У  К  Р  А  Ї  Н  А

РІВНЕНСЬКА РАЙОННА РАДА

РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 Сьоме скликання

 (позачергова вісімнадцята сесія)

Р І Ш Е Н Н Я

від 17 травня 2018 року                                                    № 630

 

Про підтримку звернення Президента України

Петра Порошенка до Вселенського Патріарха Варфоломія

щодо надання Томосу про автокефалію

Православної Церкви в Україні

 

Керуючись статтею 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», за погодженням з постійними комісіями районної ради, районна рада  

в и р і ш и л а : 

1.  Схвалити текст звернення депутатів Рівненської районної ради до Президента України Петра Порошенка щодо підтримки звернення Президента України до Вселенського Патріарха Варфоломія щодо надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні (текст звернення додається).

2. Апарату районної ради скерувати звернення до Президента України Петра Порошенка.

         3.  Контроль за виконанням рішення покласти на постійні комісії районної ради відповідно до розподілу функціональних повноважень.               

 

Голова ради                                                                                     В.П.Стельмах

 

 

Звернення депутатів Рівненської районної ради

 до Президента України Петра Порошенка щодо підтримки звернення Президента України до Вселенського Патріарха Варфоломія щодо надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні

 

 

Рівненська районна рада  підтримує звернення Президента України Петра Порошенка до Вселенського Патріарха Варфоломія про надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні від 17 квітня 2018 року. Вважаємо, що рішення Константинопольської Матері-Церкви про надання автокефалії Православній Церкві в Україні буде актом глибокої історичної справедливості, оскільки саме з Константинополя Україна прийняла Хрещення.

Рішення про автокефалію сприятиме міжконфесійному і церковно-державному діалогу в Україні на засадах релігійної свободи та міжконфесійного миру, стане важливим кроком для забезпечення прав, свобод та релігійних потреб громадян. Створення автокефальної Православної Церкви в Україні зміцнить єдність українського суспільства, усуне можливість деструктивного втручання зовнішніх сил у політичні та соціальні процеси в Україні.

Закликаємо всі органи центральної та місцевої влади, а також місцевого самоврядування всебічно сприяти створенню української автокефальної Православної Церкви заради миру і єдності, свободи та процвітання Української держави.

   

 

 

                                                                  СХВАЛЕНО

                                                                  Рішення районної ради

                                                                  від 17 травня 2018 року № 630