісії;

         - попередньо заслуховувати інформацію прокурорів, керівників органів внутрішніх справ та інших правоохоронних органів про стан законності, боротьби із злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності на відповідній території, може виступати з ініціативою підготовки проектів рішень районної ради з цих питань відповідно до законодавства;

         - розробляти заходи протидії корупції та контролю за дотриманням органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями, розташованими на території Рівненського району, антикорупційного законодавства в межах, передбачених законодавством;

         - проводитти спільні засідання з іншими постійними комісіями, відділами, управліннями райдержадміністрації, правоохоронними та контролюючими органами з питань гласності, законності, захисту прав людини, боротьби з організованою злочинністю, зміцнення дисципліни, охорони громадського порядку, при необхідності вносить пропозиції щодо розгляду їх на сесії районної ради, інше.

         Пророблена робота:

         За час роботи комісією розглянуто більше 111 питань та надано пропозиції та зауваження.

         Головою комісії подано близько 100 електронних звернень для збору та аналізу інформації про стан та перспективи таких напрямків, як демографічна ситуація, зайнятість населення, земельні ресурси, стан закладів освіти, культури та близько 20 звернень за заявами та скаргами громадян.

         Головою комісії щоденно проводиться прийом громадян за адресою : м.Рівне, вул.П.Могили,22 Б та надаються безкоштовні правові консультації.

         В рамках роботи  правової комісії по протидії та запобіганню корупції у Рівненському районі подано проект рішення про прийняття  ПОЛОЖЕННЯ про здійснення закупівель товарів і послуг виконавчими органами, комунальними закладами, установами та підприємствами Рівненської районної ради у системі електронних державних закупівель ProZorro. Метою якого було застосувати для всіх закупівель товарів і послуг виконавчими органами, комунальними закладами, установами та підприємствами Рівненської районної ради, які вони здійснюють за кошти районного бюджету та/або за кошти комунальних підприємств, закупівлю через систему ProZorro, якщо вартість закупівлі становить від 50 тис. грн. та не перевищує меж, встановлених ч. 1 ст. 2 Закону України “Про здійснення державних закупівель“ та/або ч. 3 ст. 2 Закону України “Про особливості здійснення закупівель в окремих сферах господарської діяльності“. Рішення не підтримане більшістю.

         Головою комісії подано численні усні та письмові звернення до голови Рівненської районної ради Стельмаха В.П. та голови РДА Пилипчука В.О., щодо значних порушень у роботі КП “Управління майновим комплексом Рівненської районної ради”. Серед наявних порушень: здача приміщень в оренду без проведення конкурсу, без укладення договорів, за заниженими ставками, простоювання пустих приміщень без здачі в оренду, - чим заподіюються значні матеріальні збитки бюджету.  На звернення до голови РДА ПилипчукаВ.О. про створення комісії по аналізу роботи комунального підприємства отримана неправомірна відмова.

         Правова комісія здійснює юридичний супровід звернення мешканця с.Грабів Бегея В. Щодо незаконної діяльності свиноферми ТОВ “Агрокор-М”. Головою комісії прийнято участь у засіданнях комісії РДА по розгляду даного питання втому числі виїзних засіданнях.  В результаті проведеної роботи виявлено, що ТОВ “Агрокор-М” працює з порушеннями: відсутній висновок санепідемстанції, будівлі реконструйовані та не введені в експлуатацію, трупи тварин не утилізовуються, а закопуються навколо свинокомплексу , що може призвести до екологічної катастрофи, гноївка розливається з порушенням екологічних норм. Подана вимога до Державної екологічної інспекції вплинути на ситуацію та зобов'язати привести діяльність підприємства до вимог чинного законодавства.

         За час роботи комісії звернень щодо аналізу законності актів Рівненської районної ради та депутатських взаємовідносин та поведінки депутатів не надходило. Питання правового аудиту статуту новоствореного КП “Центр спорту Рівненського району” знаходиться на вивченні у комісії.

 

Голова постійної комісії з правових питань, 

регламенту, законності та антикорупційної політики                   Щербяк Ю.В.