У  К  Р  А  Ї  Н  А

РІВНЕНСЬКА РАЙОННА РАДА

РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 Сьоме скликання

 (тридцять девя’ята сесія)

Р І Ш Е Н Н Я

від 13 жовтня 2020 року                                                                   №1134

Про  звернення депутатів Рівненської районної ради

до Кабінету Міністрів України щодо відтермінування

на період пандемії COVID-19 дії абзаців другого

та третього Вимог до надання послуг з медичного

обслуговування населення, з яким головними

розпорядниками бюджетних коштів укладаються

договори про медичне обслуговування населення, затверджених

постановою Кабінету Міністрів України від 28 березня 2018 року № 391

           

З метою забезпечення належного медичного обслуговування населення району на первинному рівні в період пандемії COVID-19, керуючись статтею 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», за погодженням з постійними комісіями районної ради, районна рада

в и р і ш и л а:

1. Схвалити текст звернення депутатів Рівненської районної ради до Кабінету Міністрів України щодо на період пандемії COVID-19 дії абзаців другого та третього Вимог до надання послуг з медичного обслуговування населення, з яким головними розпорядниками бюджетних коштів укладаються договори про медичне обслуговування населення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 28 березня 2018 року №391 «Про затвердження вимог до надавача послуг з медичного обслуговування населення, з яким головними розпорядниками бюджетних коштів укладаються договори про медичне обслуговування населення» (додається).

2. Виконавчому апарату районної ради забезпечити направлення цього рішення до Кабінету Міністрів України.

 

 

 

Голова ради                                                                                   М.Г.Сальчук

 

ЗВЕРНЕННЯ

депутатів Рівненської районної ради до Кабінету Міністрів України

щодо відтермінування на період пандемії COVID-19 дії абзаців другого

та третього Вимог до надання послуг з медичного обслуговування

населення, з яким головними розпорядниками бюджетних коштів

укладаються договори про медичне обслуговування населення,

затверджених постановою Кабінету Міністрів України

від 28 березня 2018 року №391«Про затвердження вимог до надавача

послуг з медичного обслуговування населення, з яким головними розпорядниками бюджетних коштів укладаються договори про медичне обслуговування населення»

16 вересня 2020 року на онлайн-форумі «Успішна первинка», який проводила Національна Служба Зоровя України, було озвучено вимоги щодо неухильного виконання закладами медичного обслуговування первинного рівня абзаців другого та третього Вимог до надання послуг з медичного обслуговування населення, з яким головними розпорядниками бюджетних коштів укладаються договори про медичне обслуговування населення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 28 березня 2018 року №391«Про затвердження вимог до надавача послуг з медичного обслуговування населення, з яким головними розпорядниками бюджетних коштів укладаються договори про медичне обслуговування населення», що стосуються створення належної матеріально-технічної бази закладів та забезпечення вільного доступу до їх приміщень. У випадку не виконання цих вимог,  договори про медичне обслуговування населення між закладами охорони здоровя та НСЗУ на 2021 рік не будуть укладені.

Ми, депутати Рівненської районної ради, з розумінням підходимо до проблематики створення належної матеріально-технічної бази існуючих закладів медичного обслуговування первинного рівня, повсюдного забезпечення вільного доступу до їх приміщень, як того вимагають державні будівельні норми.

Разом з тим, очевидним є те, що створення таких умов потребує значних бюджетних коштів та є справою не одного року.

Не врахування реалій сьогодення, в кінцевому рахунку, може спричинити колапс у системі первинної медичної допомоги не лише в районі, а й в цілому в Україні. Адже із 74 будівель первинної ланки медицини району, лише 5 на сьогодні повністю відповідають вимогам постанови. Нажаль, така ситуація склалася не лише в Рівненському районі.

         З огляду на вище викладене, ми, депутати Рівненської районної ради, звертаємося до Кабінету Міністрів України з вимогою внести зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 28 березня 2018 року №391«Про затвердження вимог до надавача послуг з медичного обслуговування населення, з яким головними розпорядниками бюджетних коштів укладаються договори про медичне обслуговування населення», відтермінувавши вимоги дії абзаців другого та третього Вимог до надання послуг з медичного обслуговування населення, з яким головними розпорядниками бюджетних коштів укладаються договори про медичне обслуговування населення, хоча б на період пандемії COVID-19. Переконані, що в умовах загострення епідеміологічного стану в державі, таке рішення буде правильним, відповідатиме поточній ситуації та дозволить зберегти систему первинного медичного обслуговування України. Сподіваємося на вашу підтримку та розуміння.                                                                  СХВАЛЕНО

                                                                            Рішення Рівненської районної

                                                                            ради

                                                                            від 13 жовтня 2020 року

 

                                                                            №1134