У  К  Р  А  Ї  Н  А

РІВНЕНСЬКА РАЙОННА РАДА

РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 Сьоме скликання

 (позачергова двадцять третя сесія)

Р І Ш Е Н Н Я

від 06 листопада 2018 року                                                              №767 

 

Про звернення депутатів Рівненської районної ради

до Центральної виборчої комісії щодо забезпечення

фінансування районних територіальних виборчих 

комісій під час проведення виборів до об’єднаних 

територіальних громад

 

      Керуючись Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про статус депутатів місцевих рад», за погодженням з постійними комісіями районної ради, районна рада

в и р і ш и л а:

 

       1. Схвалити звернення депутатів Рівненської районної ради до  Центральної виборчої комісії щодо забезпечення фінансування районних територіальних виборчих комісій під час проведення виборів до об’єднаних територіальних громад (додається). 

      2. Виконавчому апарату районної ради направити звернення до Центральної виборчої комісії.

      3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійні комісії районної ради.

 

 

 

 

 

 

Голова ради                                                                                         М.Г.Сальчук

 

 

 

Звернення 

депутатів Рівненської районної ради

до Центральної виборчої комісії щодо забезпечення фінансування районних територіальних виборчих комісій під час проведення

виборів до об’єднаних територіальних громад

 

      Відповідно до статті 68 Закону України «Про місцеві вибори» (далі - Закон) бюджетні витрати на підготовку і проведення місцевих виборів здійснюються за рахунок коштів відповідного місцевого бюджету, отриманих як цільова субвенція з Державного бюджету України, коштів відповідних місцевих бюджетів. 

      Постановами Центральної виборчої комісії затверджується розподіл субвенції з державного бюджету відповідним сільським бюджетам на підготовку і проведення перших або позачергових місцевих виборів, зокрема, для забезпечення діяльності сільських територіальних виборчих комісій, а також районному бюджету на виготовлення відділом ведення Державного реєстру виборців апарату райдержадміністрації списків виборців та іменних запрошень. 

      Відповідно до виборчого законодавства організацію і проведення місцевих виборів, у межах своїх повноважень, забезпечують сільські та дільничні виборчі комісії, які згідно із статтею 23 Закону утворюються районною територіальною виборчою комісією.

      Крім того, відповідно до статі 25 Закону, районна територіальна виборча комісія надає правову, організаційну, методичну, технічну допомогу виборчим комісіям та у разі необхідності організовує навчання членів цих комісій з питань організації виборчого процесу. Діяльність районної територіальної виборчої комісії під час підготовки і проведення перших, повторних або позачергових місцевих виборів передбачена і регламентується виборчим законодавством, в той час як фінансування її діяльності за рахунок коштів цільової субвенції з Державного бюджету України, не передбачене.

      Тому ми, депутати районної ради, звертаємось з проханням прийняти рішення, яке забезпечить фінансування діяльності районних територіальних виборчих комісій в цілому, а також Рівненської районної територіальної виборчої комісії, зокрема, під час підготовки і проведення перших виборів до об’єднаних територіальних громад у 2019 році.

 

 

 

                                                                                 СХВАЛЕНО

                                                                                 Рішення районної ради

                                                                                 від 06 листопада 2018 року

                                                                                 № 767