У К Р А Ї Н А 

РІВНЕНСЬКА РАЙОННА РАДА

РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Сьоме скликання

(дев'ята сесія)

Р І Ш Е Н Н Я

від 22 грудня 2016 року                            № 275

Про звернення депутатів Рівненської

районної ради Рівненської області до

Рівненської обласної ради та  Кабінету Міністрів

України щодо виділення  коштів з Державного

бюджету для лікування важкохворих

Керуючись статтею 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», за погодженням з постійними комісіями районної ради, районна рада

в и р і ш и л а :

1. Схвалити текст звернення депутатів Рівненської районної ради Рівненської області до Рівненської обласної ради та Кабінету Міністрів України  щодо виділення  коштів з Державного   бюджету для лікування важкохворих (текст звернення додається).

2.   Підтримати звернення Млинівської районної ради Рівненської області до Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони здоров’я України, Верховної Ради України, Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я  щодо законодавчо гарантованого забезпечення пацієнтів, які перенесли операції з трансплантації донорської нирки імуносупресивними  препаратами та іншими життєво необхідними медикаментами, схвалене рішенням Млинівської районної ради від 29 вересня 2016 року № 140, що додається.

3. Виконавчому апарату районної ради надіслати це рішення до Рівненської обласної ради та Кабінету Міністрів України.

4. Контроль за виконанням рішення покласти на постійні комісії  районної ради з питань бюджету, фінансів та податків, з питань охорони здоров’я, екології, Чорнобильських проблем, соціального захисту населення, учасників АТО, бойових дій та членів їх сімей.

 

 

Голова ради                                                                                     В.П.Стельмах

 

 

Звернення

депутатів Рівненської районної ради Рівненської області

до Рівненської обласної ради та Кабінету Міністрів України щодо виділення коштів з Державного бюджету для лікування важкохворих району.

 

У Рівненському районі на диспансерному обліку  в лікаря - онколога  перебуває 1844 особи,  дітей до 18 р.-17 осіб,  у лікаря -  фтизіатра знаходиться  78 хворих на активні форми туберкульозу, з яких 3 дітей. У 2016 році  на гострий інфаркт міокарда захворіло 46 осіб, гострий інсульт перенесли 116 осіб.

Так, для лікування п’яти хворих діток та дорослих  на муковісцидоз на рік необхідно біля 441,645 тис.грн, для лікування чотирьох хворих на  фенілкетонурію – 216,596 тис.грн.

 Для медикаментозного лікування після трансплантації трьох хворих (одна  доросла хвора  з пересадкою нирки та одна дитина, одна дитина з пересадкою печінки ) необхідно кошти в сумі – 461,264 тис.грн.

Для хворих цукровим діабетом (всього хворих 2753 особи) на 2016 рік було виділено  99 тис. грн., при потребі – 250 тис.грн.

Всі ці та інші захворювання  потребують постійного та дороговартісного лікування.

Наявна методика планування та розрахунку кількості лікарських засобів, медичних виробів, що закуповуються за рахунок та у межах відповідного обсягу видатків, затвердженого в державному та місцевих бюджетах на відповідний рік, для забезпечення хворих, що перенесли або готуються до трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів, та забезпечення ендопротезування, на даний час є недосконалою та недостатньою.

При призначенні хворим, що перенесли трансплантацію органів та інших анатомічних матеріалів, лікарських засобів імуносупресивної дії необхідно підходити індивідуально до кожного хворого. Для забезпечення медикаментами пацієнтів, потрібно орієнтуватися на загальний стан хворого, наявність ускладнень після оперативного трансплантаційного втручання, побічної дії та індивідуального перенесення лікарських засобів імуносупресивної дії, супутньої патології та ефективності лікарського засобу.

З огляду на зазначене, просимо врегулювати на державному рівні питання забезпечення медикаментами пацієнтів, шляхом прийняття державних програм, до прикладу «Здоров’я нації» та  передбачити у Державному бюджеті необхідні видатки на їх лікування.

 

 

 

СХВАЛЕНО

Рішення Рівненської районної ради

від 22 грудня 2016 року                            № 275