У К Р А Ї Н А

 

РІВНЕНСЬКА РАЙОННА РАДА

РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Сьоме скликання

(п'ятнадцята сесія)

 

Р І Ш Е Н Н Я

від 12 грудня 2017 року                                                        506

 

 

Про виконання рішення районної

ради від 05 травня 2011 року №128

«Про програму розвитку дошкільної освіти

району на 2011-2017 роки»

 

Відповідно до Закону України «Про дошкільну освіту», Закону України  «Про освіту»,  керуючись статтею 43 та пунктом 10 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», за погодженням з постійними комісіями районної ради, районна рада

в и р і ш и л а :

1. Інформацію про виконання рішення районної ради від 05 травня  2011 року № 128 «Про програму розвитку дошкільної освіти району на 2011-2017 роки» взяти до відома (додається).

2.   Рішення районної ради від 05 травня 2011 року № 128 «Про програму розвитку дошкільної освіти району на 2011-2017 роки» зняти з контролю, у зв’язку з завершенням строків виконання.

 

 

 

Голова ради                                                                                         В.П.Стельмах

 

 

ІНФОРМАЦІЯ

про виконання рішення районної ради від 05 травня 2011 року №128

 «Про програму розвитку дошкільної освіти району на 2011-2017 роки»

 

Програма розвитку дошкільної освіти району на 2011-2017рр, схвалена розпорядженням голови райдержадміністрації від 26 січня 2011 року № 53 та затверджена рішенням районної ради від 05 травня 2011р № 128.

Метою Програми є розроблення механізму розвитку дошкільної освіти та його впровадження в практику роботи; забезпечення конституційних прав, державних гарантій дітям дошкільного віку на доступність та безоплатність здобуття   дошкільної освіти, в тому числі і дітям п'ятирічного віку в державних та комунальних дошкільних навчальних закладах.

         Очікуваними результатами виконання Програми є:

-         створення умов для подальшого розвитку дошкільної освіти;

-         удосконалення та розвиток мережі дошкільних навчальних закладів;

-         зміцнення матеріально-технічної бази дошкільних закладів;

-         збільшення кількості охоплених здобуттям дошкільної освіти дітей з метою задоволення їх освітньо-культурних потреб;

-         забезпечення розвитку системи перепідготовки та підвищення кваліфікації педагогічних кадрів дошкільних навчальних закладів.

Забезпечено виконання заходів, передбачених Програмою, відповідно до яких розширена мережа закладів дошкільної освіти та створені умови для здобуття дітьми п'ятирічного віку дошкільної освіти, а саме у 2016-2017 навчальному році розширена мережа дошкільних закладів та груп у них, навіть тих, які не були визначені Програмою.

 Протягом вересня-жовтня 2016 року було відкрито 4 додаткових групи:  у Квасилівському,  Клеванському ДНЗ №1 з цілоденним перебуванням дітей, та 2  групи з короткотривалим перебуванням дітей у Корнинському ДНЗ на базі Корнинської сільської ради.

Проведена  реорганізація Новоукраїнського НВК «ДНЗ-ЗОШ І ступеня» у Новоукраїнський ДНЗ, що дало можливість відкрити у закладі другу групу.

 На кінець 2016 року відкрито дошкільний заклад на 30 місць у с. Бармаки – капітально відремонтовану установу, в якій створені всі умови для якісного впровадження державного стандарту дошкільної освіти.

 З вересня 2017 року було відкрито  додаткову групу у Зорянському ДНЗ та у дошкільному підрозділі Опорного закладу «Дядьковицький НВК «школа-сад» на базі філії Милостівської ЗОШ І ступеня. Відновив роботу  Корнинський дошкільний навчальний заклад, який було знищено внаслідок пожежі минулого року, у приміщенні будинку культури; відкрито заклад дошкільної освіти у с. Рубче, який був створений шляхом реорганізації.

До кінця року планується відкриття новобудови Обарівського ДНЗ на 80 місць та відкриття закладу дошкільної освіти у с. Загороща.

Триває будівництво Оржівського дошкільного навчального закладу.

Важливим чинником розвитку сучасної дошкільної освіти є долучення педагогів до світових джерел інформації. А це можливо за умови повної комп’ютеризації дошкільних установ та підключення їх до глобальної мережі Інтернет, усі заклади забезпечені комп’ютерною технікою та підключені до мережі. У 16 дошкільних закладах організовано електронну реєстрацію для влаштування дітей у дошкільні навчальні заклади.  Відповідно до наказу відділу освіти від 04 листопада 2016 року № 570 « Про створення та функціонування офіційних веб-сайтів навчальних закладів району» в усіх дошкільних навчальних закладах району створені сайти.

З метою впровадження інформаційних комп’ютерних технологій у навчально-виховний процес дошкільних закладів, був  проведений семінар для керівників та методистів ДНЗ на тему «Комп’ютерна компетентність педагогів з питань упровадження інформаційно-комунікативних технологій в освітній процес», майстер-клас для вихователів раннього віку на тему «Використання ІКТ в просвітницькій роботі з батьками»; семінар для молодих вихователів району на тему «Інноваційні технології проведення занять в ДНЗ»; тренінг для вихователів-методистів на тему «Робота з електронним варіантом кваліметричної моделі оцінювання рівня розвитку дошкільника»

Груп спеціального призначення у дошкільних навчальних закладах не відкрито. Проте, у штатний розпис  дошкільних закладів району вводяться посади логопедів, асистентів вихователя (для дітей з особливими потребами), керівників гуртків з англійської мови.

У порівнянні з минулими роками  збільшилось фінансування дошкільних навчальних закладів, завдяки чому, значно поповнилась матеріально-технічна, навчально-методична база та предметно-ігрове середовище.

Добудовано спортивну залу у Квасилівському дошкільному навчальному закладі. Встановлено систему відеоспостереження у Білокриницькому та Корнинському ДНЗ.

         Завершено роботи по утепленню фасаду приміщень  Олександрійського ДНЗ. Замінено дах у Білокриницькому, Шубківському та Малошпаківському ДНЗ.

         Зроблено якісні поточні ремонти окремих приміщень у всіх закладах дошкільної освіти. Облаштовано територію  та поповнено ігровими спорудами ігрові дитячі майданчики .

         Щорічно проводиться районний конкурс «Кращий дошкільний навчальний заклад року». За результатами конкурсу у 2017 році переможцями стали:

серед багатогрупових ДНЗ

 І місце –  Квасилівський ДНЗ;

 ІІ місце – Клеванський  ДНЗ №1;

 ІІІ місце – Шубківський ДНЗ, Зорянський ДНЗ.

серед ДНЗ з малою наповнюваністю груп

 І місце –  Новоукраїнський ДНЗ;

ІІ місце – Великоомелянський ДНЗ;

ІІІ місце –Малошпаківський ДНЗ.

Забезпечується проведення районних, обласних семінарів, методичних об'єднань з питань дошкільної освіти, що сприяє підвищенню фахової майстерності педагогів-дошкільників, сестер медичних  дошкільних закладів.

Відповідно до Програми також організовано роботу методичного об'єднання інструкторів з фізичної культури дошкільних закладів, на яких вирішуються питання впровадження здоров'язбережувальних технологій в навчально-виховний процес.

Щодо забезпечення якісного підвищення кваліфікації педагогічних працівників дошкільних навчальних закладів, то варто відмітити те, що вони згідно плану-графіку та поданих заявок направляються на курси підвищення кваліфікації у Рівненський ОІППО.

Відповідно до заходів Програми розвитку дошкільної освіти району на 2011-2017 роки,  з метою поліпшення якості освіти розроблено механізм, який забезпечує її сталий інноваційний розвиток, вивчення, узагальнення та поширення кращих досвідів роботи з дошкільної освіти.

 

 

 

 

Начальник відділу освіти                                                                  О.Набочук

райдержадміністрації