У  К  Р  А  Ї  Н  А

РІВНЕНСЬКА РАЙОННА РАДА

РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Сьоме скликання

(дев’ятнадцята сесія)

Р І Ш Е Н Н Я

 

від 08 червня  2018 року                                                                                                          №652

Про звернення депутатів Рівненської районної

ради до Кабінету Міністрів України щодо проекту

постанови  Кабінету Міністрів України  «Про затвердження

Положення про санаторну школу»

 

Відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», за погодженням з постійними комісіями районної ради, районна рада

в и р і ш и л а :

1. Звернутися до Кабінету Міністрів України щодо проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Положення про санаторну школу» (текст звернення додається).

2. Виконавчому апарату районної ради забезпечити направлення цього рішення до Кабінету Міністрів України.

 3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію районної ради з гуманітарних питань, у справах сімї та молоді, культури та розвитку туризму.

      

Заступник голови ради                                                                                                                                                                                                                                          М.Г.Сальчук

 

Звернення

депутатів Рівненської районної ради до Кабінету Міністрів України щодо проекту постанови Кабінету Міністрів України  «Про затвердження Положення про санаторну школу»

 

Міністерство освіти та науки України на власному веб-сайті пропонує для громадського обговорення проект Постанови КМУ «Про затвердження Положення про санаторну школу», зауваження та пропозиції до якого можна надсилати до 07 червня 2018 року.

Ми, депутати Рівненської районної ради, детально переглянувши даний проект Постанови, стурбовані певним змістом даного Положення, а саме п. 15:

·        «15. Граничний термін навчання учнів (вихованців) у санаторній школі відповідає терміну, вказаному у лікарському призначенні і не може перевищувати два навчальні роки (включаючи рік зарахування). У випадку повторного медичного направлення, дитина може бути зарахована до санаторної школи цього профілю, але не раніше ніж через один рік після відрахування. Після закінчення граничного терміну навчання учень (вихованець) відраховується зі санаторної школи.»

Варто зазначити, що санаторні школи створені з метою забезпечення реалізації прав дітей, які потребують тривалого лікування, на загальну середню освіту. Як приклад, в одній із наявних санаторних шкіл у Рівненській області, а саме, у комунальному закладі «Клеванська загальноосвітня санаторна школа-інтернат І-ІІІ ступенів» Рівненської обласної ради (тип закладу - санаторна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів для дітей із захворюваннями серцево-судинної системи) навчаються діти, яким за лікарським призначенням рекомендовано навчання в закладі санаторного типу. За роки функціонування (з 1963 року) тисячі дітей здобули тут повноцінну  середню освіту. А ще ці діти пройшли реабілітацію, оздоровилися, отримали кваліфіковану медико-психолого-педагогічну допомогу, що сприяло їх самовизначенню.

На думку Всесвітньої асоціації лікарів на першому місці за смертністю населення планети стоять захворювання серцево-судинної системи. Це досить велика група хвороб, яка при відсутності профілактики та лікування призводить до інсультів та інфарктів. Лікування та профілактика серцево-судинних захворювань представляють надзвичайно складну проблему, вимагають спеціального дорогого медичного  обладнання, медикаментів, висококваліфікованих фахівців, доступності такої допомоги для абсолютно всіх верств населення. Переважна кількість дітей даного закладу мають вади, які не вилікувати ні за один, ні за  два роки.

В разі затвердження проекту Положення про санаторну школу-інтернат, який подається на розгляд, батьки кожних два роки змушені будуть шукати тимчасове місце навчання для своїх дітей відповідного типу закладу, який знаходиться  в інших областях. Враховуючи територіальну віддаленість, для переважної кількості батьків це буде неможливо. Діти не зможуть  отримати  якісну освіту, бо змушені будуть тривалий час знаходитись у медичних закладах. Не зможуть самореалізуватися, почуватися захищеними і потрібними державі.

Враховуючи численні прохання батьків учнів та колективу даного закладу, просимо поважати вибір наших виборців і видалити п. 15 даного Положення про санаторну школу із вищезазначеного проекту Постанови Кабінету Міністрів України. Натомість внести пункти щодо зарахування  дітей до санаторної школи-інтернату, які були висвітлені в попередньому Положенні про санаторну школу-інтернат, а саме:

·        зарахування у санаторну школу-інтернат і встановлення терміну перебування в закладі має визначати шкільна медико-педагогічна комісія на основі консультативних висновків обласного кардіолога та довідок ЛКК.

Окремо просимо звернути увагу на п.18 даного Положення, в якому зазначається, що

·        «У пансіоні санаторної школи можуть проживати  діти-сироти та діти позбавлені батьківського піклування. Інші діти можуть проживати у пансіоні санаторної школи (крім вихідних, святкових та канікулярних днів) у разі, якщо перебування в дорозі в один бік на міських, приміських та міжміських маршрутах загального користування перевищує 1 годину. ….» А також «Вихованці дошкільного підрозділу санаторної школи не можуть перебувати в закладі цілодобово».

         Це призведе до того, що вільний доступ до навчання в санаторній школі отримають виключно місцеві діти, а  інші діти області (заклад в Рівненській області даного типу один) будуть позбавлені можливості навчання через ряд об`єктивних причин (вартість проїзду, не можливість доїхати вчасно і ін.). Тому п.18 абзац 2,5,6 також просимо опрацювати і внести зміни.

 

 

 

 

                                                                  СХВАЛЕНО

                                                                  Рішення районної ради

                                                                  від 08 червня 2018 року

                                                                  № 652